Skocz do zawartości
rybak195

Pomoc w wyborze produktów do prowadzenia akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stanąłem przed dużym dylematem ,jak dalej prowadzic moje akwarium 2500l a dokladnie które bakterie i suplementy wybrac do tak dużego zbiornika ab ynie zbankrutowac i jakie rozwiazania i metody zastosowac aby akwarium zapierało dech w piersiach.Z góry za pomoc dziekuje i zapraszam na kawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze produkty i najdroższe sprzęty nie dadzą efektu "łał" jeśli nie włożysz w to serca i zaangażowania.

Po drugie rozwiń wątek, opisz co masz/ co planujesz mieć w swoim akwarium. Szczegóły!


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam wodę parekorali kilka rybek oswietlenie 6 sztuk lamp aqua trend spectra2 i jedna maxpect razor 180wat odpieniacz aqua medic reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli skały brak :) to trudno będzie utrzymać dobre parametry

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam wodę parekorali kilka rybek oswietlenie 6 sztuk lamp aqua trend spectra2 i jedna maxpect razor 180wat odpieniacz aqua medic reaktor wapnia

Na podstawie tak obfitej informacji chyba niewiele można Ci pomóc.

P.S. Ta 8 setka w twoim profilu to była? Czy to Twój początek? Masz doświadczenie?

Chcesz podpowiedzi to opisz szczegółowo co masz. Fotki też nie zaszkodzą.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wydałeś jakieś 10 tyś zł na 6 lamp z 3w Bridgelux led ... i teraz pytasz jakie kupić bakterie ?

ręce opadają

ps. maxpect razor 180wat - ma 160W

razor160width.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak zakładałem swoje akwarium, na rynku w Polszy mało co było, eRybka dopiero co zaczynała.

Wówczas chęci i głód wiedzy był równie ciekawy jak to, co było można kupić.

LED? Zapomnij. Przemysłowa oprawa. Bakterie? Zapomnij. Godzinne obserwacje czy cokolwiek wyjdzie ze skały.

Reaktor wapnia? Zapomnij. Regularne podmiany.

Dzisiaj jeden z drugim rzucą na stół twardą gotówką i myślą, że to załatwi im wszystko. Troche smutek bo potem widuje się ogłoszenia typu "sprzedam całe akwarium". Zniechęceni, zawiedzeni chcą się pozbyć niewypału.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy bylo dość latwo wybrac bo juz miałem sprawdzone ale z tymi innymi produktami czyli bakterie suplementacja czy jeszcze inne metody jak np bio peletkitojuz jest dla mnie duzy dylemat za duzy wybór male opisy założyłem temat bo chce iscna skróty a nie przez kolejne lats testowac produkty jezeli cos u kogoś sie dobrze,sprawdza to i u mnie moze bedzie.A skale tez mam 200 kg

Marku oco ci chodzi w twojej wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie zastosuj wloskiej firmy la evoluzione sa w erybce i do tego reaktor z dobrym zasypem i bedzie wypas.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zaproponowanie bakteri a zasyp do reaktora ma ktos sprawdzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz bakterie chcesz dawać ? Z takim opisem akwarium to dużo odpowiedzi nie dostaniesz


