Skocz do zawartości
Vesemir

Lampa do baniaka 150x65x65

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Panowie, Drogie Panie. Mam zaj... ogromny problem odnośnie wyboru lampy. Obsada obecna to LPSy i miękkie ale kto wie czy w przyszłości nie będzie SPS'ów... a światło to dwie belki 3x54W i mam trzy typy:

1. Hybryda T5+Led (6x80W + 180W)

2. Same Ledy mam dwie na oku, co prawda to chinki, ale w moim dostępnym przedziale cenowym:

2.1. http://www.aliexpres...2595635733.html

2.2. http://www.aliexpres...2321362871.html

I jak to wygląda z cłem?

A może coś innego mi zaproponujecie. Jestem ciekawy i proszę o pomoc.


354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz sps to żadna, kup 8-10x54 t5 i tyle . ew....t5 + hqi


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już mogę doradzić hybrydę to raczej LED 300W + 2x80W T5.

W/g mnie (a nie jestem zamożny), 6x80 T5 to jakaś finansowa masakra waląca po portfelu co dwa miesiące ....

Ile zbiorników tyle zdań na temat oświetlenia. Ja polecam naszego rodzimego producenta, który ma doświadczenie w oświetlaniu led-ami akwariów morskich (nawet sps-owych)

Cena do takiego akwarium może być niestety wyższa niż chinoli ale nie wiem czy nie warto zainwestować.

Używam od roku hybrydę Aquatronic marine 300 + (300W led + 2x54 W T5) Zastanawiam się czy nie wyłączyć T5.

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałeś o sps więc sprawa jest krótka, albo kasa za prąd i piękne korale albo walenie w ...... i oszczędności rzędu 50 zł miesięcznie i męczarnia, Wybieraj...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałeś o sps więc sprawa jest krótka, albo kasa za prąd i piękne korale albo walenie w ...... i oszczędności rzędu 50 zł miesięcznie i męczarnia, Wybieraj...

Owszem napisałem, ze "kto wie czy w przyszłości nie będzie SPSów" Nie napisałem, że już je chcę i mają być dzisiaj. Może będą za 5 miesięcy, może za rok, a może ich w ogóle nie będzie. To jest przyszłość kto wie co będzie jutro (pomijam, że zacznie się weekend) a dopiero za rok?

Jeżeli już mogę doradzić hybrydę to raczej LED 300W + 2x80W T5.

W/g mnie (a nie jestem zamożny), 6x80 T5 to jakaś finansowa masakra waląca po portfelu co dwa miesiące ....

Ile zbiorników tyle zdań na temat oświetlenia. Ja polecam naszego rodzimego producenta, który ma doświadczenie w oświetlaniu led-ami akwariów morskich (nawet sps-owych)

Cena do takiego akwarium może być niestety wyższa niż chinoli ale nie wiem czy nie warto zainwestować.

Używam od roku hybrydę Aquatronic marine 300 + (300W led + 2x54 W T5) Zastanawiam się czy nie wyłączyć T5.

POZDRO

Co do zamożności to też nie jestem, ale taniej mnie to wyjdzie niż 10x54. Ja mam do wydania do 2k PLN A jeśli można wiedzieć to jak cenowo wychodzi Twoja lampa?

Edytowane przez Vesemir (wyświetl historię edycji)

354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja lampa niestety wychodzi ok 4 tyś. Ja jestem bardzo z niej zadowolony, max pobór mocy przez 2h dziennie to ok 260W, Reszta dnia max 150W przez 4h, pozostałe 6h to pobór <100W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałeś o sps więc sprawa jest krótka, albo kasa za prąd i piękne korale albo walenie w ...... i oszczędności rzędu 50 zł miesięcznie i męczarnia, Wybieraj...

Jasne, policz sobie zmianę świetlówek co pół roku, policz wydatki na prąd ... I "nie sądzę" by zamknęło się to w 50 zł miesięcznie. Koszty dużych lamp t5 też nie są tanie...

Ale do meritum...

Przerabiałem już ten temat. Ja uderzyłem w DIY (z czego najlepiej to mi wychodziły telefony do przyjaciela :) ). No ale lampa świeci, jeszcze co prawda nie w 100%, ale świeci.

