Skocz do zawartości
Maksym

Extremalne przygotowanie suchej skaly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Opiszę w tym wątku przygotowanie przezemnie suchej skały ,może komuś się to przyda.

No wiec tak :

1.Moczenie skały przez 24 godz w wodzie dla zmiekczękczenia ewentualnych martwych glonów resztek itp

2.Mycie skaly myjką ciśnieniową (zrobiłem to na balkonie) martwy syf ładnie odszedł.

3.Moczenie skały w H202 o stężeniu 15% przez tydzień.

4.Ponowne mycie skały myjką ciśnieniową

5. Płukanie w RO ze zmianą wody co 2 dni również przez tydzień

6.Ostatni etap to suszenie .

Skała jest bieluśka bez zapachu syfu i martwej organiki.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Maksym (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak wyglada po kilku miesiącach w akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada po kilku miesiącach w akwarium?

Domyslam ze chodzi tobie o to ze i tak zarosnie algami i nie potrzebnie to zrobilem .

Bardziej chodzilo mi o to zeby pozbyc sie martwej organiki .A jak bedzie wygladac po kilku miesiacach to sie okaże :)

Edytowane przez Maksym (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Domyslam ze chodzi tobie o to ze i tak zarosnie algami i nie potrzebnie to zrobilem .

Bardziej chodzilo mi o to zeby pozbyc sie martwej organiki .A jak bedzie wygladac po kilku miesiacach to sie okaże :)

Nie o to mi chodzi.

Czekam na zdjęcia za kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mimo dwukrotnego moczenia w H2O2 i pózniej w RO i tak puściła PO4 w ilości ... koniec skali saliferta. Poziom ten utrzymywał się miesiąc. Dopiero po włożeniu phosphate minus spadł do poziomu 0,5. Zacząłem lać bakterie i pożywkę oraz wymieniłem phosphate na nowy i po dwóch tygodniach spadło do 0,03 - 0,10 i tak mi się trzyma na razie. Co ciekawe od początku NO3 było tylko 25, a po tygodniu od zakrapiania bakterii spadło do zera. Teraz akwarium ma 10 tydzień i zostało jeszcze miejscami trochę glona nitkowatego i skała miejscami zielona. Okrzemki pojawiły się po tygodniu od startu i zeszły po pięciu dniach. Dino i cjano się nie pojawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu miał służzyć punkt 3?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Po co to wszystko robić? Najpierw kupujesz zywą skałę a potem zabijasz wszysko co w niej żyło.

Z porów i tak nie usuniesz materii organicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co to wszystko robić? Najpierw kupujesz zywą skałę a potem zabijasz wszysko co w niej żyło.

Z porów i tak nie usuniesz materii organicznej.

Tu chodzi o sucha skałę. Czyli nie żywą jak myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.