Skocz do zawartości
Zeber

Płochliwe Błazenki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z swoimi dwoma Błazenkami hodowlanymi 3cm , otóż zakupiłem je jakieś dwa tygodnie temu po aklimatyzacji i wpuszczeniu do akwarium ciągle pływają w rogu chowając się za falownikiem lub pod kaskadą. Akwarium Aquaela 30l z obsady tylko błazenki i ślimaki. W akwarium hodowlanym nie było nic oprócz wody i samo szkło czy możliwe jest że są tak zestresowane skała i piachem że boją się pływać po akwarium?

Edytowane przez Zeber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są zestresowane brakiem przestrzeni... 30l to bardzo mało nawet dla 3cm błazenków...


220l 100x55x40, SUMP 140l, światło 150w hqi+3x39w t5, nj3000, deltec apf 600, dsb + refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoje błazny od prawie 2 tygodni. W sklepie też pływały w małym akwarium z jednym kawałkiem skały.

Zadomowiły się w rogu akwarium za skałami i tylko po żarcie czasami wylezą. Kupiłem im Euphyllie. Nawet nie wiedzą, że jest. 216 litrów a one korzystają może z 10:)

Skierowałem na nie większy prąd wody (że może je wydmucha z kąta) ale nic to nie dało. Jakaś taka nieśmiała ta dzisiejsza młodzież.

Edytowane przez Amphiprion (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 130 l w akwarium, ale nigdy nie pływały po całym akwarium nawet gdy nie miały ukwiała.

Zwykle siedziały w jednej części zbiornika, a teraz pilnują swoich ukwiałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam 130 l w akwarium, ale nigdy nie pływały po całym akwarium nawet gdy nie miały ukwiała.

Zwykle siedziały w jednej części zbiornika, a teraz pilnują swoich ukwiałów

bo to ich normalne zachowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z swoimi dwoma Błazenkami hodowlanymi 3cm , otóż zakupiłem je jakieś dwa tygodnie temu po aklimatyzacji i wpuszczeniu do akwarium ciągle pływają w rogu chowając się za falownikiem lub pod kaskadą. Akwarium Aquaela 30l z obsady tylko błazenki i ślimaki. W akwarium hodowlanym nie było nic oprócz wody i samo szkło czy możliwe jest że są tak zestresowane skała i piachem że boją się pływać po akwarium?

A palisz im jakieś światło czy mają tyle co z otoczenia bo u mnie w ( hodowlanym ) pływają po całości jak jest zapalona lampa a przez noc cała ławica przy nocnym niebieskim zbiera się w jednym rogów i tam noc spędzają . po włożeniu skały do ( hodowlanego ) pouciekały do rogów ale po 3-4 min są już wszędzie :) .Wpadnij znowu ( masz blisko ) jak nic się nie zmieni to wymienisz na bardziej śmiałe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to ich normalne zachowanie

Wiem, że to ich normalne zachowanie. Mam je już 1,5 roku.

Chodziło mi oto, że chyba nie potrzebują wielkiego akwarium, skoro i tak daleko nie odpływają od swojego miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A palisz im jakieś światło czy mają tyle co z otoczenia bo u mnie w ( hodowlanym ) pływają po całości jak jest zapalona lampa a przez noc cała ławica przy nocnym niebieskim zbiera się w jednym rogów i tam noc spędzają . po włożeniu skały do ( hodowlanego ) pouciekały do rogów ale po 3-4 min są już wszędzie :) .Wpadnij znowu ( masz blisko ) jak nic się nie zmieni to wymienisz na bardziej śmiałe .

Światło palę 12h dziennie

Kupiłem im Cribrinopsis crassa jest jeszcze mały i wędruje po akwarium narazie

ryby nadal w kącie siedzą za falownikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30l to przecież za mało. Moje też generalnie pływają w jednym miejscu (mam 250l) ale czasami się wypuszczą na tournee po akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo czasu minęło zanim moja parka przeniosła się z Euphylii do ukwiała

Teraz mają 6 ukwiałów, dla moich błaznów to jak 6 pokoi mieszkalnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie były płochliwe do momentu, jak zwiększyłem obsadę i muszą teraz "walczyć" z resztą zbiornika o jedzenie.

Od razu wypływają dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przyjdzie z czasem :)

Jarox co tam masz do sprzedania?Tyle postów w kilka minut...tu musi chodzić o wejście o sfrefy targowiska.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, u mnie też się tak zachowywały przez kilka miesięcy. Pewnego dnia cos im się zieniło i zamieszkały w rhodactisie, teraz to gryzą nawet rękę która je karmi.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją rękę też gryzą i rządzą całym akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.