Skocz do zawartości
endriu3005

Reaktor do rowaphos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Zamierzam kupic reaktor phosban 150 lub 550 do mojego akwa 500l + 150 sump czy 150 wystarczy ?

nie chce sie pchac w koszta ale wole zapytac Was moze ktos ma i sie wypowie na ten temat i jaka pompe najlepiej wybrac. Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze wystarczy ja miałem h2o mały i dawał rade przecierz ma tylko woda przez niego delikatnie przepływać pompkę miałem w swoim 1300l H i było ok teraz mam pelety ale pikę juz 3500l H . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie ze wystarczy ja miałem h2o mały i dawał rade przecierz ma tylko woda przez niego delikatnie przepływać pompkę miałem w swoim 1300l H i było ok teraz mam pelety ale pikę juz 3500l H . Pozdrawiam

Dzieki Grzes ;)

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze wystarczy ja miałem h2o mały i dawał rade przecierz ma tylko woda przez niego delikatnie przepływać pompkę miałem w swoim 1300l H i było ok teraz mam pelety ale pikę juz 3500l H . Pozdrawiam

Grzes zapytam o pellety

- jakie uzywasz i czy widzisz roznice ? pytam bo sa rozne opinie i kreci mnie zapodac sobie ale cos mam blokade, jezeli mozesz to napisz cos o tym

Edytowane przez endriu3005 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem używać ze trzy miesiące temu pellet (all in one ) nie wiem ale na moje doświadczenia jakos słabo mam dość duza obsadę tzn jakieś 30 ryb i utrzymują no3-5/10 po4-0.04 i troszkę jak sie ścierają to syfek jest na skałach wcześniej uzywałem rowaphos i była rewelacja parametry no3-po4 niewykrywalne przeszlem na pelety ze względu na koszty i comiesięczne wymiany absorbera i szczerze powiem planuje chyba wódkę podać i zobaczę jak bedzie wtedy bo juz bede miał trzy metody wypróbowane ( ponoć vódka najtańsza i działa rewelacyjnie no to zobaczymy!!!! )jeśli ci nie zależy na kasie to ja osobiście wybrałbym zamiast pellet rowephos. Ppzdrawiam

Jak kupisz kilo to masz na 6/7 wymian adsorbera w filtrze ja dawałem od 100/150 deko i co 4 tyg wymiana

Sorki za błąd tzn 10/15 dekagramów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Rowe, kupilem reaktor mniejszy rektor phosban 150 super jest jak mowiles, podlaczylem sie do powrotu bo mam pompe 12000. Tyllo mam problem z no3 okolo 5 i myslalem ze ze pellety cos z tym zrobia, lalem wodke spadlo ale przy po4-0 ponoc to nie dziala a cos nie moge utrzymac wody w normie chyba za duzo grzebie ale juz jest poprawa tylko jeszcze no3 zbije do 1-2 i powinno byc ok. Zas cyjano mnie ata jkuje teraz to chyba ze mam wysokie no3 a po4 nie wykrywalne. Walcze z odsysanie chemi nie chce lac na razie i swiece tylko niebieskim bteraz przez kika dni zobaczymy pozdrawiam

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem z no3 wlasnie zacząłem stosować wódeczkę pelety do kosza no3-5 to nie tragedia ja mam 20 ale cjano ani śladu zwiększyłem obsadę no to mam po4-0.04 i bądź tu mądry zawsze no3 miałem 5 i było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wodka jest dobra na no3 juz przrabialem temat, wazne jest lac o jednej porze (ja lalem rano 9 jak sie wlaczalo swiatlo w akwa) i wazne jest tez z tego co mi wiadomo nie dzielic wodki na kilka razy tylko za jednym razem dziennie sie leje, u mnie 12ml dziennie wychodzi :thumbup: zeby utrzymac no3 oklo 1-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup zwykly filtr pezeplywowy np AquaMedica, wsadz Rowe w skarpete i podlacz na bypasie od pompy obiegowej. Przykrec zaworkiem na wylocie na przeplyw 200-300 litrow na godzine i tak chyba najlepiej to dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.