Skocz do zawartości
snayper

Problem z Arduino

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam przygodę z Arduino i już na starcie problem. Mam Arduino Uno Atmega 328 podłączone do Windows 10 i notoryczne wyskakuje mi błąd kompilacji podczas wgrywania. Windows po wgraniu sterowników wykrywa go jako Arduino Uno. Próbowałem już chyba wszystkiego, odinstalowywania, zmieniania portów, i raz udało mi się coś wgrać (powitanie na wyswietlacz) i to tyle. Czy to wina Arduino czy ten przez.....ty Windows 10? Nie mam możliwości podpięcia pod inny system.

Czy u was też występują takie problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

próbowałeś uruchomić w trybie zgodności z XP ? (nie znam win 10 - ale na win 7 jest)

jak uruchomisz Arduino 1.6.3 ? i masz podłączone arduino do usb to kliknij Narzędzia - Płyta i wybierz Arduino Nano

(chyba że nie masz wgranych bibliotek bo jak masz UNO - to powinno działać na UNO )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku jestem na win10 i nie ma problemu z żadnym modelem arduino. Więc to nie wina systemu. Aktualizacje, nowy soft i musi działać.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wkleic jakie błędy wyrzuca?

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie jak kupiłem walnięte nano, wgrywało się raz na dziesięć razy


400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz problemu z usb serial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 10 to porazka moim zdaniem to on moze robic problemy

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik, a konkretniej? Ja co prawda używam nano v3, z którym na win10 nie mam problemów, ale chciałabym wiedzieć, jakich problemów można się spodziewać z Uno, bo chodzi mi po głowie sterownik akwariowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez informacji jakie to są błędy to możemy sobie tak gdybać do woli. Kolega nie podał żadnych szczegółów, nie napisał czy oryginał czy klon i chyba za bardzo mu nie zależy skoro milczy :)

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ nie mam kontrolera audorino ale moge smialo powiedziec ze sysem ma bardzo duzo bledow jest nie dopracowany byc moze wyglada fajnie ma kilka uzytecznych funkcji ale smialo mozna go porownac do windows vista na sile probuja nam go wcisnac jak nie w sklepie to w aktualizacjach i na kazdym innym kroku probuja nas kontrolowac. Mozna by napisac duzo na ten temat.

P.s. ja obstawiam ze to moze byc wina systemu

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nik@ nie mam kontrolera audorino ale moge smialo powiedziec ze sysem ma bardzo duzo bledow jest nie dopracowany byc moze wyglada fajnie ma kilka uzytecznych funkcji ale smialo mozna go porownac do windows vista na sile probuja nam go wcisnac jak nie w sklepie to w aktualizacjach i na kazdym innym kroku probuja nas kontrolowac. Mozna by napisac duzo na ten temat.

P.s. ja obstawiam ze to moze byc wina systemu

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Możesz powiedzieć o jakie błędy chodzi? Używam win10 od około 10 miesięcy, trochę dość specjalistycznego softu (programowanie PLC) i problemów z oprogramowaniem ani stabilnością nigdy nie miałem.

Tak samo z Arduino (Uno) nie miałem problemu, niestety nie pamiętam wersji płytki ani softu gdyż było to kilka miesięcy temu.

To nie miejsce na dyskusje na temat Windowsa, ale sorry Twój post wygląda dla mnie jak "nie mam/nie wiem, ale się wypowiem" co zresztą sam na początku przyznajesz.

Edytowane przez GlupiRobal (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik, nie obraź się, ale Twoja wypowiedź, nie poparta posiadaniem arduino, ani posiadaniem go przez kogoś, komu to nie działa to na win10 brzmi jak stwierdzenie, że zupa w tej knajpie jest niedobra, choć jej nawet nie skosztowałeś.

Ja miałam problem z nano v.3 na win 7 (który pokonałam odpowiednim sterownikiem znalezionym w sieci), a po aktualizacji do win10 śmiga lepiej, bo nie przerywa mi już połaczenia bluetooth z arduino. Kolega powyżej napisał, że u niego win10 działa z każdym arduino, więc zakładam, że nie wyssał tej wypowiedzi z zupy ;) tylko ma takie doświadczenia.

Po co więc piszesz, że cos nie działa z winy systemu, skoro powyżej jest odpowiedź, że działa?

