Skocz do zawartości
mr_mgr

Na jak długo bez opieki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Może głupie pytanie ale na jak długo można zostawić akwa bez opieki / dokarmiania itd.???

Kilka rybek / korali....

No nie pytam o 2 tygodniowy wyjazd :) ale dzień / dwa / trzy - bez męczenia zwierzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz zautomatyzowane i ile czasu do wyjazdu?

Można zrobić światło, dolewkę, karmienie, kamerkę, sąsiada/rodzine do kontroli stanu...

Problemem jest brak możliwości reakcji w przypadku awarii. Np brak prądu i pompa nie ruszy, albo pęknięcie rurki w reaktorze.

Ja bym miał problem z relaksem przy wyjeździe powyżej 2 dni zakładając, że codziennie ktoś potwierdzi, że wszystko OK.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester - dzięki za info

FunWorld - nie mam automatycznego karmika i nie jest mi raczej potrzebny - nie leje balingów i innych preparatów abym nie mógł zostawić rybek na weekend :) pytam z ciekawości ile zwierzaki wytrzymują bez opieki.

Dolewkę mam bezpośrednio z RODI na elektrozaworze więc tu jest w miarę ok .

Ogólne pytanie - ale muszę sąsiada nauczyć tego i owego na przyszłość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakarm sowicie ryby, odpieniek włącz na sucho, automatyczna dolewka, sterowanie lampy i spokojnie :) Sam zostawiłem w ten sposób akwarium i po 4 dniach zastałem je w lepszej kondycij niż zostawiłem. Nawet takie anthiasy, ktore podobno winny być karmione po 2-3 razy dziennie tego nie odczuły :)

Pozdrawiam i miłego relaxu hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak łatwo znaleźć kogoś kto to wszystko ogarnie. Ja sam właśnie jestem na urlopie i się zastanawiam jak to pójdzie mojej szwagierce karmienie tubki. Niby wszystko zautomatyzowane, ale komputer tubki mi nie nakarmi :)


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dowiem się dziś. Co w akwarium ,4 dni nikt nie sprawdzał co się w nim dzieje. Mam nadzieję ,że wszystko będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać - ale mam nadzieje, że będzie tylko lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w lipcu akwarium było 7 dni bez opieki.

Wszystko przeżyło


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w lipcu akwarium było 7 dni bez opieki.

Wszystko przeżyło

A jakie rybki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilux podłączony do teamwievera i do tego Skype odpowiednio skonfigurowany. Tydzień monitorowane co kilka godzin parametry i widok na akwarium. Da się to zorganizować i zareagować szybko jak coś się wywali.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu bylem na urlopie. Pierwszy raz zostawilem akwa calkowicie bez opieki. Dzien wczesniej zrobilem podmianke, nast dnia rano podalem jedzonko i w droge. Nastepnego dnia nie bylo mnie wcale ,nastepnego też a kolejnego wieczorem wrocilem i znow nakarmilem. Swiatlo wlącza mi sie samo, dolewka automatyczna , baling dozuje dozownik, kubek w odpieniaczu tyle wytrzymyje a rybki tez dały radę. Mam tez kamerkę przez ktorą zerkalem regularnie. Po tym wyjezdzie stwierdzilem ze jeszcze automatyczne karmidelko i spokojnie kolejne 3 dni moge dołozyć do wyjazdu. Oczywiscie gdzies niedaleko jest taki "ktoś " kto ma klucze do mieszkania w razie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne karmidełka mają to do siebie, że przy suchym strasznie zaczyna pienić odpienek. Ja zostawiałem dwa razy po 2 tygodnie w tym roku, a zbiornik młody. Bez sumpa, odpieniacz wewnętrzny, automatyczna dolewka i światło, zasilanie awaryjne. Fakt, kontroluję temperaturę w zbiorniku przez smartfona to daje mi surowy obraz życia w akwarium. Karmienie miałem mrożonkami co 5 dni. Jak poprzednicy akwarium zastałem w lepszej kondycji niż na co dzień. Faktem jest, że szyby miałem do skrobania. Więc spokojnie wypoczywaj :)

Edytowane przez madizal (wyświetl historię edycji)

ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja spokojnie zostawiam duże rafowe akwarium na tydzień. Za kazdym razem wygląda jeszcze lepiej.

