Skocz do zawartości
majestic

Co z tą euphylia??

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy (tj jakiś tydzień) jedna z moich euphyli kaprysi. Od rana przez większą część dnia wygląda tak

3ea71bade17d25ddf483bcc40260d2cc.jpg8e1250be421820331ccb214994844529.jpg

A pod wieczór tak

a5fd36081e3878fb397a56be379a0558.jpg45f0425bae5ba2d11fd5978665375a9a.jpg

O co chodzi?? Może coś ją podraznia? Może woda za czysta? Robiłem dziś testy no3-0 po4- mniej niż 0,03. Nie dmucha na nią też za bardzo, ani światła nie ruszalem. Zwiekszylem już karmienie, od jutra będę testował także pokarm hikari dla koralowców.

Wcześniej przez kilka miesięcy rosła ok pompowala się coraz większą (ostatnio była dwa razy taka jak na pierwszych dwóch zdjęciach.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chowa sie na noc, moja tez sie chowa. A brzydala nie masz? Moja tak mocno sie chowala jak ja podskubywal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee tylko dwa blazny. Ona chowa się raz wieczorem raz wczesnym popołudniem. Wcześniej tak nie robila wręcz przeciwnie prawie wcale nie zamykała się na noc...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę odkryty szkielet , stawiam na pasożyty, złe parametry bym wykluczył, u mnie ten koral nawet przesiadkę, czyli restart ( dokładka 30% skały suchej) przetrwała bez problemu, gdzie nawet sarco i inne miękkie zaczęły się sypać.

Zastosowałbym kąpiel w rx-się przeciwko pasożytom, u mnie już główki zaczęły lecieć, cały proces degradacji wstrzymał się po zabiegu. Saszetka rx-a kosztuje około. 12 zł polskich, po jednej kąpieli wszystko ustąpiło, wiec chyba warto..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ten rx?? Jakiś link??

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Hmmm a kąpiel w ro?? Ktoś tu pisał że pomogło...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ten rx?? Jakiś link??

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Hmmm a kąpiel w ro?? Ktoś tu pisał że pomogło...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

http://erybka.pl/product-pol-4121-Coral-Rx-Coral-Dip-30-ml.html


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moczyłbym euphylli w ro jak dla mnie euphyllia to zbyt delikatny koral jak na takie kąpiele. Wpisz w google dip rx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pewni jesteście czy wstrzymać się chwilę?? Koral jest przyklejony nie chciałbym też go nadmiernie stresowac...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz Ca, Mg i Kh? Dokramiasz czymś korale? Bo wyglada jak by zaczęła się cofać z głodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo z euphyllią raz na dzień sie chowa. Myślałem że tak mają. Mam ją od 2tyg.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy koral i w dzień i w nocy powinien być napompowany z tym ze w nocy mnie z racji tego iż światła jest mniej. Euphylie szczególnie Ancory są bardzo wrażliwymi koralami i cieżko jest je odratować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie stawialbym bardziej na brak szamy... Zawsze byłem z tym minimalistyczny z obawy przed skokami parametrów...w kostce 80l może być to problemem. Ale na vodeczce parametry spadły do niemieszkalnych. Dopiero teraz jest wogole jakieś po4 od jakiś 8 tyg było 0...

Powiedzcie ile razy w tyg karmić korale i jak dużo? Dwie euphilia ta i jeszcze jedna 2,5 raza większą ancora, 5 główek duncana, acana (5x), spory bubble coral zoa i reszty nie liczę...

I właśnie też tak uważam że w nocy również koral powinien być w jakimś stopniu napompowany

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez majestic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przyczyną może być że mało karmiłem? Na 5 ryb raz dziennie kostkę lub pół kostki mrożonki

Edytowane przez karol86 (wyświetl historię edycji)

140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest paradivisa... Ancora też miała problemy ale to przez początkowo wyzsze parametry i z pewnością mniejsze przez to karmienie. Później karmilem więcej i jakoś odbiła. Ostatnio faktycznie karmilem mniej...może biedaczka gloduje :\

Edytowane przez majestic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphylie lubią dobrze zjeść, lecz każdy musi sprawdzić u siebie jak korale się czują w waszych przypadkach najlepiej spróbować dokarmić pipetą w okolicach otworu gębowego.

Pytałem jeszcze jakie masz parametry, jak jest niskie Mg i Ca to też się wtedy będą słabiej pompować w nocy, bo za dnia trochę są dokarmiane światłem.

