Skocz do zawartości
igm

brak produ, zasilacz UPS ?

Rekomendowane odpowiedzi


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał Przemek - tego typu urządzenie plus porządny akumulator - podpowiem że najlepsze to te ze stacji BTS tylko trzeba mieć dojście do nich, znaczy do tych które "wyrzucają" co 3 lata


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ten z allegro nie dobry ? A do tego co mi wyslales trzeba doliczyc akmulator , prostownik , kable ? troche zachodu bedzie...

Bo ten z twojego linku ma sinusoidę zmodyfikowaną.

Do pracy z urządzeniami indukcyjnymi ( wszelkiego rodzaju pompy ) potrzebna jest "pełna sinusoida".

W inny przypadku silniki będą się przegrzewać.

Do tego od Przemka tylko doliczasz akumulator 80-120 Ah - prostownik już jest zabudowany w UPSie.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ten z twojego linku ma sinusoidę zmodyfikowaną.

Do pracy z urządzeniami indukcyjnymi ( wszelkiego rodzaju pompy ) potrzebna jest "pełna sinusoida".

W inny przypadku silniki będą się przegrzewać.

Do tego od Przemka tylko doliczasz akumulator 80-120 Ah - prostownik już jest zabudowany w UPSie.

Dziekuje wszystkim bardzo za szybka odpowiedz. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do tego UPS-a może być zwykły akumulator 120AH, czy musi być żelowy ?.

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej.

Wolałbym nie trzymać aku zwykłego kwasowego w domu ;) dla własnego życia i zdrowia lepiej kupić żelowy. Niby nie istnieje duża szansa ale sporo słyszałem o paru takich akcjach podczas montażu elektryki itd.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, tylko cena akumulatora żelowego o pojemności 120ah jest kosmiczna :)

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, tylko cena akumulatora żelowego o pojemności 120ah jest kosmiczna :)

Pozdrawiam Łukasz

Porównaj do ceny życia, które ma ochronić podczas zaniku zasilania :police:


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw tylko zabiera trochę miejsca... zastanawiam się czy nie zamontować czegoś takiego nad akwarium bo w szafce może być słabo z miejscem... przesadziłem trochę ze zbiornikiem na podmiankę i z sumpem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował umieszczania nad akwarium, w razie wycieku może skazić zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie jak napisał Przemek - tego typu urządzenie plus porządny akumulator - podpowiem że najlepsze to te ze stacji BTS tylko trzeba mieć dojście do nich, znaczy do tych które "wyrzucają" co 3 lata

A nie zastanawiasz się czemu je wyrzucają ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanawiasz się czemu je wyrzucają ?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

bo muszą zmieniać co 3 lata a są egzemplarze które "wyrzucane" maja ponad 80% sprawności a widziałem i pod 90%

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po tym czasie ta sprawność spada lawinowo i rok później ten akumulator na 90% będzie miał 10% swojej pojemności , oczywiście są przypadki ze jest inaczej alemto przypadki, właśnie dlatego je wymieniają, a niendla tego ze muszą bo muszą

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po tym czasie ta sprawność spada lawinowo i rok później ten akumulator na 90% będzie miał 10% swojej pojemności , oczywiście są przypadki ze jest inaczej alemto przypadki, właśnie dlatego je wymieniają, a niendla tego ze muszą bo muszą

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

jeżdżą na różne gry do lasu te same od kilku lat i jakoś nie widać aby nie ciągnęły całej elektroniki w sztabie, która jest a mało tego nie jest i z rok na rok coraz więcej.

No chyba, że jest jak piszesz że się trafiły ale kolega, który tym się zajmuje w jednej z sieci mówił co innego dlatego to zaproponowałem.

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne orzypadki, mój ojciec ma w toyocie ten sam akumulator od nowości 7 lat w dieslu to prawie niemożliwe a jednak. ....

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.