Skocz do zawartości
Areya

Dziura w Sarco

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim Sarco. Kilka mcy temu zaczęło się gdy przeszedł się po nim ukwiał. Mówię, ok, ukwiał musi odejść bo zaczyna być niebezpiecznie duzy, będzie się dzielić, poszedł do większego szkła. Ale sarco nadal był slaby, poparzony bidula. Zmienił skórę że dwa razy od tego czasu i zaczął polipowac, ale nadal szału nie bylo. I tu zaczyna się rebus. Ostatnie 2tyg. miał słabe, kiepsko się pompowal, zauważyłam dziure w kapeluszu. Myślę - może będzie się dzielić, ale po wyjęciu go przy wczorajszej przesiadce zauważyłam że ma także ubytek tkanki w nodze czego wcześniej nie bylo widać bo był zasłonięty poza kapeluszem. Ktos go podjadl? Nie wiedziałam na nim robali ani nic, a ponieważ jest noga przyrosniety do skały to nie wchodziło w grę moczenie w dipie.

Tak czy siak się martwię ale może ktoś miał już podobnie..

Fotka z boku, widać utratę tkanki na nodze, idzie to przez kapelusz na wylot.

5882fdc6bcefe36abd2321ff4bb1ffc5.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że możesz go odciąć że skały powyżej ubytku tkanki na nodze, wykąpać i przyczepić w innym miejscu. Sarco są jak ludzka wątroba, wystarczy kawałek zdrowej tkanki i się zregeneruja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ ale musialabym mu ponad pół nogi uciac, bo on jest bokiem stopy przyrosniety do skały.. a już i tak jest biedny.. zobaczę chyba co dalej bo dziś polipuje i wtedy ew. zaryzykuję kąpiel

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

a1484775d71f1662d3a5cae753cefc4e.jpg

W samym środku widac dziurkę...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałam niedawno opis ze zdjęciami, jak fragować sarco. Odcina się całą stopę, a kapelusz ciacha nożem przez środek na części.

Myślę, że można spokojnie pozbawić sarcosia większości stopy z chorą tkanką i spróbować go uratować, ale może jeszcze ktoś inny się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda jakby go coś podjadało, może masz jakiegoś ślimaka albo inne cholerstwo w akwarium. Miałem identycznie i złapałem gagatka na gorącym uczynku. Najlepsze jest to, że tak się wtopił w tą dziurę, że w ogóle nie było go widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najlepsze chyba będzie radykalne cięcie - wszystko co "zarażone" wywal, a resztę pofraguj na kilka szczepek (spokojnie z kapelusza 3 sztuki wyjdą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam szok. Będę dzisiaj działać O.o

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też Sarco ma na górze dziurę na samym środku kapelusza wielkości max 5 mm i na boku jest pęknięty od podstawy łba ale nie do końca nogi , polipuje ładnie a dziurę zauważyłem jak rano był "lysy".

Czy to podział czy coś go obżarło ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.