Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Prezentuję mój nowy zestaw - TMC Signature 900.

Akwa 900x450x450. (ok 250l w obiegu)

Lampa - IT Evergrow 2060 LED 160 W Full SPectrum, było Odyssey 4 x 39 W

Grzałka - Jager 200 W

Obieg - Jebao DCT 4000

Cyrkulacja - RW-8 + wp10

Odpieniacz - BM Curve 5

Po reefmaxie chciałem czegoś większego. Miejsca do zagospodarowania było 100 cm, Ze względu na ułatwienie obsługi zdecydowałem się na kupno zestawu TMC. Akwa, szafka, sump. Resztę sprzętu, dobierałem i w sumie wciąż dobieram sam. Akwarium zalane 11.04.16, sump chodził sobie juz tydzień wcześniej. Szkło było dosyć zaniedbane, sporo skrobania, płukania wycierania, usuwania resztek soli, wymiana zardzewiałych zawiasów w szafce, kilka ulepszeń i działa całkiem nieźle. Poprzedni właściciel miał fachową rękę do hydrauliki, Połączenia gumowych węży i rur pcv, trzymała taśma izoalacyjna. W związku z tym, wymieniłem cały ten bałagan na karbowane węźe.

Za pompę obiegową robiło Jebao 1200. Nie trzeba mówić, że na pełnej mocy, spływ musiał być zamknięty do połowy, żeby utrzymać poziom. Dzisiaj wymieniłem pompę na Jebao dct 4000 i jest huragan. Chodzi na pół gwizdka.

Życie przeniesione z reefmaxa w przeciągu kilku dni, obyło się bez strat jak do tej pory. Amoniak i fosfor niewykrywalne.

DSC_0007.jpg

Obsada:

Błazny x2,

Firefish

Salarias

Yellow Goby

Mandaryn wspaniały

C.bispinosa

Goby randalla + krewetka pistoletowa

Ch. parasema

Ch. talboti x3

P. carpenteri

krwawa  krewtka.

krab ukwiałowy i trapezia x2

strombus i inne ślimory

Docelowo chce zrobić Lpsowo plus kilka zoa, monti i hystrixy, chociaż powoli dociera do mnie, że będzie trzeba dodać trochę skały, wasza opinia?

DSC_0020.jpg
DSC_0013.jpg
DSC_0012.jpg
DSC_0005.jpg
Edytowane przez Kelvezu (wyświetl historię edycji)

250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawiło mnie co wybierzesz. Fajnie to wygląda, podoba mi się taka lekka konstrukcja skalna- ja bym nic nie zmieniał tylko obsadzał koralami.

The more you know, the less you don't know


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, też jestem całkiem zadowolony. Właśnie nakapałem niechcący na balast i spaliłem kanał w lampie. Brawo ja :) Kiedy ja się oduczę prowizorki...


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mały update związany z dojrzewaniem. Otóż, nie widać, było trochę okrzemków przez kilka dni, już zaczęły znikać. Wszystko wygląda cąłkiem dobrze, korale otwarte, chociaż muszę jeszce pokombinować z cyrkulacją i ustawieniem, bo u Euphylli widać małą recesje.

Ogólnie wszytko dobrze. Refugium się zapełnia, widać samice z jajami i larwy na szybach, glony rosną, oprócz sałaty, ale tu obstawiam, że żyjątka ją powoli zjadają.

DSC_0038.jpg DSC_0039.jpg

Doszłą babka randalla i krewtka pistoletowa. Sparowały się natychmiastowo i norka już prawie wybudowana. Dwa acany również obsadzone.

DSC_0036.jpg DSC_0037.jpg


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmieniałeś coś w hydraulice?

Bo ja nie mogłem w tym zestawie ustawić poziomu (brak zaworu na zrzucie wody do sumpa)

I to denerwujace siorbanie przez brak komina.

A tak poza tym zestawik ładnie wykonany i fajnie się prezentuje.

Pozdrawiam i powodzenia.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się przekonałem, że ustawienie poziomu graniczy z cudem. Użyłem czarnych, karbowanych węży do stawu i jakiegoś taniego zaworu na spływie, bez tego się nie obejdzie, Teraz już jest cicho, nic nie siorbie. Zakleiłem jeszcze górną cześć sitka, tę która wystaje nad powierczchnie milliputem.

