Skocz do zawartości
flower

[130 L] Bez sumpa po Olsztyńsku. LPSowe

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie że ktoś tu zagląda. Dzięki.

9 godzin temu, RafahGd napisał:

Bardzo ładny zbiornik, Pictichromis nie męczy ci innych ryb w takim litrażu?

Pictichromis przez 2 dni napieprzał się z Garbikiem ale teraz to kumple. Cwaniaki pływają razem i próbują zaczepić Hexe, lecz ta jest za szybka dla nich i ma ich gdzieś. Błazen zachowuje się jak stary koks na dzielni  przepłynie się z rzadka po akwarium i ustawia każdego kto mu wejdzie w drogę. Jedynie Plectranthias inermis dziadek jest ze mną ok 4ch lat, jest ganiany przez Pictichromisa, schował się  i wypływa tylko na jedzenie praktycznie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2017 o 20:53, flower napisał:

Fajnie że ktoś tu zagląda. Dzięki.

Pictichromis przez 2 dni napieprzał się z Garbikiem ale teraz to kumple. Cwaniaki pływają razem i próbują zaczepić Hexe, lecz ta jest za szybka dla nich i ma ich gdzieś. Błazen zachowuje się jak stary koks na dzielni  przepłynie się z rzadka po akwarium i ustawia każdego kto mu wejdzie w drogę. Jedynie Plectranthias inermis dziadek jest ze mną ok 4ch lat, jest ganiany przez Pictichromisa, schował się  i wypływa tylko na jedzenie praktycznie.

 

U mnie było podobnie, po wpuszczeniu Pictichromisa Grabik dostał szału, na szczęście Salarias szybko zrobił z nimi porządek, od tej pory wszystkie pływają w zgodzie :)


bcae474f7c59462f5d92ef11974d6818u1253a1259.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23-04-2017 Dzień 315

Nowe nabytki :)

U6HuK0R.jpg

9Y2VgsW.jpg

iplE5eJ.jpg

W akwarium pomału do przodu. Wymieniłem Cyrkulacje na RW-4 . Po 3ch latach w zbiornikach zdechł mi krab mitrax ciekawe czy ze starości. Poza tym nuda nic się nie dzieje

tLN4ywW.jpg

VGci3vF.jpg

Edytowane przez flower
korekta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

07-07-2017 Dzień 390

Jakiś czas temu akwarium miało swoje pierwsze urodziny :clowning

P7070463.JPG.e75930bc53bc7ad06f0660b64ca72031.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościć :) Ja dopiero zalałem, a Twój zbiornik godny naśladowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie o pictochromisa, czy da się go jakoś utemperować bo gania mi babkę, w akwarium mam jeszcze mandaryna i i dwa błazny , ale do nich nie podskakuje. Wykończył mi trzy chromisy. Czy salarias mu ulegnie , co z nim zrobić bo strasznie mnie wkurza ten bandyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, raczej nic nie zrobisz. Też mam taką łajzę i schodzi jedynie z drogi strigisusowi, choć ten wcale go nie ściga, natomiast swoje ofiary dalej gnębi zawzięcie - mi już zamęczył mandaryna i babkę[emoji53].

 

baszurek nadaje mobilnie...

 

 

 

 


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłowić to się raczej nie da, słyszałem że niektórzy odławiają na haczyk bez zadziora na kawałek krewetki, może dokupić mu kolegę i niech się tłuką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego złapałem w pułapkę zrobioną z  bezbarwnej butelki po wodzie, odciąłem górną część w mniej więcej 2/3 wysokości, odwróciłem i włożyłem to szyjką w dolną część w której zrobiłem kilka otworów i wrzuciłem tam kamyk i żarełko, dzień wcześniej nie karmiłem ryb, rano pułapkę włożyłem do akwarium a wieczorem pictichromis siedział w środku.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie pełna harmonia. Może dlatego, że wszystkie 4 ryby temperamentne i nie dają sobie w kasze dmuchać.   Babkę może zamęczyć musiałem oddać  Plectranthias inermis bo go menda ścigał ostro i już był na skraju wyczerpania. Ustawić go może jedynie inna ryba/ryby 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

