Skocz do zawartości
Kris81

Żywa skała?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem 10 kilo skały z likwidowanego akwa , z myślą o włożeniu do sumpa , w akwarium będzie sucha

skała leży w słonej wodzie , ma dużo wężowideł , widziałem też jakiegoś małego wieloszczeta ale jakoś mnie niepokoi te zielone na niej

zerknijcie na zdjęcia czy coś jest nie tak (na tyle ile można z zdjęć zobaczyć)

nada sie na filtracje do sumpa?


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie gabki? Jesli tak nie powinny byc dopuszczone do powietrza jak jezowce.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na powietrzu była z 5 min przy przekładaniu potem cały czas w wodzie z akwarium i cyrkulacją

piszecie że gąbka ,może zostać czy nie?


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cos z niej zostanie to ok jak nie to tez ok tylko szkoda bo to filtratory nawet sekunda po za woda moze tak zadzialac na te organizmy.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady.

Moja skala jechala okolo godziny bez wody i przetrwaly gabki sycon, gabki zolte, rurowki i wieloszczety i malutki sarco. Zyja do dzis..

Dokladnie,ja wiozlem zywa skale w wiaderku bez wody ok. 2 godziny,cale drobne zycie,lacznie z krabami dzikusami przezylo i start akwarium byl calkowicie bezproblemowy.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mowie o wielo wezo i kielzach ale wiem ze gabki padaja jesli dostanie sie tlen z atmosfery. Chyba ze sie myle. Spróbuj jezowca wyjac poza wode powodzenia...

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mowie o wielo wezo i kielzach ale wiem ze gabki padaja jesli dostanie sie tlen z atmosfery. Chyba ze sie myle. Spróbuj jezowca wyjac poza wode powodzenia...

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Mój jezowiec sam nieraz wychodził ponad powierzchnię wody i nic mu się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiac podmianke nie zauwazylem ze jest na szybie za chwile dolalem zscieplem i jednak lipa. Dziwne ze wychodzi. Potwierdzcie ze jezowiec moze byc po za woda? Chyba ze igly nie pysk

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gąbeczki zostaw, któreś przeżyją na pewno. Skała jak dla mnie pierwsza klasa. Skąd brałeś? Możesz tylko miejscowość podać. To pewnie wypowiedzą się Ci co akwa widzieli na żywo i pewnie potwierdzą moje słowa.


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiac podmianke nie zauwazylem ze jest na szybie za chwile dolalem zscieplem i jednak lipa. Dziwne ze wychodzi. Potwierdzcie ze jezowiec moze byc po za woda? Chyba ze igly nie pysk

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Diademe można śmiało przekładać poza wodą, to im nie przeszkadza. Co do globulusa i innych okrągłych to w sklepie tłumaczono mi żeby przekładać pod wodą. Jeśli przypadkiem będzie na powietrzu to trzeba włożyć go pod wode i mocno nim potrzepac, ale lepiej nie ryzykować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gąbeczki zostaw, któreś przeżyją na pewno. Skała jak dla mnie pierwsza klasa. Skąd brałeś? Możesz tylko miejscowość podać. To pewnie wypowiedzą się Ci co akwa widzieli na żywo i pewnie potwierdzą moje słowa.

:waving

Skała bez plag, porośnięta gąbeczkami. Sprzedaję skałę bo powiększam baniaczek, cześć poszło do sumpa

a do górnego jakoś padła decyzja na nową. Dojrzewanie, nie wiadomo co wyjdzie z niej też ma swoje uroki :-)

A codo jeżowca to swojego wyciągnąłem z akwa z wody i na bombę do nowego. Ma się wyśmienicie. Ale trwało to może z 3-5 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba od Ciebie to skała pierwsza klasa :) od razu do wody i można ryby wpuszczać :) Tak myślałem, że to od Ciebie :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba od Ciebie to skała pierwsza klasa :) od razu do wody i można ryby wpuszczać :) Tak myślałem, że to od Ciebie :)

Aktualnie w moim nowym zielono. Bardzo zielono :thumbup: . Co do skały to jeszcze zostało 10,5 kg z koloniami zooa. W zasadzie to jest rezerwacja ale na wysyłkę. Jeśli ktoś chętny z odbiorem osobistym to będzie miał pierwszeństwo.

http://nano-reef.pl/topic/83894-zywa-skala-porosnieta-koralami/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sebastian, dobrze że nie wziąłem całej, sucha mi chyba zostanie :) trochę za dużo kupiłem, ale zobaczymy :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

A tak zapytam, ta sucha mogę opłukać zwykła woda wysuszyć, potem w RO di i do akwarium?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o globulusa bo dwa razy mi padl i obstawialem powietrze. Na diademie nie bede probowal. Ktos ma nadmiar skaly?

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.