Skocz do zawartości
Michal23071980

Zestaw Juwel Lido 120

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne pytanko. Mam w obecnej belce 2 świetlówki t5 24 w

Juwel blue hilite

Juwel marine hilite

Jak kupie drugą belkę to jakie świetlówki kupić? Czy może lepiej ledy dołożyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w obu belkach mam taki sam zestaw świetlówek Juwel Marine i Sylvana Coralstar Aktyniczna

Powoli jednak zaczynam zastanawiać się nad zastąpieniem jednej belki lampą LED - tylko nie mam pomysłu jak ją zrobić od strony mechanicznej. Chciałbym żeby stanowiła fragment pokrywy i chciałbym wbudować w nią wentylatory do chłodzenia,

Edytowane przez maciejl (wyświetl historię edycji)

2c15760650bf02fc3dd6acc307cafc16u981a856.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w obu belkach mam taki sam zestaw świetlówek Juwel Marine i Sylvana Coralstar Aktyniczna

Powoli jednak zaczynam zastanawiać się nad zastąpieniem jednej belki lampą LED - tylko nie mam pomysłu jak ją zrobić od strony mechanicznej. Chciałbym żeby stanowiła fragment pokrywy i chciałbym wbudować w nią wentylatory do chłodzenia,

A ta sylvane yo jaką masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ta sylvane yo jaką masz?

no przecież napisał ...

Juwel Marine i Sylvana Coralstar Aktyniczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta sylvane yo jaką masz?

Dokładnie tą (28W do Lido 200)

http://aqua-light.pl/swietlowki/566-swietlowka-sylvania-t5-28w590-coralstar-aktyniczna.html

no przecież napisał ...

Juwel Marine i Sylvana Coralstar Aktyniczna

Napisał, ale w pierwszej wersji posta nie było tej informacji - musiałem sprawdzić maile i wyedytowałem post uzupełniając informacje o model świetlówki.

Edytowane przez maciejl (wyświetl historię edycji)

2c15760650bf02fc3dd6acc307cafc16u981a856.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja w obu belkach mam taki sam zestaw świetlówek Juwel Marine i Sylvana Coralstar Aktyniczna

Powoli jednak zaczynam zastanawiać się nad zastąpieniem jednej belki lampą LED - tylko nie mam pomysłu jak ją zrobić od strony mechanicznej. Chciałbym żeby stanowiła fragment pokrywy i chciałbym wbudować w nią wentylatory do chłodzenia,

no to podpowiem

Zetlight Lancia

https://www.google.pl/search?q=Zetlight+Lancia&client=firefox-b&biw=1280&bih=899&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiIsdqj9O7OAhVHdCwKHZMKBGQQsAQIIg#imgrc=96Y0hhj_EiDI_M%3A

https://www.google.pl/search?q=Zetlight+Lancia&client=firefox-b&biw=1280&bih=899&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiIsdqj9O7OAhVHdCwKHZMKBGQQsAQIIg#imgrc=uJA-O-NIIZBFcM%3A

Zetlight-Lancia-ZP-4000-A1047-A1200-Waterproof-Aquarium-LED-Extensible-Light-Fixture-Plant-Marine.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tą (28W do Lido 200)

http://aqua-light.pl/swietlowki/566-swietlowka-sylvania-t5-28w590-coralstar-aktyniczna.html

Napisał, ale w pierwszej wersji posta nie było tej informacji - musiałem sprawdzić maile i wyedytowałem post uzupełniając informacje o model świetlówki.

Dzięki za szybką odpowiedź. Też kupię sobie ta sylvane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tą (28W do Lido 200)

http://aqua-light.pl/swietlowki/566-swietlowka-sylvania-t5-28w590-coralstar-aktyniczna.html

Napisał, ale w pierwszej wersji posta nie było tej informacji - musiałem sprawdzić maile i wyedytowałem post uzupełniając informacje o model świetlówki.

Myślisz ze ta juwela blue jest dużo gorsza od tej sylvany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ze ta juwela blue jest dużo gorsza od tej sylvany ?

Nie widzę różnicy, ale specjalistą nie jestem. W zestawie kupiłem świetlówki Juwla. Jak zmieniałem to chciałem zobaczyć jak działają inne. Koledzy z forum polecili Sylvanie - w moim rozmiarze jest bardzo niewielki wybór świetlówek.

Przy następnej zmianie (jeśli nie zrobię jeszcze LED) wstawię

2x aktyniczne (Juwel albo Sylvania)

1x Juwel High-lite Marine

1x Juwel High-lite Day (bo mam cztery nieużywane, które były w komplecie z lampami)

i zobaczę efekt.

Jeśli zrobię LED (dzięki Sylvia za linki do Zetlight Lancia), to planuję jakieś 100W-150W w LED plus jedna lampa 2x28W T5. Do tego jakaś modyfikacja sterownika Magu AQUMA (sterowanie z WiFi po MQTT na procesorze ESP8266), tak aby spiąć to z resztą automatyki domowej.


