Skocz do zawartości
Zeber

Problem z RO/DI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim filtrem liniowym ro/do otóż po zakupie filtra zabrałem się za montaż po podłączeniu do sieci przeplukalem go tylko na chwilę ale nie wypiolem filtra z di i cały syf poszedł do złoża. Założyłem membranę 75 i po ro mam 34 ppm a po di 008 ppm w kranie mam 450 ppm. Postanowiłem jeszcze raz wyjąć membranę i złoże di w korpusie liniowym na di są takie 2 krążki z watą były całe czarne od wkładu węglowego więc je wyplukalem w ro. Po zamontowaniu wszystkiego dalej mam na ro 34 ppm a na di 008-010 ppm. Co doradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

34 po membranie to za dużo : odpiąć DI, zdjąć ogranicznik i lać przez membranę (do ścieku) co najmniej 20 - 30 min

(powinno przepłukać membranę)

potem założyć ogranicznik, otworzyć puszkę z DI, wywalić żywicę i dać nową, zmontować na gotowo i używać

ewent dokupić drugą puszkę z żywicą

np. taką http://allegro.pl/show_item.php?item=5816651976

mam takie 2 sztuki - jedna stara/używana, druga nowa - jak nowa (druga) na TDS pokaże 001 to przepinam zaraz za membranę a "starą" wymieniam i daję jako drugą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjolem membranę uszczelki owinolem jeszcze taśma teflonowa i złożyłem wszystko na nowo.przeczyscilem membranę bez ogranicznika i dalej pokazuje mi po ro 25-30 ppm. Czy możliwe jest że membrana się uszkodzila bo za krótko płukałem filtr węglowy /5min/i syf poszedł do membrany i di?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

możliwe - a raczej pewne ...

membrana ma (powinna mieć) sprawność ponad 99% więc przy 450 ppm po niej powinno być realnie koło 5-6 (a już na bank poniżej 10)

skoro jesteś pewny uszczelek i że woda nie leci gdzieś bokiem - to za krótko płukałeś

węgiel trzeba płukać przynajmniej ze 20-30min a dopiero potem podpinać membranę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjolem membranę uszczelki owinolem jeszcze taśma teflonowa i złożyłem wszystko na nowo.przeczyscilem membranę bez ogranicznika i dalej pokazuje mi po ro 25-30 ppm. Czy możliwe jest że membrana się uszkodzila bo za krótko płukałem filtr węglowy /5min/i syf poszedł do membrany i di?

A jakiego producenta kupiłeś tą membranę??? Ja miałem podobnie z membraną aquamarket 50gpd... nie mogłem zejść poniżej 20 ppm nawet po 3 godzina płukania. Z kolei po włożeniu membrany VONTRON po chwili mam 5ppm. Aha tak przy okazji ktoś na forum zrobił test i wychodzi że po membranie 50 gpd krzemianów praktycznie nie ma - ta membrana stanowi zaporę dla SiO2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.