Skocz do zawartości
gandalf4321

Hydraulika - klejenie

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz w życiu będę kleił hydraulikę i o ile nie ma z tym jakiejś większej filozofii o tyle mam obawy co do szczelności po sklejeniu. Wszystko to dość luźno chodzi po połączeniu i zastanawia mnie to jak niby klej do PCV ma to uszczelnić ? Połączyć oczywiście ale tu szczelność ma znaczenie. Może doradzicie mi jak to klejenie ma wyglądać, kleju mam nawalić tyle żeby aż kipiało z tego ? Żeby nie było że moja hydraulika jest jakaś z kosmosu to dodam że kupowałem wszystko w erybce.

Edytowane przez gandalf4321 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klej do pcv jest agresywny i nadtapia pcv. Kleisz w nastepujacy sposób:

smarujesz klejem 2 elementy np rurkę i kolanko

wciskasz jedno w drugie i przekręcasz o 1/4 obrotu.

Klej łapie w kilkanascie sekund więc rób to dosyć sprawnie.

Całkowite utwardzenie kleju trwa kilka godzin.

powodzenia.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed klejeniem dobrze jest odtłuścić klejone powierzchnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleju nie zaluj, lepiej nadmiar zabrac niz posmarowac za malo a potem cieknie:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na sucho wczoraj przymierzałem elementy i jestem zaskoczony że jedne sa fajnie spasowane i mimo że się nakładają mają nie wiele luzu, zaś inne mają go tak dużo że spokojnie można by dać jeszcze teflon, zwłaszcza przy przelotach, tam od spodniej części spory luz i nie wiem czy klej do PCV mi to załatwi. Może ktoś z Was z Torunia jest i wpadł by luknąć na to bo przyznam się że przeloty to najdroższy interes :> w całym układzie i jednocześnie najważniejszy, właściwie może uda mi sie sfotografować ten luz między rurką a ścianką w przelocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, więcej kleju dasz i po sprawie. Taka moja sugestia - nie wklejaj do przelotu od góry (w kominie) rury powrotu wody do sumpa, zostaw ja tylko na wcisk. W razie przytkania łatwo ją zdemontujesz i wyczyścisz, a szczelność tego elementu nie ma szczególnego znaczenia. Dodatkowo zawsze można coś poprawić za pomocą palnika gazowego, ja zamiast stosowania muf nagrzewam rurę nad gazem i naciągam na inną rurkę - połączenie idealnie spasowane, w podobny sposób możesz nieco zwiększyć średnicę rury aby na ciasno pasowała ci do przelotu jeśli twierdzisz że jest zbyt duży luz.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie przed klejeniem użyj odtłuszczacza do PVC-U, potem dopiero klej.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie, jak montujecie przeloty ? Na kleju nie bo uszczelki są, mocno je trzeba skręcać ? Na co uważać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj wystarczy mocno skręcić, zrobić próbę szczelności (wlać trochę wody do komina) jak nie cieknie to można kleić dalej. Gdyby był kłopot ze szczelnością to posmaruj kołnierz przelotu silikonem akwarystycznym.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie czy przez skręceniem przelotów wkleić już wcześniej w nie rurki poniżej zbiornika (do sumpa) docięcie na wymiar, czy dopiero wklejać po skręceniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero po skręceniu.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki przelot, jak to zamontować prawidłowo, w jakim miejscu uszczelki, od zewnętrznej czy wewnętrznej strony ?

1432141930_Przelot%20przez%20szklo%20(nakretka).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała uszczelka od zewnątrz, czarna wewnątrz komina. Niczym nie uszczelniac, dobrze skręcić i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.