Skocz do zawartości
Engell1

automatyczna dolewka ( ARM/ARX) do komory w sumpie i co potem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam w necie i jakoś nie mogę znaleźć odp.

Mam sumpa w którym zintegrowany jest pojemnik na 25l wody osmotycznej ale nie wiem za cholery jak to podlaczyc :(

Kranówka płynie do filtra osmotycznego po czym wężykiem 4/6 popłynie do zbiornika na wodę osmotyczną. Tutaj muszę zainstalować 1czujnik max poziomu wody i elektrozawór - jak to zrobić co do czego ?

potem muszę zainstalować drugi czujnik w sumpie ( minimalny poziom wody) i właśnie w jaki sposób woda ze zbiornika osmotycznego będzie transportowana do sumpa ??? :dizzy:

Tym wszystkim ma sterować ARM i ARX . . .

Dodam, że planuję tą wodę używać również do podmian dlatego tej pojemnik ale nie wiem jeszcze jak i co . . .

z góry dzięki


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że woda z Ro nie daje ci odrazu 0ppm TDS tylko po tym jak odlejesz trochę wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem filtr Vertex Puratek 100 razem z DI i po tym podłączam TDS monitor więc mam nadzieję, na dobre pomiary


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to po każdej membranie na początku chwilę woda nie będzie idealna jaką chcemy ale najlepiej sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engell1 - jako, że sam właśnie stawiam swój pierwszy baniak i też mam ARM/ARX to ja to robię tak:

1. Mam osobny zbiornik do podmianki i osobno SUMPA.

2. W zbiorniku na podmiankę mam pompę która ma za zadanie przepompować wodę do sumpa (na włączniku, potrwa to chwilę więc nie ma sensu tego automatyzowac na razie).

3. Z SUMPie mam pompe która wypompuje wodę do kanalizy. Tutaj możesz użyć na przykład trójnik na pompie obiegowej i też wodę Ci odpompuję. Również steruje ją ręcznię bo to długo nie trwa.

4. Woda z RODI kapie do sumpa by uzupełnić odparowaną wodę. Jest założony elektrozawór podłączony pod ARX i czujnik pływakowy podłączony do ARM (taki przewód 2 żyłowy). Czyli jak odparuję, pływak idzie w dół - komputer podaję napięcie na elektrozawór i dolewa się woda z RO tak długo, aż pływak pójdzie do góry).

5. Na wyjściu z DI mam trójnik i zaworek. Jeżeli go odkręcę to woda po DI leci do zbiornika na podmiankę. W zbiorniku mam założoną automatyczną dolewkę grawitacyjną - nic innego jak ładny dławik jak w spłuczce.. czyli woda leci do pewnego poziomu i mechanicznie dolewka odcina ją. Nie muszę stać i pilnować by się nie przelało czy coś. Z reguły na drugi dzień zamykam zaworek za DI (ten na trójniku) chociaż to raczej profilaktyka niż konieczność.

6. Robiąc podmianę, wyłączam w ARM/ARX dolewkę (ten elektrozawór z punktu 4rtego), wyłączam obiegówkę, naciskam 1 przycisk by woda z sumpa się wylała do kanalizy, potem naciskam drug by woda ze zbiornika przelała się do sumpa, włączam obieg, włączam dolewkę i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O taka odpowiedz mi wlasnie chodziło ;) dzieki

Faktycznie moge rozdzielić wężyk od RODI i jeden dać bezpośrednio do sumpa z czujnikiem podłączonym pod ARM/ARX i elektrozawor a drugi bedzie dopełniał wodę na podmianę . Musze pomysleć tylko jak zautomatyzować podmianę ;) pozdr

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz kupic aqua trend conversus za 499pln lub 2 przyciski i samemu to robić. Co innego dolewka która dolewa wode cały czas, a co innego raz w tygodniu 3 minuty na podmianę.. można się "przemęczyć" bez automatyki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.