Skocz do zawartości
akwarysta z LochNess

Reefmax czy... ?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szybkie pytanie czy w pieniądzach które trzeba wyłożyć na reefmax jest szansa zbudować coś swojego o podobnym lub ciut większym litrażu i lepszej jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklo 150l opti kupisz na 350. Sump 100 Lampa chinski led 480 cyrkulacje odpieniacz i pompe obiegowa poszukasz uzywki i wydasz powiedzmy 600. Zostaje hydraulika. Na moje warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego.....policze sobie w ten sposób, koszt zalozenia akwarium morskiego zaczyna się średnio od 25 zł za litr (mam na myśli kompletne działające akwarium z życiem ) górnej granicy chyba nie ma ☺

Koszt utrzymania, od 50 groszy miesięcznie.

Zastanów się jakim budżetem dysponujesz, będziesz miał świadomość na jaki litra Cię stać

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie czy w pieniądzach które trzeba wyłożyć na reefmax jest szansa zbudować coś swojego o podobnym lub ciut większym litrażu i lepszej jakości?

to ja ci odpowiem bo miałem RM,i za te cenę tzn około 1300zl nie jesteś w stanie kupić i złożyć sobie fajnego akwarium,pamiętaj że cały zestaw masz na gwarancji 2lata,a aquael ma bardzo dobry serwis,mi np.jak zaczęło schodzić tło to wymienili w ciągu 24 h na nowy model bez zbędnych pytań.Bez zabawy w dobieranie sprzętu ,w szukanie lamp pomp itd...masz fajnego gotowca w którym można fajne Lpsy spokojnie utrzymac, o miękkich już nie wspominam.

Ja osobiście polecam.No i wizualnie fajnie się prezentuje.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja też stawiam na "NIE". Za 1300 nie zbudujesz sobie przyzwoitego, bijącego na łeb zbiornika, który będzie lepszy od Reefmaxa. No, ale to moje zdanie. Masz zbiornik, pokrywę, oświetlenie ze sterowaniem, grzałkę, odpieniacz, pompę obiegową etc. Jeśli kupisz go za 1300 to dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1300 zł to tylko koszt sprzętu (nowego) akwarium morskie w tym szkle zamknie się kwotą około 3000 zł

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1300 zł to tylko koszt sprzętu (nowego) akwarium morskie w tym szkle zamknie się kwotą około 3000 zł

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Oby tylko 3000zl.

Skala to pikus teraz filar można dorwać za 200zl ale korale niestety nie chca tanieć,do tego potrzebne na start preparaty,chyba że ktoś dał by ci 100litrow gotowej solanki,ale sól tak czy siak kosztuje,potem testy,potem świetlówki bo na oryginalnych RM nie wygląda to dobrze,itd... To jest niestety skarbonka,która często tylko pożera kasę bez jej zwrotu.

No i filtr RO-DI też parę złoty.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie czy w pieniądzach które trzeba wyłożyć na reefmax jest szansa zbudować coś swojego o podobnym lub ciut większym litrażu i lepszej jakości?

jeśli to ma być nowy reef max to bezsensu - miałem kiedyś na samym początku i drugi raz bym nie kupił.

Pytanie jest podstawowe - ile tak naprawdę chcesz/możesz wydać i jakie masz możliwości z miejscem na akwarium - podaj choć te wartości i Ci podpowiemy. Tylko mierz siły na zamiary :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko 3000zl.

To realna kwota...górnej granicy nie ma...sami ja sobie ustalamy...oczywiście dopóki "lepsza połowa" się nie dowie ile to kosztuje. ...żart ;-)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mialem reffmaxa przez okpok roku i powiem ci szczerze ze lepiej poczekać i nazbierać więcej pieniążków bo będziesz później zalowal. Reffmax to byla moja pierwsza solanka i fakt ze może i jest sprzęt ok do nauki podstaw ale moim zdaniem mija sie to z celem bo jak juz polapiesz o co kaman😁 to prędzej czy później cie zniechęci. Szczególnie odpieniacz😁 a kupować hudora za 500 juz calkiem sie nie Kali. Niby to 105 ale rzeczywiście masz ok 80l wody z obsada nie poszalejesz itd. Chcesz wydać 1300 na nowke ja kupiłem za 500 urzywke 100 dalem za Ledy ( sam polutowalem itd. Bez Led tragedia) a życie może mnie wyszło ok2500 wiec liczę ze ciebie tez docelowo wyjdzie ok4000-4500 z czasem.

