Skocz do zawartości
andredelaptak

dwie pompy do 240l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko,czy zainstalowanie dwuch pomp o wydajności 1200l każda z ustawieniem ich wylotem

na przeciw siebie w zbiorniku 240l (120x50x40h) coś mi da?.

Nie ukrywam ,że chodzi o oszczędność na prądzie i uzyskanie efektu bujania.

Dwie 1200l razem pobierają mniej prądu niż jedna 3000l

Będę wdzięczny za każdą odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie to mają być pompy? Nie z każdej uzyskasz efekt bujania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zastosować dwie pompy o mniejszej wydajności po przeciwległych stronach niż jedna "krowę", natomiast do akwarium o długości 120 cm te, które chcesz zastosować zdecydowanie są za słabe. Jeśli mówisz tu o obiegowych lepiej zastosuj cyrkulacyjne i nie ma mowy aby te więcej prądu zużywały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytaj sobie ten artykuł: http://reefhub.pl/cyrkulacja-w-akwarium-morskim/


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Zakupiłem pompę Jebao dc 1200o,którą można skręcić do 60% co da mi 3600l na godz. to jest 15x mój zbiornik (120x50x40)plus dojdzie jeszcze pojemność sumpa,który będzie miał wymiary 120x40x50 .Poziom wody w sumpie oczywiście będzi taki jakiego będzie wymagał odpieniacz.

Zastosuję dwa wyloty jak wspominałem wcześniej i chyba będzie dobrze tak mi się wydaje .Wiem że mówię o obiegu a nie o cyrkulacji.

Natomiast w sprawie cyrkulacji będę chciał zasięgnąć Waszej porady.

Mile widziane każde sugestie.

Z góry dziękuję.

Witam ponownie.

Zakupiłem pompę Jebao dc 1200o,którą można skręcić do 60% co da mi 3600l na godz. to jest 15x mój zbiornik (120x50x40)plus dojdzie jeszcze pojemność sumpa,który będzie miał wymiary 120x40x50 .Poziom wody w sumpie oczywiście będzi taki jakiego będzie wymagał odpieniacz.

Zastosuję dwa wyloty jak wspominałem wcześniej i chyba będzie dobrze tak mi się wydaje .Wiem że mówię o obiegu a nie o cyrkulacji.

Natomiast w sprawie cyrkulacji będę chciał zasięgnąć Waszej porady.

Mile widziane każde sugestie.

Z góry dziękuję.

Edytowane przez andredelaptak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Twoim zbiorniku to minimum pompa 4000 a nie 1200 - masz chyba problemy z liczeniem. Do tego liczy się całą wodę a nie tylko tę ze zbiornika - tę z sumpa też i jak widzę nawet nie uwzględniłeś że z każdym centymetrem pchania wody do góry jej moc drastycznie spada więc sprawdź w ogóle czy ta 1200 wtłoczy Ci wodę do akwa bo na wysokości metra to już może woda nie lecieć...


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz - jedno zero a jaka różnica :) - to teraz uważam że przesadziłeś :) - jaką hydraulikę planujesz?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Juwel Vision 260 bez sumpa i mam dwa falowniki Jebao RW8 ustawiome ma 50%. Buja przepięknie.

Pozdrawiam i powodzenia z nowym projektem.

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.