Skocz do zawartości
snayper

Jak złapać Quadricolor po podziale

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam praktyki z ukwialami bo mam jednego od ponad pół roku i odziwo cały czas siedzi tam gdzie go poradziłem. Dzisiejszej nocy podzielił mi się i obawiam się, że będą wędrować a to mi nie pasuje bo siedzą w dziurze a w koło sps-y, a jak ruszą to wiadomo. Macie jakiś pomysł jak malucha złapać i przenieść? Postawiłem pod niego pleksi i cyrkulacja z boku ale obawiam się że zamiast na pleksi przejdzie pod stałą na drugą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

znaczy odkleić ?

ja biorę kijek bambusowy - taki "do kwiatków" i powoli drażnię i podważam stopę - byle nie za mocno

po jakichś 10min ukwiał odklejony (pęseta w pogotowiu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odkleić Jak się wysunie to spróbuję bo obecnie stopę ma przyklejoną pod skałą i nie mam do niej dojścia. A czy jest możliwe, że dwa ukwiały będą mieszkać obok siebie? czy na pewno będą wędrować szukając nowego miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam jak zrobić z rhodactisem? Podzielił się i chce jednego wydać a siedzi na skale.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podważanie mi nie wyszło (dobre 10 min walki), stopa siedzi pod skałą w kącie i nie chciałem go uszkodzić a "matka" czyli ten większy obrócił się na drugą stronę i jak na razie nie wędruje. Jak tak będzie dalej to nie będzie tak źle;) Patent z pleksi też olał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Krzysztof - z rhodactisem - robisz podobnie

Tomek - dorwiesz go jak się ruszy - jak siedzi w skale i nie ma dojścia to marne szanse że puści cała stopa - a uszkodzić szkoda, zwłaszcza jak niedawno się dzielił i jeszcze nie zagoił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - jeśli oderwiesz chociaż milimetr stopy to potem już będzie duuuużo łatwiej :) ale nie robiłbym tego niedługo po podziale ukwiałów - daj mu czas na "zagojenie ran "

Po drugie - kiedyś ukwiały dzieliły mi się jak szalone / w jednej szczelinie siedziało ich aż 4 :) po jakimś czasie ten najbardziej na przedzie został po prostu wypchnięty przez kolegów :) poszedł sobie i siedzi w innym miejscu - także mogą spokojnie mieszkać obok siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze delikatnie "smyram" jego stopę paznokciem:) zawsze działa. wyjątek jak wejdzie w szczelinę to pozostaje cyrkulator albo anielska cierpliwośc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu mały wystartował w poszukiwaniu nowego miejsca, a najlepiej mu pasowało pomiędzy SPS-ami. Podważanie stopy tępą stroną wykałaczki w końcu pomogło. Obecnie ma nowy dom w pięknym akwarium ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wyciągam skałkę na której siedzi, nakrywam go namoczoną w solance z baniaka wodą i podcinam skałkę z kilku stron , oczywiście w bezpiecznej odległości od stopy , podważam śrubokrętem i gotowe..

To taki sposób kiedy nie ma czasu na smyranie , a nowy właściciel za chwilę będzie pod drzwiami.

Ta metoda nie ma nic wspólnego z barbarzyństwem , bo zwierzę nie jest narażone na długotrwały stres ,bo cała operacja trwa raptem 15 ,do 30 maksymalnie sekund, poza tym ukwiał jest pod szmatką i nie ma możliwości, aby został uszkodzony.

Z doświadczenia wiem iż każde ze zwierząt od razu pompowało się w nowym zbiorniku.

No i jeszcze trzeba mieć pomieszczenie gdzie zapylenie ze skały mię będzie problemem.

Tak samo robię z rhodactisami.

Jak bym miał za każdym razem sprzedawać zwierzę z kawałkiem , który sie ułamie, to pewnie na ta chwilę nie miałbym skały w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.