Skocz do zawartości
FunWorld

Jaka żarówka/lampa na GU10 do sumpa?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Próbowałem różnych i nie jestem ciągle przekonany do żadnej opcji.

Jaka żarówka halogenowa lub LED pasująca do oprawki GU10 (popularne halogeny) jest najlepsza do sumpa z małym refugium?

Próbowałem różnych temperatur. Ostatnio zamontowałem LEDy z temperaturą 5200K, która powinna sprzyjać rozwojowi zieleniny w sumpie, ale tam gdzie dochodzi mocniejsza wiązka tam wysypało cyano.

Macie jakieś sprawdzone rozwiązania w tych sprawach? Halogena wolałbym uniknąć ze względu na duże ilości ciepła do odprowadzenia. Najlepiej z linkami opcję. Z góry dzięki.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie problem w świetle. Zeby glony rosły muszą mieć co konsumowac. Na braki zareagują rozpuszcza niem lub brakiem wzrostu. Napisz jakie masz PO4 NO i Fe. Bo pewnie tu leży problem. Więcej danych o akwarium.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

441d766a-37a2-4fab-bb75-cd10ac244b55.jpg

na ebayu np. US $2.08 - 2.20 (85-265V lub 12V)

tam są zwykłe ledy 3W 700mA - można dokupić np. na allegro dowolne kolory na wymianę i próbować

np. czerwona full spectrum + białe ciepłe czy zimne ..

(dobrze też wymienić soczewki na 90 - 120' bo tam są oryginalnie chyba 30 czy 45' i świecą punktowo - jak latarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie dwa ledy na GU10 o temperaturze 3000K 5W i glony spageti zaczęły mi rosnąć jak głupie :D więc mega polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fosforany trochę za wysokie - stąd cyjano, ale nie chodzi o problem z tym, a o porost glonów w refugium. Spróbuję 3000K. dzięki.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem spageti powinny rosnąć jak szalone, nie wiem jak z innymi gatunkami bo mam tylko te

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na tych spaghettin mi najbardziej zależy. To jakaś konkretna marka, czy randomowe z ebaya?


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to zwykłe chińczyki :p

jakbyś wymieniał soczewki to patrz żeby zamawiane żarówki miały 3 osobne sztuki (dokładnie jak na fotce) a nie zespolone

w szukajkę na ebayu wpisz np.

"6w light 3x3w spotlight"

przykładowa aukcja

http://www.ebay.com/itm/GU10-MR16-E27-15W-12W-9W-5W-LED-Spot-Light-Bulb-Energy-Saving-Downlight-Lamp-/151474937671?var=&hash=item23449c1f47:m:mXNBXi0YwUjbUQpq1GXNzCQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fosforany trochę za wysokie - stąd cyjano, ale nie chodzi o problem z tym, a o porost glonów w refugium. Spróbuję 3000K. dzięki.

Ja mam 2x6500k i 1x3000k i polecam taką kombinacje.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że bez różnicy jedynie to fajnie by było jeśli by zamiast przezroczystego szkiełka było mleczne wtedy lepiej będzie rozpraszać światło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.