2c15760650bf02fc3dd6acc307cafc16u981a856.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę różnicy, ale specjalistą nie jestem. W zestawie kupiłem świetlówki Juwla. Jak zmieniałem to chciałem zobaczyć jak działają inne. Koledzy z forum polecili Sylvanie - w moim rozmiarze jest bardzo niewielki wybór świetlówek.

Przy następnej zmianie (jeśli nie zrobię jeszcze LED) wstawię

2x aktyniczne (Juwel albo Sylvania)

1x Juwel High-lite Marine

1x Juwel High-lite Day (bo mam cztery nieużywane, które były w komplecie z lampami)

i zobaczę efekt.

Jeśli zrobię LED (dzięki Sylvia za linki do Zetlight Lancia), to planuję jakieś 100W-150W w LED plus jedna lampa 2x28W T5. Do tego jakaś modyfikacja sterownika Magu AQUMA (sterowanie z WiFi po MQTT na procesorze ESP8266), tak aby spiąć to z resztą automatyki domowej.

W sumie fajny pomysł z ta kombinacja. Ja też będę miał 4 nieużywane hilite Day :-)

Nie wiem jak to ma się do stanu faktyczneto ale jak kilkanaście lat miałem Malawi i tanganike to zawsze jak miałem ledy to był jakiś taki brązowy nalot na szybach

Natomiast w ramach doświadczenia zmieniłem na t5 to nalot zniakal z szyb i piachu. Nie wiem czy tak faktycznie jest ale u mnie zawsze tak było. Ledy miałem za każdym razem inne i za każdym razem nalot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajny pomysł z ta kombinacja. Ja też będę miał 4 nieużywane hilite Day :-)

Nie wiem jak to ma się do stanu faktyczneto ale jak kilkanaście lat miałem Malawi i tanganike to zawsze jak miałem ledy to był jakiś taki brązowy nalot na szybach

Natomiast w ramach doświadczenia zmieniłem na t5 to nalot zniakal z szyb i piachu. Nie wiem czy tak faktycznie jest ale u mnie zawsze tak było. Ledy miałem za każdym razem inne i za każdym razem nalot.

I jak tam, wystartowała solniczka?


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam jeszcze na odpieniacz dodatkową belkę t5 i pomału startuje. Najpierw chcę wszystko skompletować. Resztę już mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam, wystartowała solniczka?

Jaki polecasz mi piasek. Będę chciał max 4, 5-5 kg tylko nie wiem jaki. Myslelalem o live aragonite reef sand Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecasz mi piasek. Będę chciał max 4, 5-5 kg tylko nie wiem jaki. Myslelalem o live aragonite reef sand Pink

Szczerze to nie wiem jaki polecić. Dobór piasku to rzecz gustu. Ja osobiście następny piasek jaki użyje będzie Reeflowers Pearl White Sand, znając siebie pewnie ten o najmniejszej ziarnistości a potem będę przeklinał, że cyrkulacji nie mogę ustawić bo piach rozwiewa...


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem jaki polecić. Dobór piasku to rzecz gustu. Ja osobiście następny piasek jaki użyje będzie Reeflowers Pearl White Sand, znając siebie pewnie ten o najmniejszej ziarnistości a potem będę przeklinał, że cyrkulacji nie mogę ustawić bo piach rozwiewa...

Ja to pewnie większą frakcje wezmę. Kladles cos pod skaly czy od razu na szkło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to pewnie większą frakcje wezmę. Kladles cos pod skaly czy od razu na szkło?

Od razu na szkło. Możesz dla świętego spokoju oszlifować ostre krawędzie np. o kostkę chodnikową.

A co do frakcji to jak nie planujesz babek kopiących to weź większą ale też nie za dużą bo potem kupe syfu się tam zbiera.

Edytowane przez inn0vat1on (wyświetl historię edycji)

The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaki piasek w końcu wybrałeś?


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem Natures ocean bio-active live. Dodam że kupiłem go w Kakadu-żadko coś kupuje bo ceny mają wysokie, ale tu mnie zaskoczyli bo za 4,5kg zapacilem 50zł:) Czasem można coś tam upolować:)


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze nie kupiłem. Waham się ciągle. Jutro pewnie pojadę do kilku sklepów. Jak nic nie będzie to przez neta kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie. Jako że nie mam i nie będę mieć sumpa czy jest opcja na odpieniacz zewnętrzny? Tak sobie pomysłem że szkoda miejsca na tunze 9004 . Może coś doradzicie w rozsądnej cenie. Zależy żeby był cichy i nie za duży:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec mce 400 lub mce 600.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MCE600 masz od razu miejsce na media filtracyjne. Sam taki używam i to jest duży plus tego modelu.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W MCE600 masz od razu miejsce na media filtracyjne. Sam taki używam i to jest duży plus tego modelu.

Mogę go normalnie schować do szafki? Masz jakieś foto jak on u Ciebie wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie on wisi na tylbej szybie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.