Polecam tylko domową kamerę podpiętą do netu. Mam dlinka i podgląd akwarium w komputerze czy telefonie z dowolnego miejsca na świecie. No i klucz od domu u zaprzyjaźnionego sąsiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiłem akwarium w tym roku na tydzień czasu bez opieki. Dałem tylko automatyczny karmnik z mieszanką granulatu, suszonego solowca i suszonego kryla. I przed akwarium ustawiłem sobie kamerkę IP żeby mieć podgląd czy oby na pewno wszystko ok (do kupienia na aliexpress za ok. 80 zł). No i na wszelki wypadek klucz do mieszkania u znajomego.

Edytowane przez rafal.gorzow (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rafał daj link do tej kamerki, też bym siebie zamówił.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę co mnie spotkało w te wakacje. Nie było nas 14 dni, osoba opiekująca się akwarium przyjeżdżała co 4 dni w celu uzupełnienia dolewki i karmienia mrożonkami - dostała wydrukowany harmonogram i instrukcje i została przeszkolona. Odpieniacz na sucho i karmnik na suche żarcie ustawiony na minimum dawki raz dziennie. Kamerką - z możliwością obrotu - dwa razy dziennie oglądałem akwarium i sumpa. Wszystko szło ok do 11 dnia, odpalam rano apkę do monitoringu i mało zawału nie dostałem - odpieniacz wywala pełno suchej piany, sump cały w pianie, piana prawie wylatuje na podłogę... Nie polecam takich przeżyć, bo w pierwszej chwili nie wiesz, czy kończyć urlop i szybko wracać 1500 km do domu ;) Ostatecznie telefon do sąsiada - poprosiłem, aby wyłączył odpieniacz i posprzątał pianę, ale oczywiście wewnętrzny niepokój pozostał... Po powrocie okazało się, że karmnik jest pusty - prawdopodobnie całe żarcie poszło do baniaka i to spowodowało wariacje odpiniacza. Co ciekawe ani PO4 anie NO3 nie podskoczyło, NO3 nawet spadło, ale niestety pojawiało się plaga, której nigdy wcześniej nie miałem w postaci najprawdopodobniej DINO :( Podsumowując polecam kamerkę do monitoringu - gdyby nie ona na pewno przez trzy dni doszło by do zalania podłogi, paneli i dywanu. Używam GOCLEVER EYE 2 i polecam.


300l, 3x39+100W LED, bez pienidła, od 2016, re-start 10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej po suchym wywala pianę, dobrze, że zareagowałeś i nie masz strat. Pozdrawiam


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli - jak ma się coś zepsuć to się zepsuje :)

A tak na poważnie - widzę, że ta kamerka to fajny sposób na spokojną/spanikowaną głowę podczas nieobecności - zainwestuję w nią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vstarcam H.264 1280 x 720p Home Surveillance Camera Wireless IP...

Jest niezla

Tapnięte mobilne z mikrofali :)


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foscam IP Wireless/ Wired Camera Model: FI8918W miałem i byłem zadowolony. Nie ma opcji nagrywania video, co bardzo obniża jej cenę. U mnie wysyłała zdjęcie na serwer ftp co kilka sekund.

Jest dobra z tym, że nie trzeba dodatkowego kabla ciągnąć, bo działa po wi-fi i ma dużo opcji konfiguracyjnych.

Oczywiście wygodny dostęp przez internet też ma. Z tego co pamiętam, to była też dedykowana apka na androida.

Widzę, że sporo tańszych klonów też jest. Jest w czym wybierać ogólnie.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wracam w sobotę po 16 dniowym wyjeździe, reefmax podłączony pod 2 ups'y, dolewka, karmik automatyczny i zobaczę za 2 dni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa urlopu a tu telefon że awaria. No i padł zasilacz w lampie. Jak ma coś nawalić to właśnie na urlopie hehe.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wracam w sobotę po 16 dniowym wyjeździe, reefmax podłączony pod 2 ups'y, dolewka, karmik automatyczny i zobaczę za 2 dni :D

Ciekawe co zastaniesz :) trzymam kciuki i napisz co i jak

Połowa urlopu a tu telefon że awaria. No i padł zasilacz w lampie. Jak ma coś nawalić to właśnie na urlopie hehe.

....prawo Murphy'ego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.