Skocz do zawartości
MrTrulosek

Pierwsze akwarium morskie 30l

Rekomendowane odpowiedzi

a nie lepiej zamiast tego panelu zawiesić kaskade i obejdzie sie bez wklejania..kaskada zapenia ci ruch wody i filtracje...


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm może i tak tylko zobaczymy jakie będą koszta pompy do panelu a ile kaskady ale kaskada około 125zł pewnie

czyli co bedzie lepiej kaskada czy panel niech sie ktoś wypowie jak najlepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze popatrz za jakims typowym/popularnym rozmiarem akwa, np 30x30x30, kupujac ostatnie swoje szklo zauwazylem ze jest spora roznica ceny miedzy typowym a na wymiar, kaskada to fajny wybor bo masz gotowca i przy okazji juz troche woda rusza, jak bedzie za malo to zarzucisz najmniejsza koralie albo cos podobnego, a i jakis siporax mozna wrzucic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli bardziej ta kaskada

to teraz oświetlenie power led czy może świetlówki

jeszcze tak mieszkam z rodzicami i mogę max 2 gniazdka użyć .

myślę że grzały nie bedzie trzeba ale sie zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używke kaskady kupisz za 50-60 zł

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem bo na olx patrzyłem i chyba kupie czyli ta fzn-3 bedzie ok ?

bzyle by za cyrkulacje dobrą mi zrobiła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze bedzie ok ma sporo miejsca w srodku na media filtracyjne i wode też dobrze miesza..

to teraz oświetlenie power led czy może świetlówki

jeszcze tak mieszkam z rodzicami i mogę max 2 gniazdka użyć .

myślę że grzały nie bedzie trzeba ale sie zobaczy

w sezonie może i grzałka nie bedzie potrzebna ale w chłodne dni się przyda.

możesz coś zrobić z power led na tak małe akwarium cena też nie będzie kosmiczna ale pewnie żbliży sie cenowo do używanego modułu

2 gniazdka dasz przedłużacz i bedziesz miał 5 :)

Edytowane przez rumik21 (wyświetl historię edycji)

ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli było by to takie proste to bym miał nawet 10 gniazdek ale chodzi o moją mame która patrzy ile jest podłączone niż ile tak naprawde prądu bierze

chcę sobie zrobić sterownik ppm od magu ponieważ mam wszystko więc lampa led bedzie podłączona do zasilacza 10v 2,4A może kupię większy ale w następną niedziele na giełdzie

prosze o doradzenie ile power led i jakie kolory najlepiej.

i najlepiej jeżeli ktoś mi powie jakie żeczy potrzebować bede

lampa ma mieć pewnie około 20w jeżeli sie nie mylę \

kaskada fzn-3

zywa skała

piasek

grzałka na wszelki wypadek

akwa 30x30x30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli już większe to najlepiej poczytaj tematy o różnych 30l i tam masz mnóstwo informacji ale ogólnie to cenowo tak:

-Akwarium myślę że około 50zł powinieneś kupić

-Kaskada nowa około 120 używana około połowy czyli 60

-Nie wiem czy nie była by potrzebna dodatkowa cyrkulacja ale to już jak byś założył mógłbyś zobaczyc i tu zależy też co byś chciał dać ale nową koralie 900 kupisz za jakieś 80zł ewentualnie poszukać używanej to już z 40-50zł

-odpieniacz myślę że da radę bez przy regularnych podmianach ale gdybyś chciał to nowy resun-sk300 około 100zł używany około 50zł

-grzałka zależy od temperatury ale około 50zł jeśli potrzeba

-światło tutaj zależy co dokładniej chciał byś zrobić więc tu już sam musisz ustalić cene

-chłodzenie gdyby było potrzebne to też można zrobić diy za kilka zł

-wkłady do filtra to też zależy co byś chciał dać ale mozesz np.

siporax

matrix

skała

purigen

phosguard

węgiel

itd. to już sam zadecyduj a ceny zależy które i ile ich

-testy woda itd. z tego co pisałeś to sklep więc nie piszę

nie wiem czy teraz o czymś nie zapomniałem będę jak cos dopisywał

życia nie wliczam bo to już według uznania

co do gniazdek to zrób skrzyneczke z przedłużaczem i tam wepniesz kilka a do kontaktu pójdzie 1 i też będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium 30x30x30 daje to około 27l myślę że starczy

kaskada używana aquael fzn-3

światło power led 3w = 4RB po 3w oraz 2xenon 10000-11000K 3w = 20w światła styknie ??

wkłady mi doradzcie jak najlepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do światła najlepiej niech wypowie się ktoś inny, ja nie bardzo ci doradzę.

A co do wkładów to możesz dać np. siporax+purigen+phosguard

Ja u sb daje sam siporax ale jest jeszcze odpieniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra postanowiłem że zrobię panel proszę o odpowiedź czy może być na bocznej ściance czy koniecznie musi być na tylnej. I jaka pompa do zbiornika 50x25x30 w tym 10cm będzie z boku ścianki na panel czyli teoretycznie będzie 40x25x30 dl,szer,wys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel może być na boku lub tyle jak wolisz, ale myślę że dużą lepszym wyjściem jest tył ponieważ moim zdaniem dużo lepiej to wygląda. Przemyśl czy nie może być np. 40x35x30h cm z czego 10 z tyłu na panel. myślę że będzie dużo lepiej.