07-09-2017 Dzień 452

Od ostatniego zdjęcia doszedł litophyton, czerwone zooa, mała euphylia i kreweta. Obsadę koralową uważam za zamkniętą na dzień dzisiejszy. No może jakaś mała szczepka prostych zooa na lewy bok. Jakiś czas temu Sinularia po prawej stronie pękła i zrobiły się 2 drzewka. Jedno drzewko leżało kilka dni na glebie wyglądało jak by miało odpaść. Dziś patrze obydwa drzewka stoją na sztorc i zaczynają ładnie polipować. Myślę że będę musiał jedno ciachnąć bo zaczyna się ciasno robić w tym miejscu, zobaczymy. Bardzo ładnie ruszyła mi clavularia Papaya Yelow co kilka dni widzę nowe kłącza które z czasem zamieniają się w małe palemki. :D

jJ7BYYF.jpg

KCVuXld.jpg

GVIduXN.jpg

FcWIGxW.jpg

8nxdXP0.jpg

bFZg4eA.jpg

0DzyYQn.jpg

rgnPsoL.jpg

s1WnEAE.jpg

oc9Od8o.jpg

CUjUwQ1.jpg

0FWeWW0.jpg

5nvEEHR.jpg

 

Edytowane przez flower (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11-11-2017 Dzień 517

Witam . Obsada rybna zamknięta doszedł Żółtek . Zmodyfikowałem troszkę lampę zielone i żółte diody zastąpiłem niebieskimi Royal Blue.

oQf8kLT.jpg

Ue91fK0.jpg

QjJdjbG.jpg

XtSD3nV.jpg

MJjnBgP.jpg

KjUda8t.jpg

bYIeJs2.jpg

r47pfRM.jpg

Rhfu2xj.jpg

n9IyyqL.jpg

qpjDe0z.jpg

Kx9IMnV.jpg

unBAusl.jpg

UeG5lIs.jpg

VzjCiFM.jpg

gVyXSYl.jpg

KspU8P2.jpg

AY41pl0.jpg

AicOO9b.jpg

xKXZsvm.jpg

40AB5WE.jpg

nMKe8ci.jpg

FDfIxEa.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zbiornik.

Coś dozujesz czy prowadzisz na samych podmianach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jeden cyrkulator daje radę? Kolory na zdjęciach są takie cukierkowe od oświetlenia, czy obrabiasz zdjęcia jakimś programem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, aTomek napisał:

Ładny zbiornik.

Coś dozujesz czy prowadzisz na samych podmianach?

Podmieniam 10 litrów wody co 2 tygodnie, 2 razy w tygodniu jak nie zapomnę podaje jod i stront po 2-3 krople.

13 godzin temu, maciej01 napisał:

Ten jeden cyrkulator daje radę? Kolory na zdjęciach są takie cukierkowe od oświetlenia, czy obrabiasz zdjęcia jakimś programem?

Cyrkulator daje rade spokojnie, chodzi na 70% mocy i ładnie buja. Kolory są w miarę zbliżone do rzeczywistych , choć na żywo wydają mi się bardziej nasycone. A czy są cukierkowe? Starałem się tak dobierać korale by każdy miał inny kolor. I z tych najprostszych, najmniej wymagających wybrać coś ciekawego. Aparat mam ustawiony na tryb auto tylko balans bieli ustawiam w zakresie 8-10 tyś K. W programie zmniejszam ociupinkę jasność i zwiększam niewiele ostrość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po Twoim akwarium można prowadzić na samych podmianach. Możesz napisać jakiej soli używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, maciej01 napisał:

Jak widać po Twoim akwarium można prowadzić na samych podmianach. Możesz napisać jakiej soli używasz?

Znam kilka zbiorników prowadzonych z powodzeniem na samych podmiankach. Kwestia obsady myślę.

