Skocz do zawartości
volf

pytanie do znawców pomp obiegowych

Rekomendowane odpowiedzi

azgar dzięki ale nowe akwa to i nową pompę włożę a tą tunze którą polecasz postaram się również przetestować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jebao 6000 na podwójnym lockline i d*py nie urywa , tylko mam dyfuzory. Chodzą na 8-9/10

Myślę , że jak ustawisz na 1-2 to na dwóch wylotach będziesz miał po jakieś 1000 l

Tapnięte mobilne z mikrofali :)

A czekaj zaraz zmniejszenie moc i zobaczę jak to wyglada

Ok zmniejszylem na 1 i cienkim sikiem siura , wydaje się być ok na akwa pół metra , tylko przypominam , że mam dyfuzory

Chłopie ja mam pompę 6500 l i w 500 l baniaku i piach mi przenosi..... Dodam ze bypassem schodzi zrzut ok 1600 l

A ty proponujesz taka pompę do 150 litrowego baniaka? :-)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwa w sypialni i kobieta nie narzeka :D tunze polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa będzie do odbioru za dwa tygodnie, przekłada pewnie za trzy wiec mam jeszcze trochę czasu . Pogadam w sklepie i przetestuje pompy w jakimś wiaderku. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akwa będzie do odbioru za dwa tygodnie, przekłada pewnie za trzy wiec mam jeszcze trochę czasu . Pogadam w sklepie i przetestuje pompy w jakimś wiaderku. Dzięki

W wiaderku?

Jak ja testowałem rd6500 w wannie to sufit zalałem ;)

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szwagieros za***iste rady dajesz pompę jaka masz w 450 litrach do 150 polecasz ...

volf do twojego akwarium to radził bym ci pompę regulowana około do 2500l/h ja mam w 180l Tunze Silence 1073.020 i w sam raz prawie na maxa działa, jak szukasz cichutkiej to polecam a jak nie potrzebujesz mega cichej to mam cos do sprzedania co by Ci sie nadało jak cos pisz pw

I dobrze pisze. Kilka wylotów będzie wymagało instalacji z kilkoma kolankami. To ogranicza przepływ. Dodatkowo, dobrze założyć dyfuzory rozpraszające, żeby nie było punktowego strumienia. Średnice przelotów trzeba dobrać żeby woda rozkładała się na wszystkie wyloty. Dodatkowo, mając nadmiar, może zejść w dół i mieć pompę niesłyszalną. Minusem jej są gabaryty. Ale z drugiej strony, nad pompą można jakieś media jeszcze powiesić... Dlatego jeśli gabaryty pozwalają, można brać.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w reklamie,wysłuchałem wszystkich a posłuchałem siebie

Odwiedziłem sklep i pooglądałem sobie obiegowki, to prawdziwe potwory i jakoś nie przypadły mi do gustu .

Szybka decyzja i kupiłem RW4 Szyba oddzielająca będzie wklejona na wymiar cyrkulatora, otwór w szybie wywiercony pod wymiar wylotu. Wydajność dostosuje do potrzeb i "będzie pan zadowolony " ukwiały mogą czuć się bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo, to nie będzie pompy 6000 i 4 wylotów? :thumbup:

Potwora z 4 głowami w akwarium 150 l jakoś sobie nie wyobrażałam.

Jedynie trzeba przemyśleć, w którym miejscu umieścić rw4, bo jak juz zrobisz otwór, to tak będzie musiało zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ją testuje i coraz bardziej mi się podoba, szczególnie w trybie przerywanym wszystko ładnie faluje.

Odpowiednie miejsce też znajdziemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium 80x60x45 z 20cm panelem. Też nie chciałem żadnych cyrkulatorów w akwarium. Jest wavebox na Jebao WP25 i Jebao DC9000 rozbita na trzy wyloty. Chodzi na pełnej mocy, ale jednak trochę brakuje w niektórych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja przekładam do nowego same ukwiały i euphylie, innych korali nie planuje w nim trzymać wiec myślę że będzie ok.reszta wyjdzie w praniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volf a masz szorstniki?

Pytanie bez związku z tematem, przepraszam :(

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej w temacie,są w planach, ze dwa się upcha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mamy podobną namiętność do ukwiałów i euphylii :) Mam szorstnika od kilku dni, jestem w nim zakochana, czego i Tobie życzę w nowym akwarium :) To na prawdę hipnotyzujące stworzenia i myślę, że będą szczęśliwe w akwarium, które planujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ i mam nadzieje że na tym koniec przygód z hobby. Z poprzednich zostało mi na stanie - śmierdząca świnia morska, dwa wredne koty ( okresowo sześć ) i pies bandyta :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że zbyt łatwo się zakochujesz, a potem sie znudzisz i porzucasz? To dobrze, że teraz padło na ukwialy, one nie tęsknią za właścicielem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-23536-0-04154500-1449759940_thumb.jpg

post-23536-0-30890300-1430590763_thumb.jpg

post-23536-0-99969200-1427734409_thumb.jpg

A kto mówi o porzucaniu, łazi mi to wszystko po domu i tylko do misek zagląda czy pełne

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz mojego kota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika licho widzę cyrkulacje na samej DCT 6000 . Ją mam 8000 na podwójnym Lock-linie ustawiona na 70% i szału nie ma do tego 2 x RW8 ustawione na 1/2 i 1/3 mocy .

Edytowane przez Kajtek77 (wyświetl historię edycji)

Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.