Skocz do zawartości
Michal23071980

Zestaw Juwel Lido 120

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 błazenki 2 kardynały 5 krewetek sexy ślimaki turbo i do piasku.Podmiany robie raz na tydzień 10 dni około 20litrów i jest ok.Dodaje jod i pokarm dla korali.

I oczywiście zapodaj zdjęcia jak już wystartujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 błazenki 2 kardynały 5 krewetek sexy ślimaki turbo i do piasku.Podmiany robie raz na tydzień 10 dni około 20litrów i jest ok.Dodaje jod i pokarm dla korali.

Cenne info, dzięki :)

Cenne info, dzięki :)

Oczywiście że jak tylko zaleje akwa to wrzucę fotki.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Lido 200. Odpieniacz Bioflow 3.0 (trochę głośny), filtr ze standardowym zestawem gąbek + fosguard i purigen. Oświetlenie 4x28W w lampach Juwla. Pompy Koalia nano 900 i JVP-201. Działa od półtora roku, ale długi czas miałem problem z nadmiarem glonów.

PS.

- uważaj na szyby łatwo porysować

- ceramika z erybki porasta mi valonią, na sąsiadujących skałach valoniimnie widać.


2c15760650bf02fc3dd6acc307cafc16u981a856.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój Bioflow 3.0 mam zasypany siporaxem a na samej górze watę jako filtrację mechaniczną żeby się siporax brudem nie zapytał. A odpienia u mnie Tunze 9004. Teraz kupiłem Deltec MCE 600 ale to porażka- chodzi jak traktor i nie umiem go ustawić żeby odpowiednio pienił. Chyba wrócę do Tunze.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Lido 200. Odpieniacz Bioflow 3.0 (trochę głośny), filtr ze standardowym zestawem gąbek + fosguard i purigen. Oświetlenie 4x28W w lampach Juwla. Pompy Koalia nano 900 i JVP-201. Działa od półtora roku, ale długi czas miałem problem z nadmiarem glonów.

PS.

- uważaj na szyby łatwo porysować

- ceramika z erybki porasta mi valonią, na sąsiadujących skałach valoniimnie widać.

Dzięki za wskazówki. Napisałeś odpieniacz jest głośny. Da się przy tym spać?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Ja swój Bioflow 3.0 mam zasypany siporaxem a na samej górze watę jako filtrację mechaniczną żeby się siporax brudem nie zapytał. A odpienia u mnie Tunze 9004. Teraz kupiłem Deltec MCE 600 ale to porażka- chodzi jak traktor i nie umiem go ustawić żeby odpowiednio pienił. Chyba wrócę do Tunze.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

Tez tak zasype ten filtr. Filtr głośny, wydajny? Odpieniacz sporo wystaje ponad akwa?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Napisałeś odpieniacz jest głośny. Da się przy tym spać?

Tez tak zasype ten filtr. Filtr głośny, wydajny? Odpieniacz sporo wystaje ponad akwa?

Odpieniacz wystaje 9cm ponad pokrywę. Głośność to sprawa subiektywna, ale jakbym miał spać przy akwarium, to na noc programatorem wyłączałybym odpieniacz.

Akwarium się dość mocno nagrzewa. Pomyśl nad zainstalowaniem w pokrywie wentylatorów - ja mam dwie sztuki ustawione na wyciąganie ciepłego powietrza i sterowane regulatorem.

Edytowane przez maciejl (wyświetl historię edycji)

2c15760650bf02fc3dd6acc307cafc16u981a856.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz wystaje 9cm ponad pokrywę. Głośność to sprawa subiektywna, ale jakbym miał spać przy akwarium, to na noc programatorem wyłączałybym odpieniacz.

Akwarium się dość mocno nagrzewa. Pomyśl nad zainstalowaniem w pokrywie wentylatorów - ja mam dwie sztuki ustawione na wyciąganie ciepłego powietrza i sterowane regulatorem.

W takim razie wentylatorki też sobie założę. Dzięki

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja mam dwie sztuki ustawione na wyciąganie ciepłego powietrza i sterowane regulatorem.

a jak chcesz ostudzić herbatę czy zupę to "zasysasz parę" ? czy dmuchasz ?

to samo z lampami - wentylatory dmuchają na radiator - a nie ssają

wentylatory powinny przede wszystkim wdmuchiwać chłodne powietrze pod pokrywę (co znacznie przedłuży ich żywot)

a jak już to np. 2 dmuchać z lewej i 2 wysysać z prawej - żeby zrobić "przeciąg"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak zasype ten filtr. Filtr głośny, wydajny? Odpieniacz sporo wystaje ponad akwa?

Sam filtr jest cichy, a Tunze trochę słychać aczkolwiek da się przy tym spać. Ja mam Rio 180 i odpieniacz całkowicie chował się pod pokrywą (teraz już jej nie mam ze względu na nowe oświetlenie). Nie wiem jak to wygląda w Lido.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ja używam Kordon sól ma amquel do uzdatniania niby nawet wody kranowej.Używam cena spoko i problemów na razie brak.Sól sera i aquaforesta też słyszałem że dobra.

