Skocz do zawartości
chomikbil

skała do akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam takie pytanie czy ktoś spotkał się z taką skałą może gdzieś jet opisana to proszę o linka bo nie mogę odszukać ,a może ktoś taką ma w swoim akwarium to proszę o opinie

http://allegro.pl/wapien-koralowy-koralowiec-jasny-kamien-akwarium-i6132821229.html#thumb/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest skała ozdobna - do Malawi oraz Tanganiki ewentualnie ogródka :) a nie zbiornika morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad trzech lat prowadzę zbiornik na tej skale, jeden spory kawał około 10 kg identyczny jak na ostatnim zdjęciu i kilka mniejszych.

Będę zakładał temat o swoim akwa to sobie obejrzysz. dodam tylko że nigdy nie miałem problemów z tzw.plagami itp.dziwnymi zjawiskami.Ale oczywiście wybór należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przecież to jest "skamieniały" koralowiec - i jego "zdolności filtracyjne" są ... jakie są

wodę morską widział wiele tyś. lat temu - a w tym czasie nassał się nie wiadomo czego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego się nassał ale najwidoczniej mu smakowało skoro przez trzy lata nie chce tego zwrócić. :lol:

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek to czeka na opis twojego baniaka z chęcią poczytam i pooglądam fotki , jak założysz temat podeślij linka

Darek to czeka na opis twojego baniaka z chęcią poczytam i pooglądam fotki , jak założysz temat podeślij linka. chyba że masz fotki to możesz wstawić jak to wygląda u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim akwarium 72l miałem ok 70% właśnie tej skały. W aktualnym (ok. 200l) zostawiłem sobie jeden spory kawałek i nie zauważyłem żadnych problemów z parametrami. Kolega ma 112l w 100% zbudowane z tej skały i też również wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim forum temat był już poruszany są z tą skałą zdjęcia oraz filmiki, zresztą kokega magu ma na tym zbiornik:)i to w dodatku bardzo ładny:). Poniżej link:

http://aqua-reef.pl/topic/9457-nietypowa-sucha-skała/page-2


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy i nadal nie wiem czy dawać tą skałe czy odpuścić zdania podzielone :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka skalę byś nie pokazał to zdania będą takie same

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy będzie chwalił skałę którą kupił , a ja powiem ci tak wystartowałem na żywej z Erybki stosowałem sie sciśle do rad bardziej doświadczonych posolonych i nie miałem ani grama glona zielonego, trawy na skale tfu tfu ani grama cyjano czy dino tfu tfu (start 31.01 2016r) widziałem tu na forum akwa na suchej skale gdzie glonu było więcej niż trawy w moim ogródku rwali trawę wiadrami ,lub tez inni na suchej mieli super start to chyba zależy od szczęścia :) ,myślę że warto dołożyć pare groszy do żywej skały . gdybym startował jeszcze raz nowe akwa wybrałbym ponownie żywą skałę pozdrawiam . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem na początku dodać że nie startuje tylko miałem przesiadkę z 240l na 450l i troszkę mało teraz mam skały i chciałbym dołożyć .akwarium po przesiadce funkcjonuje już 5miesięcy i jak na razie żadnych plag nie mam ,co prawda były małe oznaki ponownego dojrzewania ale raczej już wszystko w normie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.