Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałbym Wam pokazać moje pierwsze akwarium założone 10 lipca 2016. Chciałbym się na nim uczyć by w przyszłości posiadać większe akwarium.

Akwarium to model Home 40 firmy Superfish. Posiada:

- filtr wewnętrzny Aqua-Flow 100 liter

- grzałkę z termostatem

- pompę cyrkulacyjna

- 7 watowe LEDy dzień/noc z funkcją przyciemniania.

Zwierzęta:

- para Błazenków

- krewetka tańcząca (peppermint shrimp)

- Mitrax krab

- dwa ślimaki Turbo

- dwa niebieskonogie kraby pustelniki

- czarne i zielone ślimaki Stomatella

- ślimak Strombus

Korale:

- kolonia pulsującej Xeni

- kolonia GSP

- kolonia grzybków

Wszelkie sugestie i porady mile widziane :)

post-27138-0-71035800-1471267976_thumb.jpg post-27138-0-42938400-1471268029_thumb.jpg post-27138-0-25959500-1471272599_thumb.jpg post-27138-0-68138400-1471272696_thumb.jpg post-27138-0-15194700-1471272714_thumb.jpg

Edytowane przez __Alien__ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pustelniki są ładne ale Ci prędzej czy puzniej zjedzą ślimaki więc zdecyduj jedno albo drugie . Szczerze polecam wyrzucić kraby więcej złego robią jak dobrego

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Strombusa tez zaatakują? Co jest bardziej przydatne w akwarium, kraby pustelniki czy ślimaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimaki . Oczywiście kraby są ładne ale ślimaki są na wszystko do kopania na glony itd A kraby do tego wszyatko tylko przywracają

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem tematy związane z niebieskookim krabem, faktycznie rozrabiają. Na razie są bardzo małe, ale zaraz po wpuszczeniu do akwarium jeden już siedział na przewróconym Turbo, musiałem go zdjąć, myślałem wtedy ze to wypadek, a to musiał się do niego dobierać, mimo ze ślimak jest z 5 razy większy od niego.

Na razie od dwóch tygodni kraby siedzą i nic nie broją, ale to pewnie kwestia czasu, muszę pomyśleć nad zmiana ich na inny gatunek.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą zieloną xenie to chyba GSP(w UK) , albo Brierum miałeś na myśli. Grzybki bardzo ładne.

Kraby nie powinny rozrabiać jeśli będziesz dobrze je karmił. One z głodu szukają alternatywnych źródeł pokarmu. W takim akwarium możesz karmić sporo i podmiankami częstszymi załatwiać problem z parametrami wynikającymi z obfitszego karmienia. Oczywiście bez przesady.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak, to jest GSP, ale podpisana w sklepie była jako Xenia.

Dzięki za porady. Będę miał kraby na oku. Obecnie chyba przechodzą wylinkę bo siedzą w skorupach i nie chodzą po akwarium.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK jest ten problem, że prawie nikt nie używa łacinskich nazw, a niektóre korale mają po kilka potocznych na przykład trumpet coral, to candy canes, albo brain coral, to może być trachyphilla, ale również favia, która również jest nazywana war coral. Czasami jest przy tym niedogadanie jak przy nazewnictwie odmian zoa. Trzeba się przyzwyczaić.

Co do GSP to możesz postawić przy szybie i jak się będzie rozrastać to wejdzie na szybę obrastając ją. Ładnie to wygląda w niektórych zbiornikach.

Jak się dogadują błazenki?

Planujesz jeszcze jakieś życie dokładać poza koralami?


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia co do nazewnictwa w UK, ale jestem jeszcze zbyt świeży w temacie i nie bylem pewien czy to moja niewiedza, czy tu tak jest.

Błazenki się bardzo dobrze dogadują, pływają razem, nie są wobec siebie agresywne.

Mialem w zbiorniku jeszcze jednego Goby i jedna krewetkę czyszcząca. Rybkę znalazłem martwa na podłodze mimo ze pokrywa jest zamknięta, a po krewetce tylko wyjedzony pancerz.

Planuje dokupić jeszcze jedna mala rybkę (nie wiem jaka jeszcze, myślałem nad Gobiodon okinawae) i jedna krewetkę czyszcząca.