Orginalny filtr zamieniłem na Tunze bo cena jak za darmo mi sie trafiła.Mniejszy ale mniej miejsca do zapakowania żwiru koralowego itp.Teraz z doświadczenia nie zamieniałbym.No i ten odpieniacz na kostkę,poluje na Tunze 9004 albo coś z sumpem będe kombinował.

Myślałem o Deltecu 600 ale kolega wcześniej coś pisał że miał Tunze 9004 i zamienił na Delteca i porażka.

I oczywiście potwierdzam Artura filtr orginalny Lido cichy mam odpieniek na kostkę i tylko słyszałem brzęczenie pompki filtr cisza.

post-25513-0-43480300-1471705690_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Tak na szybko postaram się coś ci podpowiedzieć.

Cała moja przygoda rozpoczęła się właśnie od Lido 120. Poniżej wrzucam zdjęcia jak to wyglądało u mnie. Co do odpieniacza, to u mnie dopiero po zastosowaniu Delteca MCE 600 i odpowiednim wyregulowaniu ( bo było trochę zabawy) byłem zadowolony z filtracji.

Z komina proponował bym wywalić wszystko i zostawić miejsce na samą końcówkę filtra ( który by spełniał rolę jednego falownika ) i grzałkę , bo strasznie zbiera się syf w "kominie", a chyba nie będziesz co chwilę czyścił tych gąbek w środku.

Wcześniej miałem jakieś dwa odpieniacze , takie maleństwa, ale powiem szczerze, że nie wydaje mi się , żeby spełniały swoją rolę.

Poczeka i poszukaj , może ktoś będzie miał jakiś używany na sprzedaż.

Jeżeli chodzi o oświetlenie, to z tego co pamiętam Juvel ma swój wymiar świetlówek i niestety najlepsze one nie są . Ja dokupiłem na początku belkę 2x24W T5 a na samym końcu jakaś tanią chińską belkę 4x24W i pod takim oświetleniem , dało radę utrzymać to co widać na zdjęciu.

Sam filtr jako falownik nie wystarczał i miałem dokupiony jeszcze jeden mniejszy na szybę.

Jak widać dorobiłem koronę ( w sumie to przedłużenie tej ramki co jest oryginalnie) i na niej ustawiłem belki z oświetleniem.

Nie doczytałem , czy masz komplet z szafką czy samo akwarium, ale ich oryginalna szafką jest trochę niestabilna i ja wzmacniałem ja kątowniczkami metalowymi, bo trochę za bardzo się bujała.

Pamiętaj, że w małym akwarium ubytek wody poprzez parowanie niesie za sobą większe wahania parametrów, i ja w swoim lido dość szybko wyposażyłem się w automatyczną dolewkę. Tu trzeba pamiętać, że niektóre dolewki są dedykowane do sumpa gdzie potrzeba podnieść wodę jedynie na kilkanaście cm *(ja właśnie popełniłem taki błąd i musiałem wymieniać) , natomiast u mnie trzeba było podnieść wodę z szafki na samą górę, także nic innego niż Niveaumat nie dawało rady.

Co do soli nie podpowiem, ja startowałem z lido na bardzo bogatej Tropic Marine BA i raczej nie polecam bo było sporo glonów, aczkolwiek bez tragedii, bo wszystko pięknie rosło , tylko jak mówię, trochę było glonów, ale same znikneły.

IO nigdy nie stosowałem, potem przerzuciłem sie na KENTA i myślę , że jest to dobry wybór, bo jest to taka sól trochę po środku. Teraz mam Aquaforesta i też nie narzekam.

gallery_11020_3137_52359.jpg

gallery_11020_3137_84176.jpg

gallery_11020_3137_67128.jpg

Pozdrawiam

Seba

W moim profilu masz linka do dotychczasowego mojego akwarium a mój wątek z lido nazywa ''start lido 120'' , jednak jak na początku popełniłem tam bardzo dużo błędów, więc musisz czytać odpowiedzi kolegów :)

Edytowane przez Wisnia69 (wyświetl historię edycji)

663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma już dużo ponad Lido 120 więc warto go posłuchać i ja też bym posłuchał wiele rad z doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek a jakie masz parametry wody na soi Kordon?

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może to śmieszne ale od roku nie mierze nic poza zasoleniem aż wstyd sie przyznać ale wszystko jest ok i nic nie pada.

Zaczynałem od newa 30 litrów rok temu przeszedłem na lido 120 i nie mam nic oprócz mierzenia zasolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytan z ciekawosci bo przeczytalem na forum malawi test srodka aqmel ktory jest w soli kordon i on jak wynika z tego testu zbija od reki no3,no2 i po4 do zera.Ciekawy jestem czy w slonej wodzie tez to dziala.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tak jak Szymon wystartowałem zbiornik na soli Kordon. Niestety albo stety nie znam jej parametrów ale akwarystyczny24 kiedyś podał. U mnie miękkie,lps i proste sps zadowolone rosną. Muszę sobie załatwić dla testu małą szczepeczkę akry.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam miękkie i lps typu eupfilie i wszystko rośnie i ma sie dobrze raz jedne marudzą drugie mają sie dobrze itd.Nie stosuje żadnych testów tylko podmiany raz na tydzień albo 10 dni i jakoś to się kręci od roku i wszystko ok.

