Skocz do zawartości
maxis

Lampy kessil a 360we

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakiejwysokosci ustawic lampy?ile godzin swiecic,i jakie natężenie barw ustawic.akwarium red sea reff 525xl.

edited_IMG_20160822_154312.jpg

post-27108-0-05792200-1472813640_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz PW do Enigma17 - to Maciek z Coralhouse - on tym handule i nikt lepiej Ci nie powie :)

Ewentualnie z manuala poczytaj.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,w manualu nic ciekawego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mugłbyś coś powiedzieć o tych lampach jak wrażenia czy warto ? Sam się zastanawiam nad takimi właśnie no i jak ustawiłeś

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są bardzo fajne bliki, ja świeciłem 11h ze wschodami i zachodami przy czym przez 9 h ustawione było na 45% kolor i 45% intensywność. MZ fajna lampa do miękasów i LPS . Przy ustawieniu intensywności na 100% paliłem korale pezy czym mam zbiornik o wysokości 40 cm. Ja teraz ją sprzedaję bo kupiłem hybrydę ATI LED + 4*T5

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę miał wysokość 50 cm 100dł i40 szer planuje 2 takie powinny dać radę ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bo według mnie taka lampa jest super na kostkę 50x50x50 czyli u ciebie 2 takie lampy z jednym spectra kontrolerem bo z jedenego kontrolera możesz sterować kilkoma lampami razem połączonymi kabelkiem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to 360WE przeznaczona jest na zbiornik do 60cm głębokości, ja posiadam 2x160WE i jestem zadowolony przy wymiarze 90x50x53. Ładne kolory i łatwa obsługa przy założeniu że zarządzane są kontrolerem, który trzeba osobno dokupić (wg producenta sps tez można trzymać przy tym oświetleniu). Co do świecenia ja mam je zamontowane około 20cm nad taflą wody. Jeśli masz kontroler to można zastosować takie ustawienia przy założeniu że masz stabilny zbiornik:

9:30 Barwa 0%, Moc 5%

11:00 B 25% M 25%

13:00 B 70% M 70%

20:00 B 35% M 40%

22:00 B 15% M 15%

23:00 B 0% M 0%

Takie informacje otrzymałem od enigma17, ja na tą chwilę dopiero startuję więc musiałby się wypowiedzieć ktoś kto dłużej posiada te lampy (u siebie ustawiłem program jak powyżej tylko ograniczyłem moc i barwę do 20 %). Sam jestem ciekaw jak powinny wyglądać ustawienia w praktyce przy starcie oraz stabilnym zbiorniku.

Edytowane przez @mirek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również posiadam 2 lampy a160we i sterownik kessila. Czy ktoś może napisać jak ustawić świecenie ze wschodami i zachodami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od zbiornika jeśli jest dojrzały i stabilny to na wschód-zachód ustaw po 1 godzinie a reszta to docelowy program należy pamiętać że im więcej światła tym lepiej dla korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.