Skocz do zawartości
Ibuk

Kostka 64 L .Pierwsze kroki - Opolskie (Brzeg)

Rekomendowane odpowiedzi

Albo zrobić sobie samemu z diodek led 3w. Kawałek radiatora, klej termoprzewodzący i jazda.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Można i tak , ja wybrałem opcje dla leniwych i tych bez talentu majsterkowicza ;)

Mam nadzieje że te z aquela dadzą radzą mi oświetlić 40x25x3h bo jakoś dziwnie wyglądało by gdyby końcówki nie doświetlało :)

Na pewno dadzą radę ja mam jedną 6 w na powierzchni 40 x 40 i oświetla całą powierzchnię .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To git :p

Sprawdzałem jak to wygląda na tych 2 ale wiadomo że inaczej ze skałą itd. jak na pustym zbiorniku ( a do tego jasno było )

Dobra koniec tu o moim bo to nie o tym temat :p

A z ryb co planujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To git :p

Sprawdzałem jak to wygląda na tych 2 ale wiadomo że inaczej ze skałą itd. jak na pustym zbiorniku ( a do tego jasno było )

Dobra koniec tu o moim bo to nie o tym temat :p

A z ryb co planujesz ?

Zapewne 2 Błazenki ( ale to jak wszystko zacznie sprawnie funkcjonować ) ,bardziej zależy mi na koralowcach niż rybach . Do tego dojdą ślimaki czyszczące i jakieś nie konfliktowe krabiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na efekt końcowy :) Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł do mnie zestaw "małego chemika " i żywy piasek .

Jak wyklaruje się woda dam zdjęcie całości bo na razie to mleko w akwarium ,zrobię też pierwsze testy by zobaczyć na czym stoję i co w morzu piszczy ;)

CAM00314.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napisz coś o tej lampce. Jak ze sterowaniem czasowym etc. Masz podpiętą pod jakiś sterownik? Mam 2 sztuki (w sumie 4 mini tuby LED ECOlight) Aquaela do 64L, czyli w sumie też 24W, ale zastanawiam się nad zmianą na właśnie ten model (niby tyle samo mocy) lub droższą opcję- Maxspect Cellestial. Nie ukrywam że wolałbym Blau, bo sporo tańsza. Ciekawi mnie czy jej 24W są bardziej "wydajne" niż 24W pochodzące z 4 sztuk 6 watowych Aquaelek...

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@P1otr za wiele Ci nie powiem bo nie znam się na tych sprawach, ale lampka jak dla mnie jest rewelacyjna .Bardzo mocne ledy jak i białe i niebieskie ,sterowania czasowego nie ma ,posiada podłączony do przewodu prosty w obsłudze panel (włącz ,wyłącz białe czy niebieskie światło i plus ,minus natężenie światła ,tak że każdy może pod siebie ustawić światło )poza tym przewód główny jest podzielony więc można jak ktoś ma potrzeby dołączyć czasowy sterownik ,ja mam podłączone tylko do sterownika czasowego w gniazdku i sam na wieczór zmieniam na niebieskie diody.Jedyny minus jak zauważyłem to pokrywa dość mocno się nagrzewa.I nie ma porównania światło z quela do tych ledów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do akwarium doszło podłoże "żywy piasek" ,woda ładnie już się wyklarowała .Jedyne czego brakuje mi teraz to życia w tym "żywym" zbiorniku .Data pierwszych zakupów ustalona na połowę czerwca wówczas trafi do zbiornika ekipa czyszcząca i pierwsze miękasy .

CAM00315.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@P1otr za wiele Ci nie powiem bo nie znam się na tych sprawach, ale lampka jak dla mnie jest rewelacyjna .Bardzo mocne ledy jak i białe i niebieskie ,sterowania czasowego nie ma ,posiada podłączony do przewodu prosty w obsłudze panel (włącz ,wyłącz białe czy niebieskie światło i plus ,minus natężenie światła ,tak że każdy może pod siebie ustawić światło )poza tym przewód główny jest podzielony więc można jak ktoś ma potrzeby dołączyć czasowy sterownik ,ja mam podłączone tylko do sterownika czasowego w gniazdku i sam na wieczór zmieniam na niebieskie diody.Jedyny minus jak zauważyłem to pokrywa dość mocno się nagrzewa.I nie ma porównania światło z quela do tych ledów .

Ale kabel zasilający jest jeden?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjęcie tych kabli jak one są połączone bo też jestem ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjęcie tych kabli jak one są połączone bo też jestem ciekawy.

Tak wygląda zasilanie

CAM00319.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wdzę, że nie ma możliwości podłączenia pod włączniki czasowe oddzielnie kanału białego i niebieskiego. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to wdzę, że nie ma możliwości podłączenia pod włączniki czasowe oddzielnie kanału białego i niebieskiego. Dzięki

Szkoda. A już się zastanawiałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. A już się zastanawiałem...

