Skocz do zawartości
flower

[130 L] Bez sumpa po Olsztyńsku. LPSowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odpalam nowy zbiornik. Do którego docelowo trafią zwierzaki, część skały i piasku z mniejszego zbiornika.

Akwarium 65/40/50 szyba 8mn, przód i boki opti white 130 litrów.

Oświetlenie Lumini Gemis 120R1 + smart controller

Cyrkulacja: sklecę coś z Tunze 6025, Tunze 6045, Koralia nano 900. myślę ze 6045 będzie za mocna natomiast 6025 może okazać się za słaba. Pewnie się skończy na 6025 + Koralia Nano zobaczymy jak ułożę skałę.

Odpieniacz Deltec MCE600

Stan na 06.06.2016

- Szafka DIY złożona ustawiona.

- Akwarium odebrane, tło przyklejone ciemnoniebieska folia samoprzylepna

- Lampa zawieszona.

I0Qb1T.jpg

gsS2xo.jpg

Plan na zbliżający się tydzień

Zalać , posolić , ustawić skałę, wsypać piach.

Pozdrawiam :thumbup:

Edytowane przez flower
zmiana tematu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś potrzebował wody na start to pod koniec tyg robię podmiane, co prawda 20l ale zawsze coś. A czy 6045 nie jest przypadkiem ręcznie regulowana?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i trzymam kciuki za powodzenie projektu. Cieszę się, że pojawiają się ludzie z Olsztyna - przez dłuższy czas jakoś nie było nikogo widać. Sam planuję startować ze swoim pierwszym słonym na jesieni - narazie jestem na etapie budżetowania i dylematów sump/bez sumpa itd. :)

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i trzymam kciuki za powodzenie projektu. Cieszę się, że pojawiają się ludzie z Olsztyna - przez dłuższy czas jakoś nie było nikogo widać. Sam planuję startować ze swoim pierwszym słonym na jesieni - narazie jestem na etapie budżetowania i dylematów sump/bez sumpa itd. :)

Pozdrowienia.

A wbrew pozorom w Olsztynie jest paru morszczaków z mniejszymi jak i większymi baniakami. Z sumpem.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemku za propozycje ale nie chcę cię fatygować i też troszkę z czasem słabo.Będę dolewał po trochu ze swojego baniaczka. Ja mam chyba jakąś starą wersję 6045 wygląda identycznie jak 6025 tylko ma mocniejszy i większy silniczek i nie ma tego flow control

Kretu nie myśl tyle tylko dawaj z tematem :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak tam uważasz, jak coś nie ma problemu oddam trochę wody. Co do cyrkulacji to wszystko w sumie zależy jak ustawisz skałę. No i oczywiście co będziesz miał później w akwarium.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

08.06.2016 Dzień 1

Skała ułożona 13 kilo suchej i ze 2 kilo żywej z działającego zbiornika. Piasek suchy około 4 litry. 10 litrów wody z podmianki + pół szklanki piachu z Akwarium. 6025 bardzo ładnie dmucha chyba zostawię ją solo . Zaczynam świecić od jutra 6 godzin 5% mocy.

Na razie mleko nic nie widać no ale jak foto relacja to fotorelacja :)

qJZpzD.jpg

Zwierzaki czekające na większe mieszkanie.

fsz8DV.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18.06.2016 Dzień 10

Dzień dziesiąty tunze 6025 dmuch bardzo ładnie widać to po piasku. Ósmego Dnia na szybach pojawiły sie milimetrowe rzadkie glonki raczej okrzemki. Wężowidła i inne robaczki z kawałka żywej skały pomału zasiedlają martwą skałę .Do dnia dzisiejszego świeciłem 6 godzin na 10%. Od dzisiaj 8 godzin 10% mocy lampy. Poza tym siedzimy, gadamy nic się nie dzieje ...

