Skocz do zawartości
Blindorc

Gramma loreto po wpuszczeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Wpuściłem wczoraj do akwarium kilka rybek w tym właśnie gramma loreto i zastanawiam sie nad jej zachowaniem. Najpierw zaczęła pływać przy powierzchni ale bokiem. Wieczorem prawie zawał przeżyłem ze padła bo leżała na piasku brzuchem do góry próbowałem jej dotknąć i sie przebudziła ale tak jakby była zaspana bo przesunęła sie tylko troszkę i dalej tak leżała. Dzisiaj znów przy powierzchni bokiem czy to normalne przez pierwsze dni ?

Czytałem ze śpią brzuchami do góry ale w skale a ona sie nie chowa tylko cały czas jest na widoku.

152b43e860b3915f2c01f98092b747da.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zalany zbiornik?,coś chyba za wcześnie zapodałeś życie. Podaj coś więcej o systemie.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu zalany. Inne ryby mają się ok. Parametry podam jak wrócę do domu ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ca -390

Mg - 1275

Kh - 8

NO3 - 0

PO4 - 0,1

Zasolenie - 1,024

Cały czas jest w tym samym miejscu a jeden z pseudanthiasów przy niej ciągle jak by jej pilnował (wrzuciłem razem 3 pseudanthiasy i 1 lorete).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zła aklimatyzacja ? Ciężka podróż ?


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm aklimatyzowałem ponad godzinę a podróż miała pociągiem około 7 godzin była zamknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w sklepie pływała normalnie, czy ryba została do ciebie przesłana? Wygląda tak, jakby miała uszkodzony pęcherz pławny. U gramm żyjących na dużych głębokościach np. G. melacara ale również loretto, zdarzają się takie uszkodzenia po zbyt szybkim wyjęciu złowionej ryby na powierzchnię. Przyczyną uszkodzenia pęcherza pławnego może być również infekcja bakteryjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie wybierałem jej sam więc nie wiem jaka była :/

Ah czyli jesli jest uszkodzone to juz pozamiatane. Poczekam kilka dni może coś się zmieni :(

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Blindorc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie bakterie wywołały infekcję. Ale to stwierdzić na pewno można dopiero po wykonaniu posiewów. Najlepiej zastosować antybiotyk o szerokim spektrum działania np. tetracyklina z neomycyną. Zapalenie pęcherza może być również objawem gruźlicy.Poza tym leczenie antybiotykami tylko w oddzielnym akwarium.

Jednak najbardziej prawdopodobne jest uszkodzenie związane z nagłą zmianą ciśnienia. Ciekawe jest jak zachowywała się w sklepie, z którego do ciebie przyjechała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ja dzisiaj wyłowić ale nie była chętna pomimo tego ze wygladała jak zdechła. Wypłynęła na środek baniaka i zaczęła się ruszać normalnie tylko hexa jej nie lubi i lata za nią czasem. Zobaczymy jak się to rozwinie.

ac35517e4d86e8dc45c9051da0a4c475.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hexa to ogolnie wredna ryba :spam: . U mnie cala obsade stresowala, a bioccelatusy zameczyla na smierc... wiec miej ja na oku. Loretka tez byla przez nia goniona i wiekszosc dnia siedziala w skale, dopiero gdy Hexe odlowilem, ta zaczela normalnie funkcjonowac. Gramma to dosyc wstydliwa ryba (i szybko sie stresuje) z tego co zdazylem zaobserwowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ustatkowało się po kilku dniach. Loretka znalazła sobie miejsce a Hexa już jej nie goni :)

Jedynie co ucierpiało to jeden z 3 pseudanthiasów (wyglądał na zdrowego i normalnie pływał) który przyszedł razem z Loretka ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że wszystko dobrze się skończyło. Widocznie stres odegrał tu kluczową rolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod ten wiekowy temat. Ile Wasza gramma potrzebowala czasu od momentu wpuszczenia do zbiornika do wyjscia ze skal i pokazywania sie w akwarium?


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ma pół roku i ciągle siedzi w swojej skrytce, w sensie że nie wyłania się na inne tereny pływa pod pólka skalną , jedynie na żarcie wypływa w toń wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2018 o 15:35, Kamas napisał:

Podepne sie pod ten wiekowy temat. Ile Wasza gramma potrzebowala czasu od momentu wpuszczenia do zbiornika do wyjscia ze skal i pokazywania sie w akwarium?

Po wpuszczeniu do zbiornika około tygodnia czasu potrzebowała na wypłynięcie w toń. Ale nie spodziewaj się że będzie pływała jak żółtek lub ślizg. Trzyma się blisko skał i często się chowa ale jest na widoku.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.