Dzięki :)


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta skała z platformą po lewej. To chyba nie naturalna? Jak ktoś już napisał, nie dodawaj tylko obsadzaj koralami masz jeszcze dużo miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzech tygodniach od zalania zrobiłem testy i gęba sama się cieszy.

NH4 - 0

NO2 - 0

No3 - 1

Po4 - 0,01

Ca - 450

KH - 9

Wszystko idzie w dobrym kierunku, piasek się oczyszcza, biała aquaroche pokrywa się powoli glonami.

Spsy odbiły po przesiadce i widać już białe tipy. Wszystko super. Teraz tylko zbierać na kolejne zakupy.

Pytanie odnośnie obsady. Myślę, żeby dodać w przeciągu najbliższych tygodni Coral beauty i trzy anthiasy (najprawdopodbniej bartlety) Czy to będzie ok?

A, wyskoczył jeden błazenek :( Doszło parę nowych korali, zdjęcie jutro.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza miesiączka akwarium. Testy bardzo dobrze, azot i fosfor niewykrywalne. Byłem na wakacjach przez dwa tygodnie, przez co nic nie grzebałem w baniaku i wszyscy zainteresowani bardzo zadowoleni, przybywa główek, tipów i generalnie życia. Poza dwiema rybami, które postanowiły eksmitować się na podłogę. Nie było jakoś czasu ani szmalu na zakupy, więc obsady nie przybyło.

DSC_0050.jpg

photo upload sites

DSC_0054.jpg

free image hosting

DSC_0055.jpg

adult image

DSC_0057.jpg

post images

DSC_0053.jpg

free photo upload

DSC_0056.jpg

capture screen

Edytowane przez Kelvezu (wyświetl historię edycji)

250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Doszło w ostatnim czasie trochę ryb. Mandaryn, żółty goby, c.bispinosa i dzisiaj pięć damselek talbota. Jak tak na nie patrzę, to takie budżetowe anthiasy. Będę informował jak się zachowują razem. Ale jak na razie jestem bardzo zadowolony. Piękne rybki biorąc pod uwagę cenę.Bispinosa bardzo grzeczne, omija wszystkie korale skubiąc skałę. Zauważyłem, że goby drażni większość korali w akwarium, ktoś miał taki problem?

Wrzucam film bo za dużo roboty ze zdjęciami. Akwarium już ponad cztery miesiące.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółty goby drażni korale, bo w nich mieszka w naturze :)

Aleś tam nawalil tych garbikow (damsel), ciekawe czy się nie będą tłuc?

Piękny ten czerwony glony i super ułożenie skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał mieszkać tylko w spsach, a on pływa wszędzie i ociera się o acany i caulastree :/

Botrycladia, polecam, nie roznosi się. Ładnie wygląda i wciąga nutrienty na potęgę :) Dzięki


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się zachowuje ta rybka. Maluch, a odgania inne ryby od korali które uznaje za swoje. Właśnie się dziwię, że nie okupuje hystrix, bo wszędzie gdzie czytałam o nim to jest miłośnikiem sps... ja z innych akwariów wiem, że z braku sps zamieszka i inne korale, ale u Ciebie ma dość fajny hystrix. Może z nim jest tak, jak z blaznami. Niby kochają ukwialy, ale często wola mieszkać w euphylii, dunce czy za cyrkulatorem.

Ale może to dlatego, że jest nowy w hotelu i ja się już dobrze zadomowi, to z hystrixa nie wyjdzie :)

Obejrzałam film jeszcze raz i doliczylam się 6 garbikow! Oj, może być ciężko w tym litrazu, masz niecałe 200l z tego, co policzyłam. Ja bym się bała.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulubione to właśnie hystirx i horsuta. Ale w ciągu dnia zalicza cały rewir i siada tylko na koralach. Na skale nigdy :) U mojego ojca, przesiaduje na Sarco przez większość czasu, więc teoria raczej prawdziwa. Już się zadomowił raczej, bo w toni też nie boi się pływać, błazny też już go zbyt mocno nie boksują. Twarde maluchy :)