W każdym razie, podstawa to dobry sterownik. Tutaj polecał bym Morświna. Ten dotykowy (ja mam zewnętrzny). Do tego dobre moduły - albo pokombinujesz i dorwiesz gotowe, albo polutuj własne diody (nie ma sensu cree - lepiej nieco więcej ale power ledów) Lepiej rozproszyć niż punktowo. I kilka kanałów. Do tego 4 x54 W w t5. Można ściemnialne, można nie. Tanio nie wyjdzie, ale będziesz miał "słoneczny wymiatacz" - jak dobrze kanały dobierzesz, w kilka sekund, z poziomu lampy zmienisz charakterystykę światła od białego ciepłego, do "kosmicznego" fluorescencyjnego...

Pamiętaj jednak, nie ważna sama moc światła, liczy się widmo. Nie ważna ilośc samych watów pompowana w zbiornik, ale również ich rozkład na powierzchni.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja lampa niestety wychodzi ok 4 tyś. Ja jestem bardzo z niej zadowolony, max pobór mocy przez 2h dziennie to ok 260W, Reszta dnia max 150W przez 4h, pozostałe 6h to pobór <100W

No to mnie już nie stać... a szkoda...

Jasne, policz sobie zmianę świetlówek co pół roku, policz wydatki na prąd ... I "nie sądzę" by zamknęło się to w 50 zł miesięcznie. Koszty dużych lamp t5 też nie są tanie...

50 zł/mc to nie zamknie się wiem o tym i się z tym liczę. A w takim wypadku świetlówek nie wymieniałbym co pół roku a zaś co miesiąc sztukę.

Ale do meritum...

Przerabiałem już ten temat. Ja uderzyłem w DIY (z czego najlepiej to mi wychodziły telefony do przyjaciela :) ). No ale lampa świeci, jeszcze co prawda nie w 100%, ale świeci.

Telefony Ci pomogły, u mnie telefon byłby z prośbą o zrobienie jej od zera...

W każdym razie, podstawa to dobry sterownik. Tutaj polecał bym Morświna. Ten dotykowy (ja mam zewnętrzny). Do tego dobre moduły - albo pokombinujesz i dorwiesz gotowe, albo polutuj własne diody (nie ma sensu cree - lepiej nieco więcej ale power ledów) Lepiej rozproszyć niż punktowo. I kilka kanałów. Do tego 4 x54 W w t5. Można ściemnialne, można nie. Tanio nie wyjdzie, ale będziesz miał "słoneczny wymiatacz" - jak dobrze kanały dobierzesz, w kilka sekund, z poziomu lampy zmienisz charakterystykę światła od białego ciepłego, do "kosmicznego" fluorescencyjnego...

Pamiętaj jednak, nie ważna sama moc światła, liczy się widmo. Nie ważna ilośc samych watów pompowana w zbiornik, ale również ich rozkład na powierzchni.

Myślałem nad kupieniem najzwyklejszej belki 8x54W, wybebeszeniu środka i zrobieniu takiej hybrydy 250 - 350 W w ledach i 4x54W w t5. Ogólnie to nie mam pojęcia o elektronice i elektryce, chyba, że ktoś by stał nade mną i pokazywał palcem co i jak zrobić, ale znając mój talent do tego to dostałbym kilkanaście (jak nie więcej) razy po łepetynie bo coś zrobiłem nie tak.

To tak z innej beczki jak nie te trzy to która? jaka? mój budżet to 2k PLN więc pewnie i w DIY się nie zmieszczę a zależy mi na ledach lub hybryda led+t5


354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamów sobie tę lampę bez wodotrysków powinna być tańsza. Uwierz mi że nie trzeba mieć wiele pojęcia żeby wykonać taka lampę, są poradniki opisy i dużo wiedzy na ten temat.

Na pewno to łatwiejsze niż morskie akwarium :)

Potrafisz tylko jeszcze o tym nie wiesz :)

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak z innej beczki jak nie te trzy to która? jaka? mój budżet to 2k PLN więc pewnie i w DIY się nie zmieszczę a zależy mi na ledach lub hybryda led+t5

Zmieścić - się zmieścisz. Kwestia czy musi być b. ładna, czy tylko staranna, czy możesz powiesić wyżej, czy niżej...