Do Sps nie startuje na razie na takim akwarium i odpieńku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum malawi jest test tego srodka i pomimo dolewania do wody amoniaku parametry dalej byly zerowe, takze ciawi mnie to czy u nas by sie to sprawdzilo.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią posłucham kolegów z większym doświadczeniem z morszczyzną i większymi gabarytami litrami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No fajnie by było zrobić test a mi się nie chce i nie mam nawet heh wszystko żyje rośnie to po co ruszać :p

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje 200-250 litrów z Lido 120.Na Tunze 9004 i filtrze wewnętrznym Tunze.Miękkie Lps i proste Sps i myśle że jakoś będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,

Tak na szybko postaram się coś ci podpowiedzieć.

Cała moja przygoda rozpoczęła się właśnie od Lido 120. Poniżej wrzucam zdjęcia jak to wyglądało u mnie. Co do odpieniacza, to u mnie dopiero po zastosowaniu Delteca MCE 600 i odpowiednim wyregulowaniu ( bo było trochę zabawy) byłem zadowolony z filtracji.

Z komina proponował bym wywalić wszystko i zostawić miejsce na samą końcówkę filtra ( który by spełniał rolę jednego falownika ) i grzałkę , bo strasznie zbiera się syf w "kominie", a chyba nie będziesz co chwilę czyścił tych gąbek w środku.

Wcześniej miałem jakieś dwa odpieniacze , takie maleństwa, ale powiem szczerze, że nie wydaje mi się , żeby spełniały swoją rolę.

Poczeka i poszukaj , może ktoś będzie miał jakiś używany na sprzedaż.

Jeżeli chodzi o oświetlenie, to z tego co pamiętam Juvel ma swój wymiar świetlówek i niestety najlepsze one nie są . Ja dokupiłem na początku belkę 2x24W T5 a na samym końcu jakaś tanią chińską belkę 4x24W i pod takim oświetleniem , dało radę utrzymać to co widać na zdjęciu.

Sam filtr jako falownik nie wystarczał i miałem dokupiony jeszcze jeden mniejszy na szybę.

Jak widać dorobiłem koronę ( w sumie to przedłużenie tej ramki co jest oryginalnie) i na niej ustawiłem belki z oświetleniem.

Nie doczytałem , czy masz komplet z szafką czy samo akwarium, ale ich oryginalna szafką jest trochę niestabilna i ja wzmacniałem ja kątowniczkami metalowymi, bo trochę za bardzo się bujała.

Pamiętaj, że w małym akwarium ubytek wody poprzez parowanie niesie za sobą większe wahania parametrów, i ja w swoim lido dość szybko wyposażyłem się w automatyczną dolewkę. Tu trzeba pamiętać, że niektóre dolewki są dedykowane do sumpa gdzie potrzeba podnieść wodę jedynie na kilkanaście cm *(ja właśnie popełniłem taki błąd i musiałem wymieniać) , natomiast u mnie trzeba było podnieść wodę z szafki na samą górę, także nic innego niż Niveaumat nie dawało rady.

Co do soli nie podpowiem, ja startowałem z lido na bardzo bogatej Tropic Marine BA i raczej nie polecam bo było sporo glonów, aczkolwiek bez tragedii, bo wszystko pięknie rosło , tylko jak mówię, trochę było glonów, ale same znikneły.

IO nigdy nie stosowałem, potem przerzuciłem sie na KENTA i myślę , że jest to dobry wybór, bo jest to taka sól trochę po środku. Teraz mam Aquaforesta i też nie narzekam.

gallery_11020_3137_52359.jpg

gallery_11020_3137_84176.jpg

gallery_11020_3137_67128.jpg

Pozdrawiam

Seba

W moim profilu masz linka do dotychczasowego mojego akwarium a mój wątek z lido nazywa ''start lido 120'' , jednak jak na początku popełniłem tam bardzo dużo błędów, więc musisz czytać odpowiedzi kolegów :)

Dzięki. Za super opis i porady. Wątek Twój dzisiaj sobie przeczytam. Akwarium masz przepiękne. Rewelacja. Zestaw lido mam razem z szafką.

Dzięki!

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w orginalnym filtrze Lido nie ma nic z gąbek sam żwir koralowy,matrix,purigen i chemi pure.

Startuj startuj z morszczyzną my tu jesteśmy mniej i więcej doświadczeni,pisz a będziemy radzić podpowiadać i słuchać mądrzejszych z morskimi mało więc trzeba sobie pomagać słuchać i współpracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.