Skocz do zawartości
kb9

Klejenie Hydrauliki PCV

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem instrukcję do klejenia PCV:

instrukcja_klejenia_PVC-U.pdf

w związku z nią mam dwa pytania:

1. czy obracać rurki przy sklejaniu? ( w instrukcji nie zalecają)

2. czy stosować płyn do czyszczenia (w instrukcji zalecają płyn tangit )

Niestety w sklepie z morszczyzną jak robiłem zakupy nie polecali płynu (podobno nie ma potrzeby przy tym kleju).

U mnie w mieście nie ma takiego płynu dostępnego co mogę użyć w zamian? (może IPA Cleaner?)


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie vzyscilem zadnym plynem. Rurek juz raczej nie obracaj choc pewnie nic sie nie stanie jak jakas obrucisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie vzyscilem zadnym plynem. Rurek juz raczej nie obracaj choc pewnie nic sie nie stanie jak jakas obrucisz.

Chodziło mi o sposób klejenia czyli

nakładam klej, wkładam rurkę i przekręcam ją lekko (1/4 obrotu) podobno celem lepszego rozprowadzenia kleju.


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można obrócić, zalecają Tak w "normalnej" hydraulice, można nie obracać w zasadzie nie ma to u nas znaczenia. Te rury nie będą pracować pod ciśnieniem.

Możesz przemyć benzyna ekstrakcyjną, tzn odtłuścić płynów specjalnych nie musisz kupować.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Castoramie jest klej w komplecie z płynem

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zrób jak kolega Damian napisał, lekki obrót podczas wciskania rurki - najlepiej się sprawdza

2. Nic nie musisz czyścić, szkoda zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówią koledzy, opiłki po krojeniu lekko zetrzyj papierem ściernym aby wygładzić brzegi natepnie wilgotną szmateczka przetrzyj by zebrać cały kurz. Nakładasz klej na obie części, które kleisz i przy łączeniu wykonaj chociaż minimalny obrót aby klej wszędzie sie rozprowadził. Polecam filmiki na youtubie, można zobaczyc wszystko w praktyce aby nic nie zknocić. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

Niestety klejenie muszę odłożyć bo wykonawca akwa ze Szczecina kolejny raz przełożył termin dostawy :thumbdown: - żałuje że go wybrałem.


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie będziesz żałować gdy odbierzesz akwarium. Ja mam akwarium od tego pana jestem zadowolony, wszystkie osoby co oglądały zbiornik stwierdzały, że jest bardzo ładnie sklejony.

Powracając do tematu tutaj masz instrukcję GF jak poprawnie kleić http://www.emasters.pl/index.php/ct-menu-item-1/ct-menu-item-7?id=30

Obracanie podczas klejenia jest błędem w sztuce, osłabia połączenie ale jak jeden z kolegów wspomniał wcześniej na "nasze potrzeby" wystarczy. Drugim często spotykanym błędem jest brak "fazowania" rurki. Warto sobie kupić odpowiedni przyrząd za 5 zł w Castoramie, ułatwia pracę. Wybór jak wykonasz klejenie należy do Ciebie,według mnie warto to zrobić zgodnie ze sztuką i spać spokojnie.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Warto sobie kupić odpowiedni przyrząd za 5 zł w Castoramie, ułatwia pracę. Wybór jak wykonasz klejenie należy do Ciebie,według mnie warto to zrobić zgodnie ze sztuką i spać spokojnie.

Byłem dzisiaj w Castoramie ( Tarnowskie Góry) nawet nie słyszeli o tangit kleju a tym bardziej płynie do czyszczenia :(

Jak nazywa się ten przyrząd do fazowania?


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/narzedzia-reczne/narzedzia-hydrauliczne/narzedzia-do-ciecia-i-obrobki-rur/gratownik-dwu-do-rur-6-36mm.html

Castorama nie sprzedaje Tangitu, mają inny klej, który jest OK. Wadą kleju z Castoramy jest to, że z czasem "wysycha". Polecam Tangit w tubce. Mam jedno opakowanie od ponad roku i klej nadal zachowuje swoje właściwości.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.