No i kilka innych detali - np. za ile kupisz belkę t5 do przeróbki... A wykonanie jest proste. Dasz radę.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko t5 ewentualnie hybryda...A hqi to już bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8*80 min


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale.....trzeba byc idiota zeby swietlowki wymieniac co pol roku.

Jak nie ma sps nie trzeba na maxa wszystkim swiecic jak bedzie to uruchamiamy wiecej.

Wy uwazacie ze ledy sie nie wypalaja? Oczywisce ze sie wypalaja tylko ze juz ich nie wymieniamy a wymieniamy lampe.

Przerabialem to i za.nic led nie chce...no chyba ze jako swiatlo nocne lub naprawde skromny dodatek to t5


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamów sobie tę lampę bez wodotrysków powinna być tańsza. Uwierz mi że nie trzeba mieć wiele pojęcia żeby wykonać taka lampę, są poradniki opisy i dużo wiedzy na ten temat.

Na pewno to łatwiejsze niż morskie akwarium :)

Potrafisz tylko jeszcze o tym nie wiesz :)

Wysłane z galaktyki S4

No nie wiem czy budowa lampy DIY jest łatwiejsza od akwarystyki morskiej. Dla mnie chyba nie... :)

Zmieścić - się zmieścisz. Kwestia czy musi być b. ładna, czy tylko staranna, czy możesz powiesić wyżej, czy niżej...

No i kilka innych detali - np. za ile kupisz belkę t5 do przeróbki... A wykonanie jest proste. Dasz radę.

Ładna? kto mówi o ładnej jakbym chciał ładną to kupiłbym jakąś firmową a nie szukał po chińczykach. Zakres poziomu regulacji wysokości lampy to od 0 do 30cm nad taflą wody - mam dość wysoką koronę :) Tu jest problem bo ciężko jest kupić używaną belkę 8x54W nawet niedziałającą... A nawet jakby konstruować samemu i z obecnych dwóch belek przenosić stateczniki i inne części to bym musiał mieć kolejną lampę która by świeciła nad baniakiem, ponieważ nie uśmiecha mi się patrzeć na ciemne akwarium. Mówisz, że dam radę, a co jeśli nie dam radę?

tylko t5 ewentualnie hybryda...A hqi to już bajka

Tomeczku Hqi mnie jakoś nie przekonuje...

Dale.....trzeba byc idiota zeby swietlowki wymieniac co pol roku.

(...)

Wy uwazacie ze ledy sie nie wypalaja? Oczywisce ze sie wypalaja tylko ze juz ich nie wymieniamy a wymieniamy lampe.

Przerabialem to i za.nic led nie chce...no chyba ze jako swiatlo nocne lub naprawde skromny dodatek to t5

W tym wątku nikogo proszę nie obrażać. Nikt nie mówi, że ledy się nie wypalają, owszem wypalają, ale na pewno trwa to znacznie dłużej niż w świetlówkach...


354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytaj doświadczonych na pradzie ciezko zaoszczędzic przy morskim jesli chodzo o oswietlenie.. Dla mnie hqi plus t5 rewelka ewentualnie t5 z led.. Mnóstwo znajomych konbinowało a i tak skończyli na ww lampach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytaj doświadczonych na pradzie ciezko zaoszczędzic przy morskim jesli chodzo o oswietlenie.. Dla mnie hqi plus t5 rewelka ewentualnie t5 z led.. Mnóstwo znajomych konbinowało a i tak skończyli na ww lampach..

Tomek właśnie się zastanawiam nad T5 i led ale albo gotowiec albo DIY z pomocą osoby która by nade mną stała i waliła po głowie bo tak to ciężko mi samemu coś będzie zdziałać...


354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym orginal zawsze są części zastępcze itp divy się opłaca jak jest duże przebicie cenowe. Ja bym kupił t5 w oryginale a świetlówki u siebie wymieniam raz na rok

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Taka 8 lub 10 x 54 super

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale.....trzeba byc idiota zeby swietlowki wymieniac co pol roku.

Jak nie ma sps nie trzeba na maxa wszystkim swiecic jak bedzie to uruchamiamy wiecej.