To akurat jest paradivisa... Ancora też miała problemy ale to przez początkowo wyzsze parametry i z pewnością mniejsze przez to karmienie. Później karmilem więcej i jakoś odbiła. Ostatnio faktycznie karmilem mniej...może biedaczka gloduje :\

Głównie chodzi mi że Euphylie na szkieletach są bardzo wrażliwe i dosyć ciężkie w hodowli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie mierze jeszcze tych dwóch parametrów. Korali jest nie za wiele i raczej nie olbrzymy, KH wysoko- cały czas ponad 9-9,5. Póki co wydawało mi się że cotygodniowe podmianki 10-12% na soli Red sea załatwiają sprawę... Ale od miesiąca zacząłem robić podmiany co dwa tyg zważywszy na 0we parametry... Możliwe więc że i karmienie i jakieś niedobory są przyczyną tego problemu z koralem??

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz czym prędzej zacząć zmierzyć te parametry z racji tego że nawet jeśli będziesz je karmić, a Mg będzie za niskie to i tak czeka ją powolna śmierć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką sól stosujesz to może wyjaśnić niedobory jeśli juz takie są.Co do karmienia , mam ephylie okolo 2lat i nie karmię jej w ogóle.Kup rx-a i trzymaj w pogotowiu , bo jeśli to pasożyty to zacznie zrzucać główki , a tego procesy niczym innym nie powstrzymasz, uwierz mi tak straciłem okolo 15 -stu główek i brak stresu nie będzie tu żadnym argumentem, aby koral przeżył.

Z tego co zauważyłem to prowadzisz zbiornik na red sea , więc niedobory bym od razu wykluczył, nie słyszałem , żeby ktoś miał problem z tą solą.

Edytowane przez slovy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też.nie sądzę. żeby to.było wynikiem niedoborow... Problem w tym że ta "wersja" nie ma główek a jeden duży szkielet. Kupić więc rxa i wykąpać profilaktycznie??

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety nie chcę być złym prorokiem jednak koral nie wygląda ciekawie. Nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów z LPS wszystkie posiadane euphyllie rosły wręcz książkowo do czasu kiedy z nieustalonych przyczyn gubiły tkankę na szkielecie a następnie traciły polipy. Nie zauważyłem nigdy objawów brown jelly najszybciej straciłem ancory a następnie paraancory nic nie stało się Euphyllia glabrescens, które do dziś żyją w moim zbiorniku. Stosowałem kąpiele w coral rx , coral dip a także w płynie lugola niestety bez skutku. W tym czasie dozowałem do zbiornika bakterie probiotyczne dyskutując z kilkoma kolegami poruszyliśmy ciekawą tezę czy przypadkiem nie konkurują one z czasem z bakteriami osiadłymi na koralach zwalczając je a następnie doprowadzając do zaniku tkanki korala. Życzę jednak sukcesów i mam nadzieję, że nie spotka Cię to co mnie.

Pozdrawiam Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a wyglądało to tak jak u mnie tj koral cyklicznie zamykał się i otwierał z tym że gdy był napompowane to mniej niż zwykle czy generalnie bum i czarna śmierć??

P.S tak koral wyglądał dziś rano

5a072c81d370b65cff743445ca58dbc2.jpg

Edytowane przez majestic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki przeczytalem- wynika z tego że najlepszy efekt dałoby wycięcie "zbielalego fragmentu. W przypadku mojej euphyli to raczej odpada. Jutro przyjadą do mnie testy mg, ca, szamka od hikariego i saszetka rx dip'u. Powiedzcie jak z tą kąpielą tak jak zaleca producent galon wody z akwa saszetka 10 min później opłukać korala czysta solanka i do akwa??

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koral wykapany- saszetka rozrobiona w 3l (celowo zwiekszylem nieco stężenie) wody z akwarium. Kąpiel trwała ok 12 min po czym 3 krotnie przeplukalem zwierzaka i wrócił na swoje miejsce. Przy okazji podniosłem nieco zasolenie w akwa- nie wierzyłem go ze 3-4 tyg i w tym czasie spadło z 1.024 do 1.023 (może nawet .022:\) Zobaczymy co będzie dalej...

Pytanie- karmić korala normalnie czy wstrzymać się póki co??

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez majestic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w wodzie po kąpieli zauważyłeś jakieś pasożyty ? Jeżeli to pasożyty są sprawcami złego stanu euphylli to w wodzie po kąpieli powinny być pasożyty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.