DSC_0112.jpg

Edytowane przez Kelvezu (wyświetl historię edycji)

250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowalam poprzedni post, przeczytaj proszę. Mam obawy, że taka ilość garbikow w niecałych 200l może sie źle skończyć. Obserwuj je. Chrysiptery to nie ryby ławicowe. Można ich mieć więcej, ale w dużych zbiornikach. Masz też 2 amphiriony, na nieszczęście 2 różne rodzaje, mogą się z czasem znielubić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Talboty są najmniej agresywnymi dostępnymi garbikami. Mniej niż chromisy. Zobaczę co z tego wyniknie. Założe za parę tygodni osobny temat z moimi obserwacjami. Na razie agresja rozkłada się bardzo dobrze. Goby gania talboty, gobiego gania błazen, parasema gania wszystko, wpada bispinosa i towarzystwo rozpływa się po kątach :)


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz układ sił może sprzyja względemu spokojowi, ale ryby rosną, dojrzewaja. Z tego, co widać na filmie to nie wygląda to na spokoj. No nic, obserwuj, może akurat Ci się uda, choć ja bym tak nie zaryzykowała.

A czerwonego chwasta zazdroszczę, śliczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tego małego gobiego i męczy mi miękasy odkąd kolonia stylo mi padła. Waleczna z niego rybka.

The more you know, the less you don't know


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update sierpniowy. Spsy rosną baaardzo dobrze, lps trochę gorzej, duncan był zamknięty przez tydzień z jakiegoś powodu.

Falownik wp-10 zastąpiła RW-8. Trochę przesadziłem z mocą, bo zaczęło wylewać wodę z akwarium przy trybie falowania. Teraz chodzi na najniższym biegu i jest całkiem dobrze, jak z czasem zajdzie brudem to będzie można podkręcić.

Chrysiptery wszystkie żywe i żwawe, najsłabsza straciła spory kawałek ogona, ale nie daje za wygraną.

Doszło kilka korali, zdjęcia następnym razem, teraz tylko rybki.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jednak Nika miała racje ;) Jeden Talbot zaginiony w akcji, cztery pozostałe trochę poturbowane po miesiącu czasu.

Nie zauważyłem żadnej agresji ze strony innych ryb, więc zakładam, że musi być tylko wewnątrz gatunkowa. Obgryzione płetwy, trochę postrzępionych łusek i przepychanki. Wydaje mi się, że w większym akwarium mogłoby się to udać, zobaczymy jak będzie dalej. Utrzymuję zdanie, że nie są tak bardzo agresywne jak inne garbiki. Ale względem siebie owszem.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też się przekonałem, że ustawienie poziomu graniczy z cudem. Użyłem czarnych, karbowanych węży do stawu i jakiegoś taniego zaworu na spływie, bez tego się nie obejdzie, Teraz już jest cicho, nic nie siorbie. Zakleiłem jeszcze górną cześć sitka, tę która wystaje nad powierczchnie milliputem.

Dzięki :)

Witam jakie masz śitko w tmc ? aa3e427f186c6d0d0503e0604ffbc1c3.jpg

Czy wygląda ono tak ?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


"One who cannot love her smallest creations, cannot claim to stand before Nature".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja mam okrągłe, płaskie.


250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem właśnie na Google ze są dwa rodzaje sitek w tych zbiornikach.

Szukałem nawet tego płaskiego żeby dokupić ale ciężko

Będę kombinowal dzięki .

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


"One who cannot love her smallest creations, cannot claim to stand before Nature".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się tanio kupić RBTA w rozsądnym rozmiarze. A dzisiaj rano pojawił się już pierwszy lokator, po cichu liczyłem na błazny, ale kto pierwszy ten lepszy :)

DSC_0213.jpgupload a picture

DSC_0212.jpgimage hosting 10mb limit

I jeszcze szybki fts. Wszystko jest super, poza cyjano.

DSC_0209.jpgimage uploading

Edytowane przez Kelvezu (wyświetl historię edycji)

250 L w obiegu. BM Curve 5, refugium. IT Evergrow 2060. Jebao DCT4000, RW-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.