Skocz do zawartości
siwus92222

Kropelka :) w Bytomiu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej morszczuki mam na imię Przemek 23 Lata jestem z Bytomia do morszczyzny wróciłem po kilku latach :) tutaj moja kostka 30L. mam problem z glonami po ostatniej podmiance soli, z Kenta na RC. Myślę o VSV choc do końca nie wiem jak stosować mierzyłem NO3 I PO4 3 razy testami za każdym razem inny wynik :). Lac na oko hmmm można spróbować .

Zestaw to NEWA 30L z erybki

Napowietrzacz zmieniłem na APS 150 w dzień w nocy standardowy 80l/h

cala reszta zestawu taka sama jak w sklepie :)

Korale trochę miekasów LPS i SPS

wszystko sie otwiera jak narazie i polipuje

Temat uzupełnie wieczorem

12970329_1079632795428409_2069586615_o.jpg?oh=cbbb25a32edc847dea79b97063f455b6&oe=570B31D9&__gda__=1460369901_96e72e47d8f6f2342db301410a1dd243

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna kropelka, spróbuj dodać bakterie z e rybki takie w fiolkach, z przeznaczeniem przeciwko glonom. Mi pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna kosteczka. Jeżeli chodzi o testy to tak z nimi jest . Różne testy pokazują różniące się od siebie wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy robiłeś test NO3?

Ja robię saliferta i cały czas utrzymuje mi się na stałym poziomie. Nie wiem co zrobić (nic nie działa) żeby NO3 bardziej spadło :hope:


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne cyjano;)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem białe światło została tylko aktynika w tym tygodniu, jak nie zejdzie to jeszcze vsv zacznę lać :).

Co do NO3 ciężko w takim baniaku mówić o niskim NO3 w moim przypadku 2 Błazny to moze nie będę polemizował na ten temat :)

Mam purigen muszę go zmienić jest juz koloru piskowego i nie wiem czy on przypadkiem nie oddaje juz do wody to co wczesniej skumulował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystki baniak prowadze na soli KENTA troche go zaniedbałem brak podmian wykonczył mi rico :( twarde tez oprocz monti poszły w niepamiec. jak wróce z pracy wrzuce zdjecia baniaka.

Konczy mi sie sól, mam jeszcze na 2 moze 3 podmiany i w zwiazku z tym zastanawiam sie na co przeskoczyc.

W baniaku jest mase zycia i sadze ze kent moze byc za słaby. Baniak ma 30L pojemnosci - skala ktorej jest duzó jak na taki baniak co za tym idzie wody mało a substancje odrzywcze szybko sie koncza.

Podmiany "staram sie" robic co tydzien 5l robic je czesciej po np 2.5l co 4dni?

Dodaje dzienie witamine C i 2 razy w tygodniu 1 ml wodki do poprawienia parametrów. Purigen wywalilem i nie narzekam.

Wracajac do Soli moje propozycje :

Red Sea Salt

Red Sea Coral Pro 7 kg

Lepiej inwestowac w ta bogata czy slabsza mi tez wystarczy ?

Znajomy stosuje i tak sie nad tym samym zastanawiam:

RED SEA ABC+

PS. wiem wiem mały litraz na taka obsade wieksze bedzie w styczniu. :)

Edytowane przez siwus92222 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze słabsza Ci wystarczy.

Ja po Pro miałem mocno zielone szyby po podmianie a w akwa były spore SPS-y i LPS.

kupiłem słabszą RED Sea i mieszałem obie w stosunku 1/3 .


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć - stosowanie ABC+ przy twoim litrażu i częstych podmiankach nie jest konieczne, tym bardziej że ,,twardzieli'' nie maż obecnie za wiele, a jak chcesz stosować sól Coral Pro to już na pewno ten proszek nie jest Ci potrzebny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przy takim litrażu i obsadzie odpuściłbym sobie wszystkie proszki i bazował wyłącznie na podmianach.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przy takim litrażu i obsadzie odpuściłbym sobie wszystkie proszki i bazował wyłącznie na podmianach.

Tak samo uważam - i tak samo piszę kolegom, którzy prowadzą takie małe kosteczki:)

regularnośc i jak najmniej rączek w akwarium - i będziesz Pan zadowolony hehe


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie Kh chcesz trzymać w akwarium. Coral Pro ma bardzo wysokie. Myślę, że zwykła niebieska ci to w zupełności ogarnie.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.