Wcześniej chciałem mieć parkę Goby z krewetka pistoletowa ale za małe akwarium chyba na tyle zwierząt. Po lewo sztuczny kamień z "jaskinia" miał być przeznaczony właśnie pod ta parę.

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po krewetce tylko wyjedzony pancerz

A to jeszcze możesz się zdziwić ;)

Fajny zestaw i ładnie dobrany. Babka aż się prosi, żeby tam zamieszkać. O błazny pytałem, bo ludzie zazwyczaj kupują parki. Ja też mam mieszaną parę, ale te się dogadują bardzo źle.

A co do skoczka, to niestety tak to jest. Zawsze znajdują jakąś dziurę, którą wyskoczą. Ja tak straciłem doktorka kiedyś :veryangry:


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze możesz się zdziwić ;)

W sensie może się pojawić? Wątpię, minął już tydzień a po niej nie ma śladu. Dziwne, bo poprzedniego dnia była bardzo żywa. Przeszła wylinkę 2 dni przed tym jak zaginęła. Szkoda, bo była bardzo odważna i zawsze siedziała na widoku.

post-27138-0-99113900-1471276212_thumb.jpg

Tez się obawiałem o Błazenki ale bardzo dobrze się dogadują, zawsze razem pływają. Myślałem nad ukwiałem dla nich ale akwarium jest zbyt małe.

Fajny zestaw i ładnie dobrany. Babka aż się prosi, żeby tam zamieszkać.

Dzieki za mile słowa. Babka by się przydała, ale jak dojdzie jeszcze krewetka pistoletowa i inna ryba to już chyba będzie za ciasno :)

Pozdrawiam

Arek

Edytowane przez __Alien__ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takie bajki jak kolega wyżej napisał, że możesz spro karmić to nie wierz. Takie małe akwaria są niestabilne i karmić z umiarem, a dwie ryby też wystarczą. Jak zaczniesz sporo karmic to skoczą w górę parametry NO3 i PO4 i nawt częstsze podmiany wody niewiele dadzą przy obfitym karmieniu. Podmiany robi się co tydzień w takim litrażu, a częstsze to co ile dni co 2,3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... ludzie nie słyszeli o zdrowym rozsądku...


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"niebieskonogie" wymień na "czerwononogie" - są DUUŻO spokojniejsze

i obu przypadkach wrzuć kilka muszli żeby miały się w co przebierać - inaczej ślimaki stracą domki .. a ty ślimaki

a krewetka pewno się schowała - po wylince :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maciej1 - rybki karmie raz dziennie, na razie syfu w akwarium nie mam. Wodę podmieniam około 10% co tydzień. Powinno być OK :)

@silvia - spytam się w sklepie czy można zamienić kraby, może warto spróbować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A to już zależy od sklepu :)

zawsze można komuś odsprzedać i kupić inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Rozważam zakup Yellow Watcham Goby wraz z krewetka pistoletowa. Czy są jakieś przeciwwskazania do trzymania tej ryby lub krewetki? Na forum coś mi się obiło o uszy ze to drapieżnik i może upolować inne krewetki, kraby lub ślimaki. Czy to prawda?

Czy sam Goby bez krewetki tez bez może funkcjonować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz odkryte akwarium? Jeśli tak to nawet nie myśl o goby. Wyskoczy. Mnie nawet blazenki wyskoczyły, mimo, że bylo akwarium przykryte. A krewetka pistoletowa pozabija wszystkie inne krewetki. Mała rybką też ponoć nie gardzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zakryte akwarium, ale miedzy zakryciem a ścianka akwarium jest ze 3-4mm. Jedna mala babkę znalazłem na podłodze, ale była mala. Nie wiem czy wyskoczyła podczas karmienia (zona to robi), czy kiedyś gdy nie widzieliśmy. Czy lepsza byłaby siatka? Myślę tez o napowietrzaniu, małe szczeliny sprawiają ze chyba woda się bardzo nie napowietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc jak Twoje akwarium ? tez mieszkam w tym samym miescie , jak chcesz to mam nadmiar Kenya Tree ,mozemy sie dogadac .

 


RED SEA MAX 250

pompy cyrkulacynje 2600l/h , 1000l/h .oswietlenie 3x39w biale , 3x39 w niebieskie ,bez odpieniacza , filter zewnetrzny Eheim 600 , 31 kg skaly , automatyczna dolewka.chlodziarka dg 300.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.