A teraz tak.. Po pól roku sprzedałem wszystko. Poczekalem pól roku i kupiłem urzywana kostkę 250l plus sump caly sprzęt tylko odpieniacz musiałem dokupic i nowe blaty do szafki wyszlo mnie to 2500 teraz na spokojnie po trochu będę kupował życie w miare możliwości ale przynajmniej mam cos co mnie cieszy i możliwości dużo większe.

A tu masz fotke mojego nowego reef tanku na zachete😁

Ow60x60x70

Kurczę pisze z Tel i nie umie zdjęcia wrzucic

post-25137-0-30331400-1462017786_thumb.jpg

Edytowane przez Bolo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- akwarium opti-white z tylną szybą czarną barwioną w masie 80x35x45 126l, w e-rybce - 360 zł.

- Tunze reef pack 250 ok. - 600 zł.

- dwa cyrkulatory Tunze 6015 ok.200 zł.

- lampa chińska ogólnie dostępna t5 - 4x24W ok. 300zł.

- 4x świetlówki np. ATI, Giessman itp. ok. 200 zł.

- 4x chiński wentylatorek do schładzania w lato ok. 100 zł.

Myślę że sprzęt ciut lepszy od reefmaxa i też na wszystko 2 lata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do powyższego zestawu jeszcze brakuje odpieniacza który by się przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być pierwsze akwa oraz nie ma kto pomóc , pokazać co i jak oraz podłączyć - to polecam jednak RM.

Akwarium bezproblemowe i jako pierwsze - w sam raz.

Można poszukać po ogłoszeniach i da się znalezć nawet za 400 złotych za sprawnego RM.


7a614fd06c325499f1680b9896beedeb.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwsze akwarium polecam RM, jak kupisz używany to za dużo na nim nie stracisz jak będziesz chciał odsprzedać po jakimś czasie

Estetyczny wygląd samego akwarium to też duży plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio tez się na tym zastanawiałem i używanego RM dostałem za 250 zł.

na dzień dzisiejszy akwarium przechodzi dojrzewanie, po dojrzewaniu wymienię tylko jarzeniówki bo te już trochę wysłużyły


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Już polecałem i polecam nadal RM, bo i tak z czasem będziesz chciał inne. :) Co za różnica od jakiego zaczniesz? RM to wygoda na początek, bo wiele problemów i główkowania co i jak masz rozwiązane. Po jakimś czasie nazbierasz doświadczenia i kasy- założysz nowe jakie zechcesz. A że zechcesz- to pewne na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze gdzie Wy takie tanie RM kupujecie? :smiling:

W okolicy Warszawy taniej niż 900zł nie znalazłem z szafką ale oczywiście uste w środku bez życia.

Ja miałem zakładać 60x40x40cm i chyba wybiorę RM. W sumie sam nie wiem ale tu jest wszystko gotowe i estetycznie złożone w całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też pomyśleć nad SERA biotop marine - czy jakoś tak.

Fajny zbiorniczek 130 litrów - też dobry na pierwsze akwa.


7a614fd06c325499f1680b9896beedeb.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możesz też pomyśleć nad SERA biotop marine - czy jakoś tak.

Fajny zbiorniczek 130 litrów - też dobry na pierwsze akwa.

Tyle że Sera jest sporo droższa... Na początek- szkoda kasy, bo i tak z czasem ktoś zechce większe i wtedy pożałuje że na naukę wydał aż tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Sera za bodaj 500 zeta z szawką i chodzi mi do dziś w sypialni - a więc cicha jest.

Fajny baniak - ładnie wygląda i właściwie najmniej jest przy nim roboty.

dla miękasów i ryb - beż przeróbek - jest świetny.


7a614fd06c325499f1680b9896beedeb.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak za 500 to super interes. Obwiałem się że używka chodzi powyżej 1000, gdzieś w okolicach 1200-1300, więc wolałbym RM, ale w takim przypadku- tylko pogratulować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do powyższego zestawu jeszcze brakuje odpieniacza który by się przydał.

Przecież reef pack 250 to odpieniacz DOC skimmer 2004 i filtr.

Edytowane przez Marek Gr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.