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kuba to co jeszcze mam napisac.Tak na szybko moje pierwsze akwarium 700 litrów założone 3 lata temu prowadzone na reaktorze i zadnej suplementacji witamin mikro elementów itp pobpewnym czasie wygladslo calkiem fajnie ale daleko od ideau. Teraz jest nowy projekt dużego zbjornika który stoi w restauracyjce i akwarium ma zachwycac różnorodnością kolorami porostu ma dupe urywac moje pytania dotycza produktow i rozwiazan ktore sa skierowane do takich duzych zbiorników część produktów do akwarium jes tylko w malych opakowaniach i to mnie zastsnawia dlaczego tak jest .Chce obrzc jakas droge i nia podorzac i dlgo nic nie zmieniac aby zobaczyc efekty anie zkaksc z produktu na produkt mysle o dsb ale na ile to bedzie mialo dobroczynny wplyw na akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj kuba to co jeszcze mam napisac.Tak na szybko moje pierwsze akwarium 700 litrów założone 3 lata temu prowadzone na reaktorze i zadnej suplementacji witamin mikro elementów itp pobpewnym czasie wygladslo calkiem fajnie ale daleko od ideau. Teraz jest nowy projekt dużego zbjornika który stoi w restauracyjce i akwarium ma zachwycac różnorodnością kolorami porostu ma dupe urywac moje pytania dotycza produktow i rozwiazan ktore sa skierowane do takich duzych zbiorników część produktów do akwarium jes tylko w malych opakowaniach i to mnie zastsnawia dlaczego tak jest .Chce obrzc jakas droge i nia podorzac i dlgo nic nie zmieniac aby zobaczyc efekty anie zkaksc z produktu na produkt mysle o dsb ale na ile to bedzie mialo dobroczynny wplyw na akwarium.

Witaj Tomku,

działaj działaj...wypił by piwko w towarzystwie tak sympatycznego zbiornika...a tak na poważnie to byłem w restauracji (BRAWO-Tworków koło Raciborza)i tam jest tak jak Ty planujesz....polecam wejść na ich stronkę.Powiem jedno konsumpcja w towarzystwie ładnego zbiornika jest czymś wspaniałym.....

Przepraszam za offtop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomku,

działaj działaj...wypił by piwko w towarzystwie tak sympatycznego zbiornika...a tak na poważnie to byłem w restauracji (BRAWO-Tworków koło Raciborza)i tam jest tak jak Ty planujesz....polecam wejść na ich stronkę.Powiem jedno konsumpcja w towarzystwie ładnego zbiornika jest czymś wspaniałym.....

Przepraszam za offtop :)

zapraszam piwka jeszcze niema ale dobra kawa jest restsuracja otwarta narazie tylko dla goci pensjonatu ba akwarium narazie slabo wygląda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sugerował, żebyś otworzył osobny temat swojego akwarium, wrzucił jakieś zdjęcia, dał wszystkie informacje o tym co było, jest i będzie i wtedy zadawał konkretne pytanie. Teraz to trochę wygląda jakbyś niepoważnie podszedł do tematu. Nie oceniam, bo zadałeś konkretne pytanie i rozumiem, że chcesz na nie konkretnej odpowiedzi. Całość ma sens, ale nie możesz liczyć na to, że ktoś odpowiedzialny zacznie wróżyć nad szklaną kulą i weźmie na siebie odpowiedzialność doradzania w tak dużym akwarium nie znając kompletnie sytuacji.

Sorry za off-top


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sugerował, żebyś otworzył osobny temat swojego akwarium, wrzucił jakieś zdjęcia, dał wszystkie informacje o tym co było, jest i będzie i wtedy zadawał konkretne pytanie. Teraz to trochę wygląda jakbyś niepoważnie podszedł do tematu. Nie oceniam, bo zadałeś konkretne pytanie i rozumiem, że chcesz na nie konkretnej odpowiedzi. Całość ma sens, ale nie możesz liczyć na to, że ktoś odpowiedzialny zacznie wróżyć nad szklaną kulą i weźmie na siebie odpowiedzialność doradzania w tak dużym akwarium nie znając kompletnie sytuacji.

Sorry za off-top

moze masz rację ale nie wiedziałem jak zacząć i w którym dziale i niechca mi sie zdjecia zamieszczać jakas pomoc

Wydałeś jakieś 10 tyś zł na 6 lamp z 3w Bridgelux led ... i teraz pytasz jakie kupić bakterie ?

ręce opadają ale co to ma do rzeczy tyle jest produktów ze poprostu niewiem cowybrac jedni leją wódkę ale czy to jest skuteczne i ile jabym musiał wlewać jeszcze akwarium bym rozpił

ps. maxpect razor 180wat - ma 160W

razor160width.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/forum/123-akwaria-powyzej-600-l/

Tu dział.

A jak zacząć? Najlepiej zobacz jak robią to inni i zacznij podobnie.

