Skocz do zawartości
MrTrulosek

Pierwsze akwarium morskie 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie ze wszystkiego :

co posiadam a czego nie

-akwarium 40x25x30 (30l)

-kaskada fzn-3

-grzałka 25w

-siporax

-purigen

-phosguard

-lampa 21w (15w RB) (6 w XN (12000K) )

-salimetr

-woda

-skała 3kg

-bakterie

-włóknina

-brzęczyk

brakuje

miernik TDS

filtr RO/DI

Edytowane przez MrTrulosek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad pomysl na takie akwa? Ani to wydogne ani funkcjonalne, nie lepsza jakas kosteczka chociaz ze 30l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tak małą powierzchnię, krabik lub krewetki. Slimaki i mało wymagające miękkasy.

Ponadto ciężko będzie ci utrzymać ilość wody


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulator - koralia nano 900

może jakaś mała kaskada dodatkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad pomysl na takie akwa? Ani to wydogne ani funkcjonalne, nie lepsza jakas kosteczka chociaz ze 30l?

jedynie to jest taki pomysł ponieważ większego niestety nie mogę ze względów na koszta jakie rosną i ograniczone miejsce jedynie co chce tam trzymać to korale miękkie oraz kilka slimaków

Na tak małą powierzchnię, krabik lub krewetki. Slimaki i mało wymagające miękkasy.

Ponadto ciężko będzie ci utrzymać ilość wody

dolewka grawitacyjna zaprawi sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego jakaś dolewka by się sprzydała może grawitacyjna diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cyrkulator - koralia nano 900

może jakaś mała kaskada dodatkowo

900l/h w 12l ? no to masz super pralkę z wirówką :)

lepszy jest zwykły "filtr z deszczownią" za naście zł - wywalić deszczownię i masz pompę np. 350l/h - wystarczy w zupełności

filtr-wewnetrzny-deszczownia-do-akwarium-600-l-h.jpg

ps. miałem tak zrobione w takim IQ13 (inaczej Dymax iq5 o ile pamiętam)

51zocIBAOLL.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem się zbiornikiem Magu 8l

A po zatym zbiornik ma 50cm długości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900l/h w 12l ? no to masz super pralkę z wirówką :)

lepszy jest zwykły "filtr z deszczownią" za naście zł - wywalić deszczownię i masz pompę np. 350l/h - wystarczy w zupełności

filtr-wewnetrzny-deszczownia-do-akwarium-600-l-h.jpg

ps. miałem tak zrobione w takim IQ13

51zocIBAOLL.jpg

o coś takiego mi chodzi czyli te 100 zł mniej

czyli teraz pytanie co z lampą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem pomysł na 4 royal blue oraz 2 xenon 1w każda będzie ok ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

białe 12 000K albo trochę więcej i powinno być ok i dla korali i dla oka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł z tak małym akwarium, co do filtracji proponował bym kaskadę nfz 3, jeżeli się nie zmieści to nzf 2. Zapewni ci to miejsce na absorbery, a drugą komorę możesz zasypać siporaxem. Taka kaskada załatwi Ci również sprawę cyrkulacji.

Powodzenia liczę że uda Ci się wystartować.

Edytowane przez adrian128 (wyświetl historię edycji)

6998_7157.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł z tak małym akwarium, co do filtracji proponował bym kaskadę nfz 3, jeżeli się nie zmieści to nzf 2. Zapewni ci to miejsce na absorbery, a drugą komorę możesz zasypać siporaxem. Taka kaskada załatwi Ci również sprawę cyrkulacji.

Powodzenia liczę że uda Ci się wystartować.

taka kaskada wystarczy ?? nie bedzie za mało jak na 50 cm długości ?? dopytuje ponieważ jutro bym zamówił kaskadę oraz ledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź sobie FAN3 kaskadę i będzie ok


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź sobie FAN3 kaskadę i będzie ok

a masz linka bo szukam u trzmiela i nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup już jakieś szkło ok 30l albo więcej. A jeśli nie stać Cię na szkło za 50-100zł, to lepiej nie zaczynaj z morskim, bo koszty Cię przerosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kenizeg, powiem Ci jedno, jeśli nie chce kolega rybek, niech ma małe szkiełko dla miękkasów i bezkręgowców, jak będzie systematyczny, będzie miał mega mały zbiornik wody słonej.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kenizeg, powiem Ci jedno, jeśli nie chce kolega rybek, niech ma małe szkiełko dla miękkasów i bezkręgowców, jak będzie systematyczny, będzie miał mega mały zbiornik wody słonej.

chcę sobie zrobić takie małe ponieważ dopiero zaczynam z morskimi i taki mi na razie odpowiada jeżeli zobaczę że mnie to "kręci" dopiero wtedy pomyślę o większy taki mały z tego powodu że mam bardzo blisko akwa marin i wodę u nich kupować będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie mówię w negatywnym sensie, sam dopiero zaczynam z małym i widzę jakie są koszty, a przy nich cena samego szkła to nic. Żałuję że nie wystartowałem od razu z większym.

Edytowane przez kenizeg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że koledze nie chodzi o koszty szkła tylko całego sprzętu który przy większym jest już wyższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt założenia 30l vs 12l to żadna różnica, ja bym jednak sugerowała chociaz 30l choć będę kibicować jak założyć takiego malucha. Jeśli będziesz systematyczny to może fajnie wyjsc.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mnie trochę przerażają wymiary " 50x15x15 "

nasypiesz trochę piasku i nie dolejesz wody przecież na max więc realnie to będzie głębokość .. 11cm ?

to widzę tam chyba tylko jakieś grzybki ... albo barierum i tylko niskie szczepki (u mnie anthelia jak się wyprostuje to ma z 10 - 12 cm wysokości :) )

słowem może to być jeden z ciekawszych zbiorników .... albo porażka

jamniki mogą być piękne

np. taki 25 litrów

http://glassbox-design.com/2009/the-remarkable-pico-reef-of-marcello/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez uważam ze koszt 30l będzie porównywalny jak nie niższy, bo nie trzeba kombinować. Wieksze Szkło kosztuje 50zł .jak nie stać cię na takie szkło to tym bardziej nie będzie Cię stać na zwierzaki - nawet do takiego 12l. Potem będziesz żałował wydanych pieniędzy bo tego się nie da upchnac lub tamtego...

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.