3NJ72O.jpg

OhwURl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28.06.2016 Dzień 20

Rudy rządzi w akwarium. Świecę 8 godzin 20% niebieskie 10% białe i kolorowe.

mv1KeL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10.07.2016 Dzień 32

Rudy był bardzo krótko, potem w jego miejsce pojawiło się odrobinkę zielonego które zeszło dosłownie po 2ch dniach. Przełożyłem korale , obyło się bez strat. Ucierpiała trochę Sinularia której boki przyrosły do dwóch osobnych skałek.Swiece niebieski 60% białe 35% kolorowe 20% . Korale się pompują wyglądają OK Sarco wygląda jak by łyknął niebieska pigułkę.

post-9392-0-61309000-1468152710_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

03,09,2016 Dzień 87

Dnia 40 go od zalania zakończyła sie przeprowadzka, wszystkie ryby i korale przeżyły obyło sie bez strat. Obecnie dzień 87 martwa skała wygląda niemal identycznie jak żywa. Korale ładnie się pompują i rosną. Trochę drażni mnie Sarco który jak się napompuje ma ponad 20cm wysokości przy ponad dwudiesto centymetrowej srednicy kapelusza mam wrażenie ,że przytłacza i mocno dominuje. Plan na najbliższe dni uzupełnić obsadę koralową.

3LsCl5w.jpg

a5y4ttO.jpg

h3YM25g.jpg

Qz75rTa.jpg

OfTAm6h.jpg

fAfipzq.jpg

dplHurA.jpg

Ew71NeM.jpg

LjUByNN.jpg

x8yaUfl.jpg

3S5msb6.jpg

8t2snX6.jpg

iOKT1Ti.jpg

53Xp54Q.jpg

ctO6Jve.jpg

YZ3NXlP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@flower slicznie to wyglada,swiatelko przyjemne dla "oka",przydaloby sie powalczyc z cyrkulacja poniewaz na lustrze wody zbiera sie "korzuch",zycze powodzenia,bede zagladal do watku


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzegorz. Film owszem miałem na początku jak nie było odpieniacza i lałem sporo bakterii. Obecnie tafla wody jest czyściutka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzegorz. Film owszem miałem na początku jak nie było odpieniacza i lałem sporo bakterii. Obecnie tafla wody jest czyściutka.

czesc ti moj pierwszy wpis na tym forum

tez jestem z Olsztyna wszelkie rady porady i dobre slowo mile widzine

a jak jakies szczepki to bede mega wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01.10.2016 Dzień 115

Nowe chłopaki na rewirach : Orange Ring , Yellow Fiji i Blue City :thumbsup:

IqLYggv.jpg

vH326jD.jpg

pG7JbQx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15.10.2016 Dzień 129

Witam

Sarco jakiś czas temu przeprowadził się do nowego większego akwarium. Trochę mi go szkoda ale nie ma tego złego i w zbiorniku zagościła piękna Blastomussa :thumbup:

CEvM9ZC.jpg

W zbiorniku wszystko pomału do przodu. Za sobą mam 2 podmianki po 2 litry. W jednym miejscu na piasku pojawiło się cyjano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26.02.2017 Dzień 259

Witam

Tydzień temu do akwarium trafiły nowe zwierzaki. Pseudocheilinus hexataenia oraz Pictichromis porphyrea :D. Oddałem w dobre ręce Xenie oraz Monti. Korale pomału rosną. Nie obyło się jednak bez strat . Wszystkie szczepki zooa nie przetrwały. W pewnym momencie wszystkie się pokurczyły łebki zaczerniały i rozpuściły się dosłownie . Przerwały jedynie 2 palemki Parazoanthus... 

mu0Ok6I.jpg

GA8hEGU.jpg

jAhC8bH.jpg

mkOsKII.jpg

qwkNSY4.jpg

uRofvLh.jpg

kFCE5Md.jpg

ItQl0Sd.jpg

9Db1LSb.jpg

DqCStzX.jpg

pfOmanq.jpg

1mTNqwW.jpg

jODKrd2.jpg

TKdcjyh.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problemy z utrzymaniem zoanthusów to polecam ta stronkę,tam masz opisane wszystkie wymagania dla tych korali-

https://www.planetzoa.com/blogs/tip-of-the-day


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, Peniek napisał:

Jak masz problemy z utrzymaniem zoanthusów to polecam ta stronkę,tam masz opisane wszystkie wymagania dla tych korali-

Dobry artykuł tu masz racje kiedys go juz widzialem i czytalem tez polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprwadę super. Gratuluje ;)


d9648d62b25ac33bac728d82c47a4ba6u1572a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.