No to musisz kupić maxspect celestial. Ma więcej mocy, kolorów diód i sterowanie. Tylko brak jej oświetlenia nocnego jak ma razor. Szkoda tylko, że jest tak mało o niej napisane na internecie. Mało zdjęć jak świeci i filmików na youtube. Ale nie jest teraz taka droga. Ja też zastanawiam sie nad kupnem do mojej małej kostki. Obecnie mam diy i nie jestem za bardzo z niej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musisz kupić maxspect celestial. Ma więcej mocy, kolorów diód i sterowanie. Tylko brak jej oświetlenia nocnego jak ma razor. Szkoda tylko, że jest tak mało o niej napisane na internecie. Mało zdjęć jak świeci i filmików na youtube. Ale nie jest teraz taka droga. Ja też zastanawiam sie nad kupnem do mojej małej kostki. Obecnie mam diy i nie jestem za bardzo z niej zadowolony.

No tak lampka mocniejsza ale i cena raz taka ,dlatego warto się zastanowić czy do tak małego akwarium warto tyle płacić za lampkę tylko po to by z lenistwa nie przełączać ręcznie światła .Ja szukałem mocnej i w dobrej cenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena to 675 to 276 więcej. To nie aż tak dużo i nie musi być ktoś stale w domu żeby włączać kanał A i kanał B lampy, a tam masz ABCD które włączają i wyłączają się same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to musisz kupić maxspect celestial. Ma więcej mocy, kolorów diód i sterowanie. Tylko brak jej oświetlenia nocnego jak ma razor. Szkoda tylko, że jest tak mało o niej napisane na internecie. Mało zdjęć jak świeci i filmików na youtube. Ale nie jest teraz taka droga. Ja też zastanawiam sie nad kupnem do mojej małej kostki. Obecnie mam diy i nie jestem za bardzo z niej zadowolony.

Znam tę lampkę dobrze. Nawet się nad nią zastanawiałem... Moje 64 litry są na tymczasem i nie za bardzo chcę pakować 700 złotych w lampkę, której potem nie użyję w większym. Tak ze 3-3.5 stówki bym ostatecznie dał, by zastąpić te moje Aquaelki, ale raczej więcej to nie. W sumie to mam już zakupioną w przypływie niespodziewanej gotówki lampę do większego- TMC V2 IlumenAir 600 i leży w pudełku od pół roku. Jak się wkurzę to ostatecznie ją zamontuję nad tymi 64 litrami i skręcę na 30% mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wykonałem pierwsze testy wody:

Zasolenie - 1,023

Temperatura - 26

NO2 - 0.25

NH4 - <0.25

Mg - 1200

PO4 - 0-0.03

NO3 - 30

PH - 8.0

Ca - 500

KH - 7.0

A skałka i szyby zaczynają się pokrywać zielonymi glonami.

Edytowane przez Ibuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mała aktualizacja tego co u mnie słychać a dokładniej w mojej 64 L. kropelce.Pojawiło się dużo zielonego i małego zwierzyńca typu coś jak rozwielitka i takie jakby mikro meduzy nie mam pojęcia co to jest.Akwarium jeszcze około miesiąca pozostanie bez lokatorów i tak tylko przyglądam się jak zarasta glonami . Pozdrawiam

CAM00325.jpg

CAM00324.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zaczyna na zielono.

Drobne życie poruszające się w akwarium też cieszy.

Gdzie planujesz pierwsze zakupy ?


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zaczyna na zielono.

Drobne życie poruszające się w akwarium też cieszy.

Gdzie planujesz pierwsze zakupy ?

Pierwsze zakupy to chyba z eRybki ,bynajmniej ekipę czyszczącą kilka ślimaków, krabik mitrax .A co do koralowców to będę szukał po forumowiczach , bo ceny w internetowych czy zwykłych sklepach są bardzo ...różnią się od cen na forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie a mianowicie jaka autodelewka bedzie dobra do mojego akwarium ???

I drugie pytanie który odpieniacz ?

Hydor Slimskim Nano 135.35

Tunze DOC Skimmer 9001

A może coś innego polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mogę polecić ci fajny odpieniacz który osobiście mam i jestem zadowolony HISEA SQ 90 MINI.

Pozdrawiam

Mateusz


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czas wprowadzić życie i tu pytanie ...

Co myślicie o tym zwierzaku Sabellastarte spectabilis ?nada się do mojej kostki ,nie będzie kolidować z miękkimi i lps-ami i czy potrzebuje jakiegoś specialnego traktowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z sąsiedztwa. Co do Twojego pytania to moim zdaniem nadaje się ale później, kiedy akwarium już się ustabilizuje i będzie w pełni dojrzałe. Na początek wpuść przysłowiową ekipę czyszczącą, jakieś korale miękkie ze dwie rybki i obserwuj co się dzieje. No i rozumiem, że NH4 i NO2 jest już niewykrywalne.

Miałem odpieniacz Tunze 9001 i spisywał się dość dobrze, jest cichy i trzymał NO3 w normie. Na początku (kilka dni) wypuszcza bąbelki do akwa, skimmer powierzchniowy jest nie do użytku ponieważ w tym ustawieniu pompy (pompę można ustawiać w różnych konfiguracjach) bąbelki były wszędzie i nie sądzę aby zniknęły z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.