Skocz do zawartości
Artur Tokajuk

Wysoki poziom Al w soli AF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam do Aqua Forest nic nie mam i jestem fanem waszych produktów.

Zaniepokoiły mnie tylko wyniki testów z tritona ,chodzi o wynik "Aluminium" :shock: o Boziu

http://www.reef2reef...s.260739/page-7

ac4c332a7f185.png

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sa jakies badania na ten temat, ale gdyby miało istotny wplyw, na pewno były by dostępne preparaty z glinem

Z drugiej strony jeden ze średniowiecznych lekarzy powiedział słynne słowa - "wszystko może być lekarstwem lub trucizną. Wszystko zależy od dawki"


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wy się nie znacie to jest ta tajemnica tych kolorowych korali :)

Rafał jesteś w błędzie;)

Amelinium nie pomalujesz!! :)

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRAWO AQUAFOREST po raz kolejny zonk waszej firmy !! hahaha współczuje tym co prowadza na tej pseudo metodzie zbiorniki PS ja miałem 70 Al i acropory zdychały a tu 10 razy więcej głowa boli co wy robicie brak słów .

Edytowane przez Foo lszklo (wyświetl historię edycji)

180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wy się nie znacie to jest ta tajemnica tych kolorowych korali :)

Raf teraz zrób 2-3 podmianki wody i wszystko do kosza


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie niektórych musi boleć :D że jednak jakieś tam korale rosną na tej soli :D i to nawet nie najgorzej :D Hahahaha


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba nie ma żadnego dowodu na to, że to amelinium jest szkodliwe w naszych zbiornikach? Nie wiadomo, czy to celowy zabieg, czy zanieczyszczenie. Poczekajmy na oświadczenie producenta. Sam jestem bardzo ciekawy rozwoju sytuacji, bo planowałem się przerzucić na tą sól wkrótce.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie niektórych musi boleć :D że jednak jakieś tam korale rosną na tej soli :D i to nawet nie najgorzej :D Hahahaha

Nikogo nic nie boli wystarczy zobaczyć na testy Tritona i wszystko jest jasne


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRAWO AQUAFOREST po raz kolejny zonk waszej firmy !! hahaha współczuje tym co prowadza na tej pseudo metodzie zbiorniki PS ja miałem 70 Al i acropory zdychały a tu 10 razy więcej głowa boli co wy robicie brak słów .

Robiłeś testy na Al? Czym?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawdzie to testy sprzed dwoch lat wykazaly zerowy glin w doli AF. Byla to inna sol alr baza skladnikow ta sama.

http://reefhub.pl/test-soli-drugie-starcie/


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej cieli stelaże pod pod nowe szkła i trochę opiłków wpadło do betoniarki :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo test był do d... albo sól jest masakryczne zanieczyszczona. Jak dla mnie to ilość wapnia i magnezu jest po prostu zbyt mała do prowadzenia zarośniętego baniaka na skromnych dolewkach Ballinga.

Używałem przez długi okres red sea coral pro. Osobiście uważam że dużym mankamentem tej soli jest zbyt duże kh. Poziom dawkowania Ballinga 300 ml/dzień każdego roztworu. Testy wapna od czasu do czasu pokazywały w pobliżu 420. Podmiany co tydzień lub dwa.

Od jakichś 20 kg używałem Aqua Forest rafowej (nie probiotycznej). Początkowe efekt były znakomite, Ruszyły się fioletowe millepory , które nie specjalnie rosły. Niestety poza mierzeniem kh i od czasu do czasu fosforanów odpuściłem sobie robienie innych testów. Później pojechałem na wakacje a po powrocie zrobiłem podmianę 10%. Po podmianie zjechała mi akra która miałem od początku i była nie do zabicia. Zrobiłem testy. Fosforany 0, azotany prawie nic. Wapno poziom: 360 !, Potas podobnie jak wapno , magnez poniżej 1000. Na dodatek , jak się później okazało podmiankę zrobiłem wodą która miała około 0,2 ppm fosforanów bo mi padła żywica (TDS pokazywał 0.12). Zaczęły lecieć inne akry. Podniosłem szybko w ciągu kilku dni wapń , potas i magnez i proces zagłady się zatrzymał. Kilka szkieletów poszło na kompost.

Jaki z tego wniosek. Mierzyc, mierzyć i jeszcze raz mierzyć.

Do testów wody w baniaku dołączyć pomiar parametrów z osmozy i po rozpuszczaniu soli.

Nigdy nie wiadomo co się wleje do baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Słabo wam wyszła ta prowokacja... :)

Czy ktoś mierzył w Tritonie swoją wodę RO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś zaufany (używający soli AF Probiotic) wyśle próbkę do Tritona i sprawa zostanie załatwiona? Słyszałem sporo zarzutów, że triton czasami zanieczyszcza/przekłamuje próbki.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A kto jest zaufany? :)

Badam co jakiś czas wodę w Tritonie. Prowadzę akwarium tylko i wyłącznie na produktach AF od kilku lat. W przeciwieństwie do autorów tej kiepskiej prowokacji nie wstydzę się pokazywać swoich akwariów na forum:)

01.10.2014 (akwarium 300L):

5870544_04102014.jpg

10.02.2015 (akwarium 420L):

5870546_10022015.jpg

13.07.2015 (akwarium 420L):

5870547_13072015.jpg

08.02.2016 (akwarium 420L):

5870561_08022016.jpg

07.07.2016 (akwarium 420L):

5870576_07072016.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że ta woda co na Tdsie miała 012 miała aż tyle po4 ?

Zrobiłem świeżą beczkę RO. Już po wsypaniu proszku do fiolki woda zrobiła się delikatnie błękitna.

Od razu wiedziałem że coś nie jest ok. Po 3 minutach wyszło ponad 0,2.

Wygląda na to że pada mi RO bo żywica mi się dosyć szybko 'kończy'. Na wejściu do RO mam 240 a na wyjściu 12. Dawniej miałem 1, lub 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kto jest zaufany?

To pytanie musiało paść :)

Nie wiem nawet kto używa regularnie soli aquaforesta.

Może ktoś z listy ludzi mających 3000+ postów? Nie chcę nikogo sugerować.

Fajnie po prostu jakby poszły do analizy z 3 próbki ze świeżą solanką z różnych źródeł i różnych partii, żeby potwierdzić, albo obalić ten test.

Może się ktoś zgłosi na ochotnika. Kwestie pokrycia kosztu testów do ustalenia.

Może będą przeprowadzane jakieś wspólne testy tak jak było z testem testów, testem soli i wtedy komisyjnie też można by zapieczętować próbkę z nowego opakowania i wysłać do tritona. Taki tam pomysł...


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było dobrać osoby posiadające tę sama partię soli, żeby przy okazji obalić zarzut, że sól jest źle wymieszana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie różne partie mogą potwierdzić / obalić kolejny zarzut i niepowtarzalności składu. Złe wymieszanie jest wadą produkcyjną i nie powinno mieć miejsca w takich produktach.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.