Edit: oooo kolega Robal mnie ubiegł :)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Snayper masz oryginalne Arduino czy któryś z klonów lub chińskich wersji? Żeby nie było - nie mam nic przeciw, tak samo jak fundacja Arduino. Natomiast gdy kupowałem swoje trafiłem na opinie, że w niektórych chińskich klonach jest coś nie tak z chipem komunikacyjnym. Masz możliwość przetestowania na innym egzemplarzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klon na czipie CH340G to trzeba inny sterownik, ja tam nie mam problemów z komunikacją, a też nie chciał się połączyć. Jak pisałem odpowiadanie w tym temacie na razie nie ma sensu.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GlupiRobal Nik@ przeciesz mowie ze nie posiadam tego arduino przypuszczam ze wina moze ponosic system kiedys jakos nigdy nie trzeba bylo robic w trybie zgodnosci z systemem win xp sterowniki pasowaly takie jakie byly ja zainstalowalem z ciekawosci win 10 probujac przezucic gre z lapka na konsole wywalal mi blue screen po kilku razach powiedzialem ze to jakies nie porozumienie i reinstalowalem system spowrotem na 7 jak reka odjol. Byc moze jeszcze system nie do konca jest dopracowany. Nie wiem czy ktos posiada samsunga galaxy s 5 i zaktualizowal go do androida 5.0 bo teraz telefon chodzi jak by to byl jakis tani model typu podrobka tak samo moim zdaniem nie dokonca win 10 jest dopracowany.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 10 to porazka moim zdaniem to on moze robic problemy

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Nie zgodzę się w żadnym wypadku że to porażka, jestem inżynierem informatyki w domu mam 4 komputery postawione na win 10 od czasu premiery, Większość moich znajomych także korzysta w 10 i żadnych problemów. Warunkiem dobrej pracy tego systemu jest odpowiedni sprzęt, minimum 8Gb ramu i dysk ssd i będzie działał jak marzenie. Co do Arduino mam Mege 2560, leonardo, uno i kilka nano i nie miałem nigdy żadnych problemów, niech autor napisze jaki to błąd i kiedy występuje bo z jego wypowiedzi nie wiadomo. czy w czasie kompilacji projektu czy w czasie wgrywania bo to dwa różnie sprawy.

Sprawdź jeszcze czy projekt zostanie poprawnie skompilowany bez wgrywania na płytkę(przycisk z fajką, opisany jako zweryfikuj).

Edytowane przez adrian1281 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego jakie błędy wywala ci w trakcie kompilacji. Bo może to być np brak odpowiednich bibliotek.

Po drugie jaka wersja softu ? bo jesli 1.6... to może ci wywalać błedy przy starszych programach.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klon na czipie CH340G to

Ostatnio pojawiło się na rynku trochę układów na tym czipie z którymi są problemy - jak twierdzą na zagranicznych forach, czasami podobno pomaga zmiana kabla USB (moje dwie sztuki ESP8266 nie chcą ruszyć - Windows 10 pokazuje je jako unknown device)


2c15760650bf02fc3dd6acc307cafc16u981a856.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd przy kompilacji programu występuje jeśli wersja menagera płytek jest wyższa od 1.6.6 (miałem to samo na win10) Narzędzia -> Płyta -> Menadżer płytek, zerknij jaką wersję masz u siebie. More info i wybierasz niższą wersję jeśli masz wyższą od 1.6.6. Aktualizuj (chyba prościej nie można ;) )

Pozdrawiam

And

Edytowane przez andparty77 (wyświetl historię edycji)

120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. W celu rozwijania wątpliwości to zależy mi na wyjaśnieniu przyczyny jednak nie miałem dostępu do neta przez kilka dnie dlatego milczałem ;)

Arduino mam takie

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6230969883

Co do błędu jaki mi wyskakuje to wieczorem podlacze do kompa i zamieszcze fotke z wyskakujacym błędem.

Błędy kompilacji wyskakują mi podczas wgrywania czy mojego projektu czy przykładowych projektów zamieszczonych do programu (chociażby migająca dioda itp.) Soft z driverami pobieralem ze strony Arduino i jest to chyba jak dobrze pamiętam v. 1.6.7 ale wieczorem sprawdze.

Edytowane przez snayper (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznijmy od tego jakie błędy wywala ci w trakcie kompilacji. Bo może to być np brak odpowiednich bibliotek.

Po drugie jaka wersja softu ? bo jesli 1.6... to może ci wywalać błedy przy starszych programach.

2584eafc780fee94997237e6afb55250.jpg

40c51b20acd87c42158a9d61e2665550.jpg

456e805d85f94186900c2e653e6ee11c.jpg

To są fotki przykładowego błędu.

Programu jakiego używam to Arduino 1.6.9

Edytowane przez snayper (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z wersją biblioteki LiquidCristal.

w linku znajdziesz ta bibliotekę spróbuj ją podmienić. Domyślnie jest w pliku C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries

https://drive.google.com/folderview?id=0B4CHktBHttEpZV9uU01nRDBYb0k&usp=sharing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz wczytać najprostszy przykład z tych już dostarczonych z programem?

Np blink?

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.