Skocz do zawartości
Marqo

Ile wytrzyma akwa bez lampy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę posłać lampę do naprawy i zostanę bez oświetlenia. Pośle w Poniedziałek i myślę , że powinna być u mnie w czwartek , piątek. Życie wytrzyma tyle bez światła ? Akwarium stoi w nasłonecznionym miejscu także słońce też coś oświetla. Nie mam zastępczej lampy. Można ratować się zwykłą lampą ? Tak wiem , nie jest przeznaczona do tego celu lecz tutaj chodzi o podtrzymanie.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciemniałem dino - 2,5 dnia przy SPS - totalna ciemniaca, baniak nakryty, nic im się nie stało. Możesz kupić LED biały chłodny halogen - coś tam będzie świeciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-4 dni (a zapewne i dłuzej) powinno wytrzymać zwłaszcza, gdy akwarium stoi w swietle slonecznym


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że te 3-4 dni powinno wytrzymać, niemniej pomysł z chłodnym LED-owym źródłem światła, jest całkiem sensowny...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego uważam, że posiadanie rezerwy (nawet jakiejś tandety) co tyczy nie tylko światła ale i pieńka oraz pompy obiegowej to podstawa. Ja rezerwowy pieniek mam, pompę też a jakiś zapas lampy kombinuje....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie . Zaufam wam i miejmy nadzieje , że nic nie padnie.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamów kuriera podeślę ci 4x39 ati na czas naprawy. Dzwoń

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 3 dnia bez światła talerzówki u mnie traciły tkankę ..

Cokolwiek niech tam świeci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak potrzeba podesle 6x54w daj znac to zapakuje


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest szybka pomoc.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milo czytac, jak ludzie gotowi sa do pomocy :)

Mariusz napisal wazna rzecz, mianowice kazda, nawet najbardziej tandetna rezerwa, jest lepsza niz zadna rezerwa.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też taka bezinteresowna pomoc cieszy :) Aż miło się czyta :clap: .

Co do lampy rezerwowej to warto mieć jakiś chiński wynalazek chociażby w sumpie i w razie awarii można przełożyć.

Mnie ostatnio tak uratowała rezerwowa lampa jak zalałem główną i czekałem na sterownik idący z Chin. Strat nie było.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za bezinteresowną pomoc. Jednak są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie :clap:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie szukam pomocy. Znów muszę posłać starą lampę do naprawy, zostanę bez światła. Ma ktoś pożyczyć coś na czas naprawy? Najlepiej lokalnie ewentualnie pośle kuriera w obydwie strony. Dzięki.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę, ale z ciekawości, co to za lampa tak Ci pada?

 


300l, 3x39+100W LED, bez pienidła, od 2016, re-start 10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził cos kupic rezerwowego nawet np. jakaś belke t5 z 2 świetlówkami koszt nie duzy (z 200 zł) a tam kilka dni może poświecić jak by cos sie działo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 razy do roku zaciemniam baniak na 84-96 godzin bez najmniejszych problemow. Kiedys wyjezdzalem na krotki urlop w poniedzialek rano, wrocilem w piatek ok 14, bez zadnych problemow. Nie mialem jednak zadnych sps poza jakimis zwyklymi montiporkami. 

Ktos sie spyta po co zaciemniam baniak dwa razy do roku, coz kiedys mialem problemy z dino i innymi cyjano (to juz tak z 9-10 lat temu), i na maxa mi sie podobalo jak przez pare tygodni nie mialem zadnego syfku, nawet zielono-brazowej plamki na piasku i tak juz zostalo, nigdy jakos moje korale na tym nie cierplaly. Wlasnie jestem po 88hrs przerwie.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.