A ze zdjęciami jest problem, że muszą być zmniejszone. Możesz to ominąć wrzucając zdjęcia na inny serwer i używając tego przycisku:

hPF2WTsc.png

Możesz też iść krok po kroku jak tu: http://nano-reef.pl/topic/51275-wklejanie-zdjec-na-forum-wygodna-alternatywa/


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem ale ogolnie przed samym postawieniem tak duzego akwarium powinna byc koncepcja jego prowadzenia. Jesli masz kase bo jak rozumiem akwarium ma byc czescia wiekszego projektu skonsultowalbym sie z jakas firma zajmujaca sie prowadzeniem zbiornikow jak np acropora. W sumie to powinienes zglosic sie do nich wczesniej. Pewnie ladnie zaprojektowaliby ci system od podstaw a i sprzet po ladnych rabatach bys dostal. Ale to tylko moje zdanie :)

Co do bakteri to z polecanych szeroko na forum:

Bio gro

Atm colony (na zagranicznych)

Af

Biodigest

Co do sposobu ich aplikowania to sorry ale musisz sam poczytac nikt tu ci za darmo zbiornika prowadzic nie bedzie ;) (taki zarcik) pozdrswiam

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(...) skonsultowalbym sie z jakas firma zajmujaca sie prowadzeniem zbiornikow jak np acropora. W sumie to powinienes zglosic sie do nich wczesniej. Pewnie ladnie zaprojektowaliby ci system od podstaw a i sprzet po ladnych rabatach bys dostal. Ale to tylko moje zdanie :)

(...)

i pewno nie tylko Twoje bo ma to sens

potrzebny jest ktoś kto ma doświadczenie i dobre oko - tym bardziej że to ma być także "wabik dla klientów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pewno nie tylko Twoje bo ma to sens

potrzebny jest ktoś kto ma doświadczenie i dobre oko - tym bardziej że to ma być także "wabik dla klientów"

sory ale twoja wypowiedz nie ma sensu bo akwarium to moje chobby i ja je sam chcę proeadzic i zdobywac doswiadczenie prosze tylko o opinie na temat produktów i patentów które sami czas wymyslamy i sie sprawdzają bo tylko dzieki takim ludzia akwarystyk sie rozwija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hmm skoro tak - przecież prowadziłeś zbiornik 800l i byłeś zadowolony ? to nie wiem w czym masz problem ...

pierwszy błąd może kryć się w oświetleniu które kupiłeś

nic nie napisałeś o sposobie filtracji (odpieniacz aqua medic to raczej za mało)- proszono Cię o fotki ... nie ma

jedyne co wiemy to że planujesz coś co ma wyglądać jak "cód miód i organki" i być niedrogie w utrzymaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz.

Nie obraź się ale sposób prowadzenia tego tematu wygląda tak jak byś nie chciał dostać odpowiedzi na pytania które zadajesz.

Żeby podpowiedzieć coś na temat suplementacji trzeba wiedzieć coś o filtracji.itd. Cały czas brak informacji na temat sprzętu i całego zaplecza.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do reaktora - zasyp knopa, suplementacja... hmmm FM, KZ a równie dobrze i SEACHEM i Colombo - jak koledzy wcześniej napisali - firma nic nie da - potrzebny jest człowiek a do tego Roman już napisał jakie braki


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm skoro tak - przecież prowadziłeś zbiornik 800l i byłeś zadowolony ? to nie wiem w czym masz problem ...

pierwszy błąd może kryć się w oświetleniu które kupiłeś

nic nie napisałeś o sposobie filtracji (odpieniacz aqua medic to raczej za mało)- proszono Cię o fotki ... nie ma

jedyne co wiemy to że planujesz coś co ma wyglądać jak "cód miód i organki" i być niedrogie w utrzymaniu

cześć marku dlaczego myślisz że oświetlenie które wybrałem jest źle i które byś polecał bardzie zależy mi o konkretnej wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niekoniecznie źle (choć ja bym nie kupił tych lamp bo to "zwykłe chińczyki na power ledach") - i po prostu w/g mnie brakuje Ci świetlówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.