Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kto kupował jakiś sprzęt u Sebka.

Pozdrawiam

Edytowane przez Paulek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne osoby poszukiwane czym wiecej tym lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale loteria paragonowa już zakończona, koleżanka Ewy Kopacz wygrała :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale loteria paragonowa już zakończona, koleżanka Ewy Kopacz wygrała :).

A kupowałeś coś to proszę o wiadomość na priv tam nic nie wygrasz a możesz pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisz o co chodzi skoro publicznie piszesz o jakiejś pseudo produkcji i szukasz pokrzywdzonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może po prostu o to, że nie dołącza paragonów a powinien

p.s.

ale faktycznie trochę wyjaśnienia powinno być

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie placisz gotowka tylko przelewem to nie musi paragonu byc

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie placisz gotowka tylko przelewem to nie musi paragonu byc

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Niestety, piszesz takie głupoty, że w głowie się nie mieści. Idź zapytaj skarbówki, to Ci powiedzą.

Zawsze musi być paragon przy zakupach online czy osobiście, tylko że osobiście, możesz paragonu nie wziąć. Ale przy zakupach np. internetowych sprzedawca ma obowiązek jeśli ma firmę zawsze dołączyć paragon.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie placisz gotowka tylko przelewem to nie musi paragonu byc

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

paragon jest dowodem zakupu i chyba rodzaj płatności nie ma znaczenia jak kupujesz w sklepie a nie od osoby prywatnej - jeśli jest inaczej to chyba minister finansów o czymś nie wie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze Panie madry: Sprzedaż wysyłkowa

Zgodnie z pozycją 37 załącznika, dostawa towarów w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi) może korzystać ze zwolnienia z kasy pod warunkiem, że:

● dostawca towaru otrzymuje w całości zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy podatnika lub na rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem),

● z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie czynności dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy, w tym jego adres).

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ze skarbowka mam do czynienia codziennie wiec mi tu nie pisz o glupotach

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello, tu księgowa :)

Jesli mówimy o ewidencji sprzedaży, która interesuje urząd skarbowy, to jesli sprzedawca ma obowiązek rejestracji sprzedaży na kasie fiskalnej (w pewnych przypadkach sa zwolnienia), to musi każdą sprzedaż zarejestrowac i wydac paragon nabywcy. Oczywiście nie na siłę, jak nabywca nie chce, to paragon do kosza.

jesli chcemy złozyc reklamację, to paragon (czy go posiadamy, czy nie) nie jest jedyną podstawą, aby reklamacja została uwzględniona. Wystarczy dowód zakupu na aukcjii internetowej, dowód zamówienia, czy nawet potwierdzenie zapłaty kartą.

Przepraszam, że nie na temat, nie kupowałam nic od Sebastka.

Edit: kolega powyżej mnie częściowo ubiegł :)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcemy złozyc reklamację, to paragon (czy go posiadamy, czy nie) nie jest jedyną podstawą, aby reklamacja została uwzględniona. Wystarczy dowód zakupu na aukcjii internetowej, dowód zamówienia, czy nawet potwierdzenie zapłaty kartą.

A nie jest tak, że na dowodzie zakupu/potwierdzeniu etc. musi być wyszczególniona pozycja której reklamacja dotyczy? Na potwierdzeniu z terminala jest tylko kwota.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika to wlasnie mowie o zwolnieniach albo o tym co podalem albo o obrocie 20tys za poprzedni rok. Mintaj wydruk z terminala ma unikalny numer ktory jasno dotyczy konkretnego zakupu wiec wystarczy

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze Panie madry: Sprzedaż wysyłkowa

Kuba po co ten jad?? - można było napisać/wyjaśnić normalnie

Ze skarbowka mam do czynienia codziennie wiec mi tu nie pisz o glupotach

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

gdzie napisałem ??

