Skocz do zawartości
majestic

Co z tą euphylia??

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę czegoś spróbować żeby je nakarmić. Będę w sklepie to coś wybiorę


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak problemów ciąg dalszy... Dwa dni temu i dziś wyciągnąłem z korala takiego gluta

c06e11192ad3f45fe53a8a5416e96da2.jpg6bcdef1acb26a7e6abf9989d6bd27fc4.jpg

Początek brown gelly??

Dodatkowo od dwóch dni zmarniala moja najładniejsza zawodniczka

dcfac943aa66c8a2ff85b80c9e265566.jpg08628b7e81d250590e08bb3c4979b5ad.jpg

Jeszcze trzy dni temu była 4-5 razy bardziej napompowana...jej stan może nie mieć związku z tą drugą i może poprostu się najadla?? Karmilem dwa dni temu pokarmem hikariego

Parametry obecnie to praktycznie zerowe no3 i zerowe po4, zasolenie 1.024, mg 1290 ca 420...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"glut" wygląda na załatwianie się przez korala. Jakie masz kh?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś niecałe 10

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem koral pada... A że coś jest nie tak potwierdza drugą padają euphyllia


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra tylko co nie jest tak skoro wszystko jest ok??

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Z tą dużą euphylia wcześniej też miałem lekkie problemy- zaczęłem duuzo więcej karmić i rozrosła się jak szalona...teraz wciąż sporo karmię ale może jednak za mało??

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Płukanie w rx dipie pomogło znacznie w przypadku tej pierwszej euphyli więc może teraz przetrwalniki jakiś pasożytów rozmnozyly się i atakują znów?? Myślicie że warto powtórzyć kąpiel i profilaktycznie zamoczyć też większą dziewczynkę??

I czy ten glut to nie brown gelly??

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten glut to po prostu kupa.

Wysłane z mojego Passport przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli już dwie osoby twierdzą że to brazowa kupa a nie brązowa galaretka...czyli wykluczamy kurację pod kątem brown gelly. Co więc teraz?? Kąpać raz jeszcze a później po trzech dniach poprawić??

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez majestic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej bajki, jakie masz oświetlenie? Moc, typ i "wiek" żarnika/świetlówek. Jeśli dobrze widzę na jednym ze zdjęć masz plerygyrę także w niezbyt dobrym stanie.

W karmieniu nie upatrywałbym problemu. Mam pełno lpsów, w tym 4 euphylię. Karmię jak mi sie przypomni, a napompowane sa jakby miały pęknąć. U korali samożywnych dokarmianie jest dodatkiem, a nie podstawą diety.

Dodajesz jakieś witaminy do wody? Coral colors czy w podobnym guście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do bubble Coral to co najmniej potroil swój rozmiar od jakiś 7 MC ale faktycznie zawsze zastanawial mnie ten pysk na wierzchu... Generalnie je rośnie pompuje się jak szalony tylko ten pysk.

Oświetlenie to chinka LED 120W skręcona praktycznie na minimum z jedynie lekko podbitym niebieskim- akwarium ma 70l więc chyba światło jest ok...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

...i nie nie dodaje nic poza wodeczka'...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Korale godzinę temu wyglądały tak

ebb3058a0f562c01a0f296c0533712f4.jpg

8215adf84de980c5dd4ed3d8949dfd89.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś widoczna spora poprawa. Co zrobiłem?? Nic, kompletnie nic... Jeżeli taki stan rzeczy się utrzyma to odpuszcze kąpiel w dip rx'sie który już zamówiłem. Po raz kolejny okazuje się że w tym hobby mniej znaczy lepiej a węgiel najlepiej stosować doustnie')a9ca36f4daa9673251123d68babdf6fe.jpg

ba4ad09f9cf7ed9480adf137ac95a73e.jpg

792f2b411829c77f1fb34ad2f8dabc28.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do bubble Coral to co najmniej potroil swój rozmiar od jakiś 7 MC ale faktycznie zawsze zastanawial mnie ten pysk na wierzchu... Generalnie je rośnie pompuje się jak szalony tylko ten pysk.

Oświetlenie to chinka LED 120W skręcona praktycznie na minimum z jedynie lekko podbitym niebieskim- akwarium ma 70l więc chyba światło jest ok...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

...i nie nie dodaje nic poza wodeczka'...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Korale godzinę temu wyglądały tak

ebb3058a0f562c01a0f296c0533712f4.jpg

8215adf84de980c5dd4ed3d8949dfd89.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nie znam się na ledach ale spróbuj podkręcić, euphylie lubią mocne światło. Plerygyry niektóre tak mają, jak się pompuje w porządku itp to znaczy, że taka jej uroda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Wczoraj kupiłem euphylie z uza ilością życia na niej wirki i sporo innych po 8 krotnym dipowaniu wylądowała w zbiorniku niestety trochę marudzi i na polipach ma dziwne ciapki coś ala cyjano.. - jakieś pomysły ?

received_892635321753835.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest trochęwymęczona. Na zdjęciu nie widzę nic niebezpiecznego. Trochę pożytecznych rurówek spirorbis, nic poza tym.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że wymęczona to napewno. Tu może lepiej widać.

IMG_20230108_191448.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I super. Za miesiąc będzie dobrze wyglądać.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.