Skocz do zawartości
siwus92222

Agresja Blazenków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam błazny odkupiłem z większego baniaka samica większa, samiec mniejszy pływały tam tylko one, i zadnej innej ryby w mojej 30L samica jest strasznie agresywna zdarzają się przypadki nawet jak szarpie samca za ogon, biedak pływa gdzieś pod skalami bardziej z tylu szkoda mi go. teraz pytanie Za mały zbiornik ? Wcześniej garbiki zyly razem w tym szkiełkui nie byly agresywne wobec siebie? Maja euphylie w której razem śpią w nocy. Mozna cos zrobic zeby stlamsic temperament samicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie też się prały, tzn samica ganiała samca, była zazdrosna o żarcie i szczególnie podczas karmienia go tłukła. Później robiła to hobbystycznie, z nudów. Biedaczyna był w drugim kącie, a ta jak zwariowana podpływała na pełnym gazie i srrrrru.... Gryzienia raczej nie widziałem. Były drgawki z jego strony, potem i o dziwo ona dostawała drgawek. Też mi go szkoda było. Nawet chciałem oddać, ale nie miałem komu :( Dzisiaj- żyją raczej w zgodzie. Czasem tam go skubnie, ale bardzo rzadko. Czy są parą? Nie wiem. Tolerują się. Ot, tyle mogę powiedzieć. Jak możesz sobie pozwolić na przeczekanie- przeczekaj. Jak nie- złap jednego i niech posiedzi ze 3 dni w kotniku i wypuść ponownie. Ponoć (gdzieś czytałem) potrafi to pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne zachowanie blaznow,jeżeli samicy nie podrasowal samiec to go wywala z gniazda,I z swojego terytorium.W naturze błazen samiec jest zastąpiony nowym samcem ,tutaj nie ma takiej mozliwosci, więc pewnie go zatlucze.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dzieki wielkei za odpowiedzi . Bober6662 zawsze jak ogladalem przez szybe akwaria morskie to chcialem miec te 2 rybki jak juz wkoncu sie dorobiłem czegoś co można nazwać akwarium, i mam te 2 rybki to piora mi sie ... Zrobimy test z kotnikiem :) i opisze rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to wygląda na to że jest za mały zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tego co piszesz to wygląda na to że jest za mały zbiornik.

Ja tam ekspertem od błazenków nie jestem, ale "pranie" to ponoć norma dopóki nie ustalą sobie hierarchii w stadzie. 30 litrów dla dwóch malutkich błazenków, które swoją drogą potrzebują bardzo mało miejsca do życia? Faktycznie nie za dużo, ale na pewno nie jest to powód bójek. No, ale to moje zdanie. Też miałem ten sam problem. U mnie- przeszło. Próbowałem już się nawet pozbyć samicy... potem przymknąłem na 2 dni "w karcerze" i od tamtej pory się dogadują jakoś. Nie biją się, choć nie pływają cały czas razem. Bywa i tak i tak. I razem i osobno. Czasem go tam skubnie przy karmieniu z zazdrości o michę, ale widziałem akwa 4-letnie z parką od początku i nie zachowują się inaczej niż moje. Też samiec jest od czasu do czasu dyscyplinowany.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jednego ocellarisa pływał przy pompie xyrkulaxyjnej tydzień temu razem ze skala i kilkoma ukwial ami trafiły do baniaka jeszcze dwa większe od mojego nauczyly go mieszkać w ukwiale dwa dni temu dołożył dwa czarne i jednego Clarki wszystko pięknie w zgodzie pływa

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja samica błazenka nawet mnie dziobała jak przestawiałem skałę w zbiorniku, a samiec również ma przekichane.


 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć miałem taki sam problem u siebie a nawet gorszy, jeszcze chwila i atakowany błazen by padł

podsyłam link do mojego tematu w ktorym sa filmy i jak to sie rozwiązało

http://nano-reef.pl/topic/64552-moj-blazen-oszalal-happy-end/

np taki https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1o_uO_3FJNw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie ta samica jakos strasznie dziko pływa po zbiorniki gdy siedziała w kotniku, samiec spokojnie sobie pływał po całym akwa, sprzedac ja i kupic cos mniejszego ? czy odpuscic sobie terroryste i zostawic tego spokojnego?

edit a co najlepsze w nocy śpią razem w euphylii.

Edytowane przez siwus92222 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupione z tego samego zbiornika, wpuszczone do mnie plywaly razem potem samica zaczela tluc samca, poplywaly razem miesiac moze poltora i znalazlem suszke na podlodze. Domniemana morderczyni / przesladowczyni plywa sama do dnia dzisiejszego i tylko rosnie. Musze jej sprobowac dokupic adoratora ale wszystkie blazenki w mojej okolicy to jakies popierdolki po 1,5cm a ona sama ma juz z 4-5cm wiec szukam duzego choplaka :D


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.