Co do pompy to może Newa Jet 1200

http://erybka.pl/product-pol-496-Newa-Jet-1200.html

z tego co piszę to wydajność od 400-1200l/h więc sb wyregulować mozesz po swojemu

Pamiętaj aby spływ wody umieścić na górze przez co nie będzie filmu na górze.

Co do dzielenia na przegrody to najlepiej aby wysłowił się ktoś kto bardziej będzie wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie akwarium sklepu że swojego szkła ponieważ posiadam go na tyle duże jak na tę wymiary co podałem niestety jestem zmuszony zrobić x boku ale mi to nie przeszkadza bo naklejek okleine z boku i nic widać nie będzie tylko teraz jak go zaplanować bo szukam po internecie i dużo na ten temat nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pompy to zapomniałem dodać abyś sprawdził sobie w necie jej wymiary aby na pewno zmieściła ci się do panelu. Ogólnie jeśli miałbym tylko wybór pomiędzy bokiem a tyłem wybrał bym na pewno tył a jeżeli szyby których ci brakuje nie będzie dużo to zawsze można zamówić u szklarza. Ja zamawiałem kiedyś 40x25cm 4mm to kosztowało mnie to 11zł z ładnym szlifowaniem. A ogólnie zastanowił bym się nad zamówieniem sobie przodu z optiwhite ale to już według uznania. A na tyle panel byłby większy i tym samym zmieścisz więcej wkładów a tak samo jeśli chciałbyś dać odpieniacz to też lepiej mieć więcej miejsca. przemyśl jeszcze ten wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca zrozumiałem, masz takie szyby czy jak? bo napisałeś jeżeli bym chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym chciał z tyłu to bym musiał je mieć więc będzie to droższe niż nowe akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpuściła sobie panel w tym gabarycie, szczególnie że musiałbyś się z tym gimnastykować. Kaskada jest fajna, wygodna, zapakujesz do niej wszystkie flaki i z głowy. Czyszczenie niewielkiego panelu jest upierdliwe (dużego zresztą też :) ), no przynajmniej bardziej upierdliwe niż mycie kaskady.

Miałam szkiełko na kaskadzie, 56l i było fajnie i wygodnie. Kaskada daje ładny i szeroki ruch wody, do FZN3 zmieścisz bez trudu odpieniacz (choć nie jest niezbędny, można odpuścić, szczególnie w tym gabarycie) i grzałkę oraz zostanie nieco miejsca na chemię lub siporax. U mnie grzałki praktycznie nie pracują. W zasadzie w ogóle nie pracują, bo od samego początku miałam okazję widzieć je przy pracy tylko podczas grzania wody na podmianki :) W domu mam dość ciepło, w zimie około 23 stopnie w salonie (lub lepiej jak napalę w kominku) to i akwarium ma ciepło, a resztę robi oświetlenie, pompy. Także grzałkę bym kupiła dopiero po sprawdzeniu w jakich temp leci szkło.

Idąc dalej. Jeśli chcesz jednak panel to musiałbyś znaleźć jakąś niewielką pompkę, może Hydor Pico 400? Choć i tak nadal z mojej perspektywy kaskada to fajne rozwiązanie (nie od czapy jest to, że panel musi być z czarnego lub niebieskiego szkła, bo przecież nie chcesz do niego zaglądać?).

Powiem Ci tak - sama planuję start niewielkiej solniczki low-tech o wym. 35x35x35. W planie mam oświetlenie na ledach, 18W RB, 6W CW + multichip 9W o proporcjach 6:3 (wysoce prawdopodobne, że za dużo, ale najwyżej skręcę PWMem). Do tego dam tylko kaskadę i Koralię 900 jeśli będzie ruch za mały. W zanadrzu mam jeszcze sporo sprzętu z poprzednich tanków, więc w szafce kiszę też Decolighty i Resuna - jak mi braknie weny na lutowanie to postawię to na początku na Decolightach 2x2x11W, a w razie W wrzucę pienidło. Biorąc jednak pod uwagę, że mama może marudzić o prąd to stawiałabym na ledy (są takie gotowe lampki AquaEl'a). Do tego kaskada i zamykasz się w kilkudziesięciu Watach, więc zużycie znikome.


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje przekonałaś mnie do kaskady najbardziej zależało mi na tym by ukryć grzałkę

ostateczne wymiary będą 40x25x30

czyli 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na targowisku czy OLX bywają całe komplety AquaEl'a za niewielkie pieniądze

grzałkę na allegro - są wersje "mini" mają po 12 cm ? jakoś tak

allegro.pl/zwierzeta-akwarystyka-1118?id=1118&order=d&string=mini+grzałka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 30 cm wysokości nie będzie problemu z wylewką kaskady :) fajnie, że zbiornik zyska na wysokości. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40x25x30 to już fajny wymiar. Można się pobawić :) Cieszę się, że ostatecznie zdecydowałeś się na kaskadę - nie tyle z powodu tego, że sama proponowałam, co dlatego że "będziesz Pan zadowolony" :)

A jak dobrze pójdzie to kaskada załatwi cyrkulację wystarczającą na miękasy, jak Ci się kiedyś zechce poszaleć, to wrzucasz małą Koralię i masz młyn. I oświetlisz sobie fajnie, będzie git :) Trzymam kciuki


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też na kaskadzie przy tym wymiarze ale koralia też jest

Ale gdybym miał do wyboru przy robieniu baniaka to przemyślał bym panel ale już mniejsza kaskada jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.