Skocz do zawartości
Creol

Components strong AF. Czy ktos uzywa ich w zestawieniu z Ballingiem innej marki?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ja leje do prochów CZDA.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, zatem zamawiam. Mam sporo zapasow ballinga fauna marin dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do pytania, bo mam zagwozdke. Otoz FM ma zupelnie inne proporcje wagowe prochow do przygotowania Ballinga anizeli AF... stad sie ostatnio zachodze w glowe, czy aby te 5ml/L components, tak jak w instrukcji,nie jest za malo przy stosowaniu w polaczeniu z FM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5ml na 1l roztworu

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten strong ma 4 buteleczki i rozlewamy do pełnego balinga do czterech komponentów co jak ktoś używa lighta? Nie uzywa sól bez soli

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak: Component A oraz component B należy dodać do roztworu Calcium i Magnesium Aquaforest w ilości 5ml na litr roztworu. Component C należy dodać do roztworu KH Buffer Aquaforest w ilości 5ml na litr roztworu. Component K należy dodać do roztworu Reef Mineral Salt Aquaforest w ilości 5ml na litr roztworu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak: Component A oraz component B należy dodać do roztworu Calcium i Magnesium Aquaforest w ilości 5ml na litr roztworu. Component C należy dodać do roztworu KH Buffer Aquaforest w ilości 5ml na litr roztworu. Component K należy dodać do roztworu Reef Mineral Salt Aquaforest w ilości 5ml na litr roztworu.

Dobra jak nie uzywam reef mineral salt to do którego mam wlac ten preparat K???? Do kh mg ca???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do żadnego. Dozować osobno. Z ręki.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak sie stosuje to ja wiem (instrukcje dawno przeczytalem, juz przed pierwszym zastosowaniem :blushing: )- dzieki za przypomnienie :thumbup: .

Chodzilo mi tylko o kwestie tego, ze prochy do Ballinga FM przygotowuje sie wagowo zupelnie w innych dawkach anizeli prochy do Ballinga AF, stad nie wiem, czy dodajac components strong, ktore sa przygotowane ze swojego zalozenia pod ballinga AF, nie sa w zbyt malych dawkach w polaczeniu z FM?

A moze inaczej, moze ktos z was stosowal Ballinga FM a pozniej przeszedl calkowicie na prochy AF? Jezeli tak, to czy dawki codzienne zapodawane akwa zmienily sie po przejsciu (wieksze/mniejsze zapotrzebowanie)? Pytam, bo nigdy nie stosowalem prochow do ballinga AF, wiec nie mam porownania, a jestem tego ciekawy...

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Karol sam jestem ciekaw jakie bedą różnice w stężeniu tych prochów. Jeżeli zaczekasz do niedzieli to zrobię porównanie tych dwóch firm. Tak sie składa że zostało mi jeszcze trochę prochów FM których już nie używam. Teraz jadę na AF u mnie zmiana producenta zbiegła się ze zmianą litrażu także sam nie mam odniesienia bo pompki i tak na nowo regulowałem od mniejszej dawki potem testy regulacja i znowu testy regulacja.Tak więc w sobotę lub w niedzielę w zależności jak wolny czas pozwoli zrobię porównanie tych dwóch producentów, testy zrobię na Kh, Ca, Mg dawki prochów będą identyczne na daną ilość wody. Zobaczymy jakie wyjdą wyniki i kto ma mocniejsze. Bedzie wtedy można zobaczyć różnice i odnieść sie do ich instrukcji rozrabiania. Wyniki testu będą w niedziele wieczorem. Pozdrawiam Norbert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma czegoś takiego jak stężenie prochów,albo są uwodnione, albo nie. AF stosuje sześciowodny chlorek magnezu i raczej wszyscy taki stosują.Natomiast chlorek wapnia sprzedajemy bezwodny.Kwaśny węglan sodu jest zawsze taki sam i tu raczej nie na innego rozwiązania czyli,aby nasycony roztwór uzyskać możemy rozpuścić w dwóch litrach RO max. 168g.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat wałkowany milion razy - ludzie proszę poczytajcie dwa/trzy tematy i skończa się pytania. Każde prochy są takie same - niby :) ale mówię o ich rozpuszczalności - FM robi stężone, AF prawie klasyka i mają dla tak zrobionych płynów policzone ile dolać płynów z magicznych buteleczek - chcesz zrobić odwrotnie?? tzn FM na klasycznie a AF na stężony to przelicz proporcję i tyle bo wiadomo że dawkowanie sie zmieni ze względu na uzupełnianie braków/"spożycia" w akwa

polecam to:

http://nano-reef.pl/topic/62787-metoda-ballinga/

i

http://www.solniczkawbaniaku.pl/baling-przygotowanie-stezonych-roztworow/


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian napisz mi proszę jak byś sie odniósł do instrukcji rozrabiania ze strony FM?

http://static.faunam...-methode_de.pdf

może jeszcze ma Ci przetłumaczyć?

A potem do instrukcji AF przecież są różnice Kh ok ale mg i ca?

no i w czym problem?? przeliczasz do Ca - Mg to dodatek zauważ, że zgodnie z klasyką należy go dostosować do konsumpcji i może się okazać, że może go ta nie być w ogóle :)

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
AF prawie klasyka i mają dla tak zrobionych płynów policzone ile dolać płynów z magicznych buteleczek

Mozesz rozwinąć? Jakich magicznych buteleczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rozwinąć? Jakich magicznych buteleczek?

Debora tak jak AF ma swoje strongi i podaje ile podać do poszczególnych płynów tak i FM ma swoje swoje Trace i też podaje ile należy podać do ich płynów - chcesz mieć płyny o innym stężeniu przelicz dodanie magicznych płynów

p.s.

bo chyba nie uraziło Cię słowo "magiczne buteleczki" bo odniosłem to ogólnie a rozmowa jest o różnicy dwóch firm


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Strongi to pewnie to samo co trace. A ty sugerujesz "magiczne butelki" w stosunku tylko do jednej firmy stad moje pytanie co oznacza "magiczne butelki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora jesteś chyba przewrażliwiona - autor tematu porównuje dwie firmy FM i AF - sam zresztą w swojej wypowiedzi robiłem dokładnie to samo i opis "magiczne buteleczki" dotyczył obu firm - każdy podaje jak dodawać jego specyfiki, gdzie i ile - reszta to matematyka tylko trzeba zrozumieć idee rozrabiana prochów u FM i AF


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magiczne czy nie, ta firma czy inna nie ma co się napinać, mi generalnie chodziło o stężenie rozrobionego produktu firmy A i firmy B. Czy bedą różnice a jeżeli tak to jak duże i tyle koniec tematu z mojej strony. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matematyka tylko tutaj Ci pomoże - to jest kwestia przeliczenia proporcji dodatków do płynów


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.