Skocz do zawartości
gnom

AF Component Strong zamiana na Trace Elements FM

Rekomendowane odpowiedzi

A ewentualnie moze ktos polecic innego producenta ktore zastapilyby strongi z AF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to mikro od FM wychodzi bardzo ekonomicznie w porównaniu do AF.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko caly szkopul z tym ze najlepiej miec jeszcze proszki FM. Sam chcialem zastosowac, ale nikt nie odpowiedzial czy takie rozwiazanie z polaczeniem tradycyjnych proszkow do czda/af ze "strongami" FM bedzie bezpieczne. Nie zaglebialem sie w sklad proszkow od FM ale ich instrukcja uzywania nie jest tak prosta jak w AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica czy to proszki od AF, FM czy czda z alledrogo ? Ważny jest stopień uwodnienia CA. AF ma bezwodny a FM dwuwodny,. Według oryginalnej instrukcji ballinga CA od af dodajesz 54g na 1l a CA od fm 74g na 1l. KH 84g na 1l a MG w zależności od zużycia mieszasz z CA. Ja dodaje 30g sześciowodnego mg na 1 l. Trace elements od FM po przeliczeniu trace 1i2 wychodzi 4.8ml na 1l a trace 3 20ml na 1l jeżeli rozrabiasz według procedury oryginalnego ballinga

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam polecam ATI essential przeszedłem na niego płynnie bez problemów ze zwykłego ballinga,jak narazie same plusy...bez kombinowania z wagą,bez kombinowania z dodatkowymi strongami,poprostu rozrabiasz 3plyny według ulotki i po robocie.

Korale nie zauważyły nawet różnicy.Za to ja tak mniej kombinacji więcej czasu na obserwację...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica czy to proszki od AF, FM czy czda z alledrogo ? Ważny jest stopień uwodnienia CA. AF ma bezwodny a FM dwuwodny,. Według oryginalnej instrukcji ballinga CA od af dodajesz 54g na 1l a CA od fm 74g na 1l. KH 84g na 1l a MG w zależności od zużycia mieszasz z CA. Ja dodaje 30g sześciowodnego mg na 1 l. Trace elements od FM po przeliczeniu trace 1i2 wychodzi 4.8ml na 1l a trace 3 20ml na 1l jeżeli rozrabiasz według procedury oryginalnego ballinga

Coś pomyliłeś z tym 4,8ml

25ml ÷ 2000g x 74g wychodzi 0,925ml do 1l z 74g cacl2 od fm a od af 55g w 1l

a dokładniej

25ml ÷ 2000g x 73,5g =0,91875ml trace 1i2 do do 1l z 73,5g cacl2 od fm a od af 55g w 1l

Z trace 3 zaś 25ml ÷ 500ml x 84g = 4,2ml do 1l z 84g nahco3 fm lub af

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli krotko piszac trace 1 i trace 2 na 1L plynu ca+mg dajemy kazdego z preparatow po 0,92 ml a do plynu kh buffer lejemy trace 3 w iloaci 4,2 ml na 1L plynu ?

Glownie chodzi mi o trace 1 i 2. Czy kazdego po rowno po 0,92 na 1L ca+mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panoramix ma rację leję 4.5ml trace 1 i trace 2 na 5l a 20ml trace 3 :). Pisałem o ilości prochów na 1l i skrótem myślowym napisałem o trace też na 1l zamiast na 5l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tak kombinujecie? Nie lepiej zdecydować się na jednego producenta? Więcej spokoju w duszy i w akwarium będzie :)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aspekty ekonomiczne glownie. Do tego nie podoba mi sie polityka AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Component strong od AF kosztuje 79zl i starcza na 10l ballinga. TRACE ELEMENT 1i2 wystarcza na 277l a trace 3 na 63l. Cena zakupu jest podobna. Po za tym w FM można dokupić każdą z brakujących buteleczek osobno a u AF już nie

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stezenie pierwiastków jest takie samo u obu producentow?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto wie ? Kto napisze i potwierdzi badaniami ? Jedyne co zostaje nam wlasne doswidczenie. Wiec pytanie bylo czy mozna mieszac a nie ile masla jest masle no zaraz dojdziemy do tego czy w ogole jest sens kupowania strongow bo moze samymi podmianami uzupelniamy pierwiastki ktore sa w strongach.

Jak moje zarobki beda rosly w takim tempie jak podwyzki cen w AF to wroce do AF... i jak nie bedzie jeszcze wychodzil ten brazowy syf ktorzy i inni kojarza z uzywaniem produktow AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stezenie pierwiastków jest takie samo u obu producentow?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Nie bądźmy aż takimi aptekarzami. Przecież obie te firmy dążą do tego by te pierwiastki z buteleczek w naszym akwarium były na "odpowiednim" poziomie więc mamy lać tyle ile jest podane na etykiecie u jednych i drugich. Więc zakładając, że obie firmy są kompetentne moja odpowiedź brzmi "tu i tu stężenie jest odpowiednie" ;)

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to Ati essential jak wychodzi ? czy Fm Trace 1,2,3 lepiej?

Właśnie do mnie tez dotarlo ze AF nieekonomiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekonomia - Excel się kłania i proste formuły - tylko to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej ekonomiczne jest dla mnie dołożenie 50 zł niż wypierdzielenie systemu.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.