Skocz do zawartości
marcin881

AquaMedic Cubicus Qube CF

Rekomendowane odpowiedzi

Nieźle zarośnięte akwarium, musisz pomyśleć o większym bo tu już brakuje miejsca :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można by się zastanowić jak szyby czyścisz :)

hehehehe to po jakim czasie w końcu Ci dojrzał zbiornik?

bo nie wyłapałem tego momentu :) dziura w opisach ;)

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2017 o 20:25, marcinsoroka napisał:

można by się zastanowić jak szyby czyścisz :)

hehehehe to po jakim czasie w końcu Ci dojrzał zbiornik?

bo nie wyłapałem tego momentu :) dziura w opisach ;)

 

Odpowiedni odstęp na czyścik został zachowany , spokojnie Marcinie ;-) mam małego nano flippera i jest genialny , wąski i czyści że hej :D

Co do dojrzewania ciężko powiedzieć, nie wiem sam czy już dojrzał w zasadzie życie pojawiało się po miesiącu od zalania, ślimaki, koralowce ryby...w miarę upływu czasu powoli dokupowałem życia, sprzętu i mnóstwo preparatów, w między czasie odpaliłem balling, filtr glonowy dodałem nowe media filtracyjne itp

Generalnie od samego początku zasiedlenia po ok > 3 msc walcze z wysokimi azotanami =>50 , fosforany sukcesywnie zbijam rową. Dlatego na dniach odpalam dodatkowo pellety tylko w wersji XL, małe to pyląca bomba zegarowa....bynajmniej u mnie. Zobaczymy bo dalszego pomysłu brak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam śmieciowa skale ale mam pomysł i na zbiornik i na razie jestem cierpliwy swoje oddać musi z tego co z nią dostałem wieloszczeblowa malutkie krewetki te malutkie rozgwiazdy i grzybki przetrwał tylko peanut warm hehe

 

metoda małych kroczków tylko tyle mi zostało cieszę sie ze żyją błazenki i pustelnik przy czym to zaczyna być na prawdę pustelnik w pełnym tego słowa znaczeniu

cyrkulacja trochę oczyściłem skale czekam na auto dolewkę bo bardzo mnie boli walka z odparowywanie wody

moze już w sobotę będzie 

patrze spokojnie na ryby bo te chyba jak dokupie jakieś drobiazgi to mi przezyja

Za chwile mina dwa miesiące a końca nie widać świece ostatnio mało myśle o akwarium bez panela ale z sumpem

projekt mam / czasu brak

dlatego przestałem sie spieszyć 

wyznaczam jakiś mały cel i idę w tym kierunku ;)


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na prawdę piękne monitpory aż nie chce sie wierzyć ze to ta sama pusta skala na początku która tak obrosła... 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montipory wczoraj łamałem bo zasłaniały światło w dolnych partiach, szybko rosną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda w actynice. Masz nadal te lampy AquaMedic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna koteczka ;) napisz czy coś się zmieniło w dozowaniu? Ile lejesz ballinga? Jak często karmisz korale? 


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy mam od samego początku te same AM Qube 2szt

Balling leci cały czas, KH - 40 ml na dobe, CA,MG - obecnie normuje stany bo miałem dość wysokie wartości , obecnie leje 2ml. Do tego 1ml ALL in One od Colombo( pierwiastki)

Bakterie Tropic Marin dwie butelki Theray i Blend wedle tego co na opakowaniu. Coral Vits (amino) od Colombo  teoretycznie zalecają co dzień ale jak podawałem co dzień to szyby brązowe, dlatego leje od czasu do czasu po 2ml raz na tydzień bądź 2x

Korale różnie 1-2 razy na tydzień, zestaw polyb laba , na zmianę z h2ocen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.