Wy uwazacie ze ledy sie nie wypalaja? Oczywisce ze sie wypalaja tylko ze juz ich nie wymieniamy a wymieniamy lampe.

Przerabialem to i za.nic led nie chce...no chyba ze jako swiatlo nocne lub naprawde skromny dodatek to t5

Wypalanie dobrej i oczywiście poprawnie wysterowanej diody to czas ok 100000h. Więc akurat nie jest to czym się można przejmować, tym bardziej że jest to utrata ok 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, po 1-sze nikogo nie obrażam, bo do nikogo nie zwróciłem się imiennie - podtrzymuję to co napisałem.

Jak uważasz że ledy słabną szybciej niż t5 to się grubo mylisz. Ja kupując lampę 8x54 t5 wymieniałem rury co rok, korale bujały że hohohohohoooooooo. po 3 latach (gdzieś czytałem) ledy tracą 4) % do 50% mocy więc sam przelicz...

ps. nie poiszę tego w ciemno, miałem lampę za 4 tysiaki, później mialem lampę też w podobnej cenie. Obie poszły w p.....du i kupiłem uzywkę t5 za tysiaka i pomimo że była to używaka, wymieniłem rury i korale poszły!!!!!!!!!!1 i rosły !!!!!!!!!!!!!

Robert, nie czytaj tego co piszą na druczkach, jakie 10 tyś godzin ??????????????????

pokaż mi lampę, która tyle w ogóle wyświeciła i choć jej 1 dioda działa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, po 1-sze nikogo nie obrażam, bo do nikogo nie zwróciłem się imiennie - podtrzymuję to co napisałem.

Jak uważasz że ledy słabną szybciej niż t5 to się grubo mylisz. Ja kupując lampę 8x54 t5 wymieniałem rury co rok, korale bujały że hohohohohoooooooo. po 3 latach (gdzieś czytałem) ledy tracą 4) % do 50% mocy więc sam przelicz...

ps. nie poiszę tego w ciemno, miałem lampę za 4 tysiaki, później mialem lampę też w podobnej cenie. Obie poszły w p.....du i kupiłem uzywkę t5 za tysiaka i pomimo że była to używaka, wymieniłem rury i korale poszły!!!!!!!!!!1 i rosły !!!!!!!!!!!!!

Robert, nie czytaj tego co piszą na druczkach, jakie 10 tyś godzin ??????????????????

pokaż mi lampę, która tyle w ogóle wyświeciła i choć jej 1 dioda działa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mariusz już mniejsza z tym czy ktoś jest idiotą czy nie czy jest głupszy czy mądrzejszy. Druga sprawa nie napisałem, że ledy się szybciej wypalają ale:

Nikt nie mówi, że ledy się nie wypalają, owszem wypalają, ale na pewno trwa to znacznie dłużej niż w świetlówkach...

Więc mnie nie zrozumiałeś. Lampa DIY jest o tyle chyba lepsza, że diody zawsze można wymienić a sam koszt ich jest nieporównywalnie mniejszy od belek t5.

Odnośnie drugiej części wypowiedzi to też jestem tego ciekawy.


354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wymiany led DIY się zgodzę, ale proszę - miałem lampy 2 szt za 8 tyś, a głupia używka t5 ati była o 500% lepsza niż te ledy, posłuchaj mądrej porady i nie kupuj. Zrobisz jak chcesz ale nie łudź się, że będziesz pod ledami mieć piknie. Ja tylko glony pikne miałem....

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami trzeba wydać 8-10tyś żeby zrozumieć :yes


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano trzeba, coś czuję że w tym przypadku tak będzie ...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz Ty obstawiasz 8x54W co daje 432W światła a w pierwszym poście podałem opcję 6x80W to jest 480W tu jest trochę więcej - mówimy o samych rurach t5.

ano trzeba, coś czuję że w tym przypadku tak będzie ...

Nie oceniaj dnia przed zachodem Słońca ;) Chciałbym uniknąć niepotrzebnych wydatków bo u mnie się nie przelewa a akurat kasa się napatoczyła z bolesnego incydentu to żal nie skorzystać ale rozsądnie.

354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.