Skocz do zawartości
Geralt

Praktyczność ATI PowerCone 250 iS DC

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem ATI PowerCone 250 iS DC i jak patrzę na jego konstrukcję to ciekawi mnie jak bardzo można go rozebrać do czyszczenia. Miałem Blau scume i czyszczenie tego to była droga przez mękę. Teraz mam Skimz-a i można go bardzo fajnie rozebrać, ale taki drobiazg jak tłumik nie można wyczyścić bo jest po prostu sklejony. Żenada jak dla mnie, więc pytam, może ktoś da zdjęcie jak się da go porozbierać?


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz odłączyć pompę i zdjąć kubek, to tyle.

Najbardziej przeszkadza, że nie można wyciągnąć tej dziurkowanej pokrywy przez którą pompa pcha wodę z powietrzem do body.

Jest ona szersza niż kołnierz na którym siedzi kubek. Gdyby była wyjmowana to nic więcej bym nie potrzebował wyciągać do czyszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki odpieniacz I nie ma tragedi z jego czyszczeniem tylko sump musi byc odpowiedni zeby latwo I szybko go rozebrac;)

Jaki to ma być odpowiedni sump żeby zdjąć kubek i odłączyć pompę? Zakładając że chce się czyścić sprzęt bez jego wyciągania.

I co jeszcze oprócz już wymienionych elementów można zdemontować?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak już pisałem nie będzie to mój pierwszy odpieniacz i wiem, że co jakiś czas trzeba go z sumpa wyciągnąć i rozebrać do czyszczenia. Im lepiej się go rozbierze tym lepiej wyczyści, a czystość ma wpływ na pracę każdego. Jeżeli jest jak pisze @Ci3chy to raczej zdecyduję się na Bubble Magus Curve D9. Oglądałem i to pomimo chinskiej myśli technicznej jest wzorem do naśladowania. Przynajmniej w tej cenie.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz odłączyć pompę i zdjąć kubek, to tyle.

Najbardziej przeszkadza, że nie można wyciągnąć tej dziurkowanej pokrywy przez którą pompa pcha wodę z powietrzem do body.

Jest ona szersza niż kołnierz na którym siedzi kubek. Gdyby była wyjmowana to nic więcej bym nie potrzebował wyciągać do czyszczenia.

Nie wiem z którego roku masz odpieniacz, model z 16' który mam można całkowicie rozłożyć. Najpierw odkręcasz 4 plastikowe śruby (które już na samym początku zalecam wymienić na metalowe, ponieważ plastikowe szybko sie wyrabiają) od spodu podstawy odpieniacza. Pózniej sitko o którym piszesz i wtedy całość można rozłożyć do części pierwszych... Z wad które moge wymienić to cieknięcie spod kubka. W rowek naokoło szyjki kubka wciśnięte jest coś ala sznurek z neoprenu który rownież zalecam wymienić na zwykła uszczelkę gumową taka jak np w kardridżach na DI. W tej cenie według mnie nie ma sobie równych, absolutny potwór. Spory kubek, cicha praca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.