EDIT:

temat nie tego dotyczy więc może wynieść te rozmowę gdzieś poza albo ją zakończyć

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika to wlasnie mowie o zwolnieniach albo o tym co podalem albo o obrocie 20tys za poprzedni rok. Mintaj wydruk z terminala ma unikalny numer ktory jasno dotyczy konkretnego zakupu wiec wystarczy

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

To przeczytaj ze zrozumieniem czego te zwolnienia dotyczą i nie wprowadzaj ludzi w błąd.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumiec ze np Wchodze do sklepu mowie kostka.aquaell np daje gotowke i ok masz zgadza sie o gwarancje sie martw bo nie Masz potwierdzenia. Jesli jest system to ok ale jak nie to kto bedzie rolke przewijal.ze sklepu bo rozumiem ze nie masz.swojego potwierdzenia bo o tym piszecie. Chyba ze osoba prywatna przez targowisko zalatwia u siebie w sklepie ale to jest chyba dzialalnosc i musi prowadzić kase i przy zakupie ma obowiazek dac pokwitowanie. A ten unikalny kod tyczy sie zakupu.na jaka kwote i gdzie nie co i za ile zrobie zakupy za dolary w eswiecie a bank widzi ze wydalem tam i na tyle a nie na co. Co bank interesuje nasza gwarancja badz rachunek zaplacilesz maja potwierdzenie i ok. Pozdrawiam

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kroczek ale ja nie do Ciebie pisałem:)

@dale czytam co roku czego dotyczą. Tu masz artykuł:

http://poradnik.wfirma.pl/-sprzedaz-przez-internet-a-kasa-fiskalna

Edytowane przez Vertiscire (wyświetl historię edycji)

Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że na dowodzie zakupu/potwierdzeniu etc. musi być wyszczególniona pozycja której reklamacja dotyczy? Na potwierdzeniu z terminala jest tylko kwota.

Pozycja nie musi byc wyszczególniona. nabywca ma tylko udowodnic, że kupił w tym sklepie, jakkolwiek potrafi. Wystarczy kwota, data z potwierdzenia zapłaty kartą zapłacona w danym sklepie i sklep, który ma kasę fiskalną ma mozliwośc odnaleźc transakcję i sprawdzic, co klient kupił w tym dniu za tę kwotę.

Pierwszy lepszy znaleziony artykuł z wielu: http://www.konsumenci.org/publikacje,reklamacja-bez-paragonu,5,19,86,4.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani jednej wypowiedzi na temat. :police:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te na temat idą na PW, zgodnie z prośbą autora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te na temat idą na PW, zgodnie z prośbą autora ;)

Niby dlaczego, jak coś kupiłeś to zgłoś się do mnie? A skąd ja wiem czy w dobrej wierze to jest skoro nie ma podanej przyczyny takiego postępowania? A może wręcz odwrotnie, działa na szkodę sprzedawcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał, że na PW wszystko wyjaśni osobom, które się zgłoszą. Nie ma co szukac dziury w dziurze. Może kolega ma jakieś wątpliwości i zanim publicznie zrobi dym, chce sie upewnic, czy słusznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dopiskiem im więcej tym lepiej?

Jakoś nie lubię spiskowania, jak jest sprawa to się ja mówi, przecież to forum publiczne a nie prywatne.

Może mam kupić np. Tłumik do skimmera za 40 pln i wtedy się dowiem ze kupił za 5 i mnie przerobił, No nie wiem.

Może jest to związane z kontrowersyjnym tematem

kto z forumowiczów robi odpieniacze ?

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/81676-kto-z-forumowiczów-robi-odpieniacze-?

Tak czy siak po to jest forum aby pisać a nie szukać broni.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz wątpliwości to na PW nie pisz, albo napisz to się zapewne dowiesz o co chodzi i pewnie nikt na siłę nie będzie Cię ciągnął w coś na co nie masz ochoty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, prosił bym abyscie trzymali się tematu.

A dodatkowo prośba do autora aby albo naswietlił sprawę albo nie zakładał takich tematów. Jeśli masz jakieś negatywnie lub pozytywne odczucia odnośnie tej firmy podziel się nimi ze wszystkimi bez zbędnego spiskowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.