Skocz do zawartości
qni

Jak ocenić kondycje ryby w sklepie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro idę kupić sobie błazenka. Padnie trudne pytanie" Którego? proszę sobie wybrać"

Jak wybrać najlepszy okaz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego, który najszybciej ucieka przed siatką ;) I nie malucha 2-3 cm, tylko wiekszy.

Ja 2 miesiące temu kupowałam 2 małe błazenki i na to samo pytanie odpowiedziałam "obojetnie, który sie złapie". Zlapał sie taki, który po 2 dniach dostał ospy i zabrał ze sobą na wieczna rafę resztę rybek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być kształtny, bez deformacji, bez postrzepionych płetw, rześko pływać po całym zbiorniku, bez wklęsłego brzucha, bez przebarwień, bez białych kropek, nieosowiały, niepłochliwy, ciekawski.

Błazny to głodomory, powinny reagować na pokarm.

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być kształtny, bez deformacji, bez postrzepionych płetw, rześko pływać po całym zbiorniku, bez wklęsłego brzucha, bez przebarwień, bez białych kropek, nieosowiały, niepłochliwy, ciekawski.

Błazny to głodomory, powinny reagować na pokarm.

Wysłane z Tapatalka

Tak jak kolega napisał, choć czasem nawet jeżeli spełni wszystkie kryteria moze odejść na wieczna rafę, ale generalnie błazenki to twarde rybki które dużo wybaczają. Skupił bym sie na tym żeby była ruchliwa, bez wklęsłego brzucha i bez uszkodzeń. Co do białych kropek dobrze jest poobserwować inne rybki w zbiornikach bo obieg moze być jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa prosta....kupuj w sklepach z renomą.

Ja polecam aquamedica acropore i korale. Kupione tam zwierzaki nigdy mi nie padly. Sklepy maja b.dobra opinie.

Nie zawsze ryba wygladajaca ok w sklepie przezyje. Kupujac blazny w acroporze czekalem na nie ok 2 tygodnie bo jak chcialem je wziac po dostawie to mi odmowiono wiec je zaklepalem a potem odbior. I tak sklepy robic powinny


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy brać błazenka ze zbiornika w którym na dnie leży z 5 zdechłych już błaznów a kolejne 5-10 widać, że zaraz padnie?

Edytowane przez Vertiscire (wyświetl historię edycji)

Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawa prosta....kupuj w sklepach z renomą.

Ja polecam aquamedica acropore i korale. Kupione tam zwierzaki nigdy mi nie padly. Sklepy maja b.dobra opinie.

Nie zawsze ryba wygladajaca ok w sklepie przezyje. Kupujac blazny w acroporze czekalem na nie ok 2 tygodnie bo jak chcialem je wziac po dostawie to mi odmowiono wiec je zaklepalem a potem odbior. I tak sklepy robic powinny

Dokładnie, też czekałem na rybcie ostatnio w Acroporze, nie dadzą wcześniej albo osłabionej. W AM jak kupowałem Chromisy 7 szt. i jedna padła na drugi dzień, w tygodniu byłem w sklepie i napomknalem że jedna nie przeżyła od razu dostałem kolejną. Jutro po dwóch latach wszystkie trafią do nowego zbiornika, wielkie bydlaki urosły :)

Jeśli chodzi o clowny to są to garbiki które intensywnie poruszają płetwą ogonową i brzusznymi.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w przypadku blazenkow zwroc uwage czy ryba ma cale pletwy i nie ma nic na skorze a najwazniejsze yo zobacz jak rybka plywa, jezeli kolysze sie na boki tak jakby miala problem z utrzymaniem rownowagi to sobie ją odpusc. Jezeli chodzi o martwe sztuki na dnie to nie musi jeszcze o niczym swiadczyc, w sklepach nawet tych najlepszych pada wiele ryb niekoniecznie z powodu jakichs zaraznych chorob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy brać błazenka ze zbiornika w którym na dnie leży z 5 zdechłych już błaznów a kolejne 5-10 widać, że zaraz padnie?

A jak myślisz? Bo dla mnie to trochę głupie pytanie.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o martwe sztuki na dnie to nie musi jeszcze o niczym swiadczyc, w sklepach nawet tych najlepszych pada wiele ryb niekoniecznie z powodu jakichs zaraznych chorob.

Świadczy, jak najbardziej świadczy o tym , że obsługa jest do bani. Padłe ryby powinno się jak najszybciej usuwać że zbiornika a nie kisić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unikaj ryb świeżo odłowionych. Sklep powinien kwarantanne przeprowadzić, znaczy dobrze by było gdyby tak robił.

Potrzymać ryby przed sprzedażą z tydzień czy dwa.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.