Skocz do zawartości
Insider

zakwit bakteryjny

Rekomendowane odpowiedzi

dopadł mnie zakwit bakteryjny lałem na 400l 4 krople pro bio s i 4 krople np pro , dałem cyrkulacje na tafle ale cos nie pomaga odpieniacz na mokro , rozumiem ze narazie preparaty odstawic ale jak długo moze to sie utrzymywac ?


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, może potrwać od jednego dnia do nawet kilku miesięcy. Gdyby nie schodziło to użyj sporej lampy UV.


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no trwa to juz kilka dni


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy koralowce się pozamykały?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koralowcow jesyt tylko kilka sztuk i sps i 2 lps ale cos grymasza .. dałem fizeline na obieg i cyrkulacje odpieniacz na mokro i czekam..


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pewien, że to zakwit, a nie wytrącenie się np. węglanu wapnia to zastosuj UV. Zejdzie w 2-3 dni. Może uda Ci się od kogoś w okolicy pożyczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie stosuj UV bo niby po co przedtem lałeś bakterie....? wszystkie zabijesz.

Nie lej pozywki dla nich, czekaj, minie


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było tu kilka takich tematów, z tego, co czytałam działa uv albo wrotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...LUDZIE !!!!!!!!!!!!!!! UV to tak jak zastosować hemiclean na cyjano - po prostu ostateczność !!!!!

..dlaczego idziecie w stronę chemii? U mnie podobna sytuacja, baniak 2 miechy, dużo AIO i się lekki zakwit zaczął, zero UV, podmiany ale rzadkie i nieduże, nic nie dodaję, zaczyna się poprawiać


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę, że lepsza naturalna metoda, zjadacz, czyli wrotka. Ale nie miałam takiego problemu więc nie wiem, czy wrotka nie ma jakichś skutków ubocznych jak się jej namnoży, nie będzie miał kto jej zjeść i po wyczerpaniu pokarmu padnie z glodu

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wrotka raczej na zakwit fito a nie bakteryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fakt, przeczytałam "zakwit" i już sobie dopowiedziałam reszte, przepraszam.

A co do lampy UV... to czy to faktycznie takie zło? Mamy teraz nadmiar bakterii. Lampa nie świeci nad akwarium żeby całkiem wyjalowic wodę. Wybije tylko to, co przez nią przeplynie i przerzedzi ilość bakterii a o to wlasnie chodzi, żeby zmniejszyć ich ilosc. Tylko pewnie trzeba w porę wyłączyć, żeby nie zabić ich za dużo. Tak tylko gdybam, czy ma to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie mówić - stosowałem UV, dużo lepiej było bez niej ale tu trzeba poczytać. Nie sposób odpisać że na cyjano jest chemia ... problemem jest zwalczyć to gów... tak aby chemii nie stosować i wyjść z tego z twarzą.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli narazie nic nie lac


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa UV wybije to co przez nią przepłynie, bakterie żyją w zdecydowanej większości na powierzchniach porowatych a nie pływają swobodnie w wodzie.

Czyli wybije nadmiar bakterii, a dokładniej te co są słupie wody. Nie ma się co stresować że wam akwaria wyjałowi.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa UV wybije to co przez nią przepłynie, bakterie żyją w zdecydowanej większości na powierzchniach porowatych a nie pływają swobodnie w wodzie.

Czyli wybije nadmiar bakterii, a dokładniej te co są słupie wody. Nie ma się co stresować że wam akwaria wyjałowi.

Z tego co czytałem i tak na logikę, to z tą informacją się zgadzam.

Sam miałem 2 zakwity i używałem UV i po wyklarowaniu po prostu wyłączałem.

Nikt nie mówi, żeby włączyć i na okrągło używać (jak niektórzy robią i też u nich to działa), tylko aby wybić nadmiar i wyłączyć z systemu do następnej okazji.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...z tego co czytałem..." ja nie sięgam, pisze z "...tego z czym miałem do czynienia..."

Ale jak kto woli, na rafie lamp się nie włącza (może - włańcza hihihihihi)


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siporaxu, waty, podmian wody czy cyrkulatorow też się na rafie nie używa :) bakterii też nikt nie dolewa. No i słońce jest lampą uv chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja poparłem przecież wiedzę praktyczną, wiedzą teoretyczną.

Na rafie też nikt nie używa grzałki, skimmera, pomp i lamp. Czy to argument, żeby ich nie używać?

Nie rozumiem w jaki sposób nie wlewając czegoś chemicznego (bakteriobójczego) co dotarło by w każdy zakątek gdzie dochodzi woda można by wybić wszystkie bakterie ze zbiornika. Po prostu nie rozumiem tego toku myślenia.

Edit:

Nik@ - wyprzedziłaś mnie ;)

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale uzylismy innych przykładów, które dobrze się uzupełniają :)

A zamiast chemicleanu na cyjano zawsze można użyć mycosidolu, który prawdopodobnie jest preparatem biologicznym i też działa, bo testowałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siporaxu, waty, podmian wody czy cyrkulatorow też się na rafie nie używa :) bakterii też nikt nie dolewa. No i słońce jest lampą uv chyba?

słońce wydziela promienie UV ale nikt słońca do baniaka nie wkłada,ono świeci baaardzo wysoko.

No ja poparłem przecież wiedzę praktyczną, wiedzą teoretyczną.

Na rafie też nikt nie używa grzałki, skimmera, pomp i lamp. Czy to argument, żeby ich nie używać?

Nie rozumiem w jaki sposób nie wlewając czegoś chemicznego (bakteriobójczego) co dotarło by w każdy zakątek gdzie dochodzi woda można by wybić wszystkie bakterie ze zbiornika. Po prostu nie rozumiem tego toku myślenia.

Edit:

Nik@ - wyprzedziłaś mnie ;)

chemia wszystkiego nie wybije ale może opóźnić dojrzewanie, może baardzo zaszkodzić. Chemii trzeba "umieć używać" i wiedzieć kiedy tak należy robić.

Czytając posty jw uznaję, że niektórzy nie mają dużej wiedzy nt dojrzewania baniaka, ja też do orłów nie należę ale dział "dla nowicjuszy" już dawno przeczytałem...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś przesadziłem z bakteriami,to pomogło podniesienie kh.Po kilku dniach ustalo.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeholowałem kilka razy z bakteriami i UV nie używałem bo tak owej nie posiadam i po kilku dniach mleko przechodziło.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce OPADAJĄ jak się czyta niektórych rady...yyy tzn przypuszczenia.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawę wyjaśnie prosto dlaczego na cyjano stosując hemiklin to dziadostwo powraca w 90% przypadków..? - proste bo to chemia !!! - to chyba najbardziej prosta odpowiedź.

Ale jak kto chce tak robi, ja mam swoje sposoby i uważam, że chemia może pomóc ale nie zawsze powinna być stosowana


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.