Soli używam takiej jaka akurat jest w małym opakowaniu w sklepie dostępna :)  . A tak na poważnie zalewałem zbiornik na mieszance Kenta i Aquaforest Reef Salt, potem była Red Sea Coral Pro, w weekend będę otwierał kolejne wiaderko  Aquaforest Reef Salt ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jest sposób, żeby zmieniać co jakiś czas sól na inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2017 o 08:44, flower napisał:

11-11-2017 Dzień 517

Witam . Obsada rybna zamknięta doszedł Żółtek . Zmodyfikowałem troszkę lampę zielone i żółte diody zastąpiłem niebieskimi Royal Blue.

oQf8kLT.jpg

Ue91fK0.jpg

QjJdjbG.jpg

XtSD3nV.jpg

MJjnBgP.jpg

KjUda8t.jpg

bYIeJs2.jpg

r47pfRM.jpg

Rhfu2xj.jpg

n9IyyqL.jpg

qpjDe0z.jpg

Kx9IMnV.jpg

unBAusl.jpg

UeG5lIs.jpg

VzjCiFM.jpg

gVyXSYl.jpg

KspU8P2.jpg

AY41pl0.jpg

AicOO9b.jpg

xKXZsvm.jpg

40AB5WE.jpg

nMKe8ci.jpg

FDfIxEa.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

akwarium bardzo ładne, koral kwitnące. Ale z tym żółtkiem tej wielkości w 130l to żeś pojechał... normalnie przypomina się scena z Chłopaki nie płaczą ze sweterkiem.... co miałeś na myśli zakładając ten sweter? przecież ten zwierzak zaraz nie będzie miał jak zawrócić :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13.04.2019 2 lata 10 miesięcy i 2 dni

Mam sporo zapytań ostatnio czy zbiornik istnieje i jakie ma parametry. Odpowiadam zbiornik istnieje jedyne parametry jakie jestem w stanie podać to :

temperatura 25-26 stopni

zasolenie 1,023

NO3 - 4 Test AF

PO4 - 0,25  Test Salifert

sprzęt bez zmian obsada podobna sprzedałem Błazenka w jego miejsce kupiłem Pictichromisa

RAkyoxG.jpg?1

XTjaKDf.jpg?1

ermD8IA.jpg?1

GkisTsI.jpg?1

l4ldYtF.jpg?1

UHI07Ze.jpg?1

sS2kttP.jpg?1

ihHexVR.jpg?1

Ch6U15A.jpg?1

U7U557M.jpg?1

zNE0Eo8.jpg?1

7Beubem.jpg?1

aA5KDPa.jpg?1

UWcSAXZ.jpg?1

1wMUc6Q.jpg?1

wJXpFem.jpg

pMyzL68.jpg?1

 

Pozdrawiam

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Akwarium już po rewolucji . 14.08.2019 została wymieniona w 100% skała i dodany żwir koralowy na dno. Skała Marco Rock żwir Aqua Medic. Obsada będzie LPSowa wszystkie miękkie korale znalazły nowy dom. Przed wymianą skała i żwir moczona 2 miesiące w wodzie z podmian + bakterie i cyrkulacja. Zmienione zostało oświetlenie obecnie mam AI hydra 26 rewelacyjna lampa po głowie mi chodzi by dodać belkę orphek or blue . Nadal jest bez sumpa ale doszła kaskada Tidal 110 a w niej 2.5 litra Life bio fil AF. Kolejną nowością jest pompka dozująca Jebao która dozuje ATI essentials PRO. 

2tULBZf.jpg

OYCL2zo.jpg

9e5msJw.jpg

5mqCkou.jpg

IaoF1AR.jpg

NPIcwtd.jpg

2mRJzid.jpg

IAUDs3C.jpg

Uiab2Oo.jpg

0HE6tAv.jpg

3duc8h7.jpg

DNs0yCQ.jpg

0bswrJD.jpg

a25Ot4u.jpg

bJyyE1Z.jpg

mQYcK86.jpg

KQ47WJN.jpg

o2aLcwi.jpg

kBaW6JU.jpg

uphUOE9.jpg

o0D6Cbz.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez flower
powielone fotki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.