Skocz do zawartości
enzo

Filtr BioPellet praca poza sumpem

Rekomendowane odpowiedzi

Tak szczerze, obiektywnie.

Oglądając prezentację tego reaktora Twistman nie miałem pojęcia o cenie. Myślę sobie, fajny, prosty reaktor i pewnie nie będzie kosztował więcej niż zwykły filtr przepływowy tego samego producenta no bo czym się różni? Tylko dnem, stożek zamiast sitka. No ale sorry, cena nie dla mnie. I tu popieram Pana S. można zbudować coś samemu na własny użytek za ułamek kwoty.

PEACE.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@dale kolego miły ... widzisz wszystko w czarnych barwach

co do kosztów wysyłek

parę rzeczy można kupić w byle sklepie/dziale ogrodniczym - bo są to części od nawadniania

a pojemnik w markecie ? (nie każdym, ale bywają)

cieknący zawór ? możliwe - no to odżałuję te dodatkowe 10-20zł na lepszy

np.

http://www.sklep.tan...-f-m-p-224.html

http://allegro.pl/za...6583450737.html

http://allegro.pl/za...5691822109.html

zaworów "jak psów" - do wyboru

(ale to się dopiero okaże)

klej powiadasz ? jaki klej skoro plan jest taki że to jest/ma być skręcane (i uszczelki)

czyli najprościej jak się da

no ale skoro wolisz wydać 10x więcej "bo nie masz czasu" .. to Twój wybór

bo ja z kolei wolę za tą kasę kupić coś do zbiornika / zabrać gdzieś żonę / kupić dzieciakowi fajne buty, tableta ... itd.

nie zarabiam np. 15 tysi jak co niektórzy (i nie pytam ile kto)

co do czyszczenia i eksploatacji - no bez jaj - większość takich filtrów po odkręceniu pokrywy ma dostęp do komory - całej komory -

a czy wsadzę tam łapę z gąbką czy szczotkę to zależy od średnicy rury (lub wielkości łapy)

a tu niestety .. jak wyżej pisałem "konia z rzędem"

co do wiedzy - nie bądź śmieszny - to nie jest wynalazek rodem z NASA - więc nie ma co liczyć "optymalności"

(masz na to jakiś wzór? )

od tego jest .. ZAWÓR i dobranie pompy

ps.

produkt podobny do reklamowanego (baaaardzo podobny) - raczej też z "górnej półki"

http://erybka.pl/product-pol-7913-Skimz-Biopellets-Reactor-BR100.html

z pompą i zaworem :) i ... TANIEJ (niestety zabrakło)

(pompę i tak trzeba by wymienić na taką która pracuje poza wodą)

(chyba że pompa ADA WT-1500 ma taką możliwość - nie wiem nie miałem takiej)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr1

Jestem daleki od pretensjonalnego podejścia a na konstruktywne uwagi jak najbardziej otwarty. Kilka postów wyżej chciałem jedynie pokazać jaki może być tok rozwoju roszczeń wobec produktu, który jest taki a nie inny. Może nazbyt ironizując temat i z nieco, jak to się okazało nazbyt humorystycznym podejściem. Jeżeli Cię to uraziło to najmocniej przepraszam.

Co do tego, że nie wprowadziliśmy do sprzedaży odpieniaczy wewnętrznych podwieszanych do akwarium - to masz rację - na razie nie potrafimy tego zrobić, tak aby się pod tym podpisać. Nie chcemy też tworzyć klona istniejących produktów. Pracujemy nad swoimi rozwiązaniami takich sprzętów, na spokojnie i bez pośpiechu. Próba na OB-100-IN nie przyniosła oczekiwanych skutków - więc zaraz po ostatecznych testach podaliśmy taką informację. Okazuje się jednak że gro osób kupiło ten odpieniacz i używa z powodzeniem w zbiorniku głównym..

Co do polityki cenowej to poruszaliśmy już ten temat z kolegą Silvia w innym wątku, gdzie przedstawiliśmy co składa się na cenę produktu.

Myślałem że doszliśmy do wspólnego stanowiska w tej sprawie...

Uznaję też jak najbardziej, konkurencję pomiędzy produktami chińskimi, polskimi, niemieckimi etc. - rynek jest wolny każdy może wybierać produkt dla siebie wg. własnych kryteriów wyboru (finasowych, użytkowych etc.) Nigdy też nie uprawiałem natarczywego marketingu, bazującego na tym żeby komukolwiek wpierać że nasz produkt jest "naj" - takie przymioty są zawsze weryfikowane przez rynek.

Mówicie że produkt jest drogi, powyżej Waszych oczekiwań. OK rozumiem to. Proszę też o zrozumienie, że w przeciwieństwie do produkcji masowych, jest on wytwarzany w mniejszych partiach gdzie musimy przyjąć cenę, która w pewnym stopniu będzie rekompensowała nam poniesione nakłady w maszynach, kosztach pracy, przyrządach, matrycach i można by tak było wymieniać bez końca.

Prosty przykład: czy ktoś z Was orientue się jaki jest koszt wykonania matrycy do wtrysku 1 małego elementu? Nie licząc "boxa" w którego trzeba było zainwestować wcześniej koszt wkładek to min. 12K pln netto. Zakład nie pyta się nas, czy będziemy wykonywali 200 czy milion wtrysków - koszt matryc jest ten sam.

Zapewniam, że jeżeli produkowalibyśmy artykuły pierwszej potrzeby - ceny byłyby niższe, ponieważ zbyt byłby większy. Tymczasem poruszamy się w temacie niszy jaką jest akwarystyka gdzie rynek jest dosyć wąski.

Przepraszam także autora wątku za OT i proszę o wyrozumiałość Moda ws. pisania nt. naszych produktów, pomimo utraty statusu "Sponsora forum" - ale w tym przypadku poczułem się "wywołany do tablicy"....


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

0831b1c066a5b.jpg

kompletny (pompa zawór) - dostępny od ręki

107 Funciaków czyli niecałe 530 PLN (+wysyłka)

@twistman

bez urazy (serio) i bez złośliwości

to że produkujecie to chwała Wam za to - ale rynek szybko weryfikuje ceny

więc jeśli nie da się zrobić czegoś w podobnej cenie - to sprzedacie pojedyncze sztuki na rok

ma to sens ? ... bo przepłacać 2 czy więcej razy tylko dlatego że produkt jest produkowany/dostępny w PL - to sory ale nie dla mnie

koszta produkcji i prowadzenie firmy wysokie - zgoda

ale to nie tłumaczy dlaczego (przykładowy - przytoczony wyżej) TDS który można kupić w byle sklepie z filtrami za 99zł - u Was kosztuje 140zł (większość takich nieprodukowanych przez Was a będących w ofercie rzeczy kosztuje sporo więcej niż w innych sklepach)

bo chyba nie kupujecie w detalu w sklepie "na drugiej ulicy" i doliczacie swoją "górkę" ? bo sory ale tak się sklepu raczej nie da utrzymać

ps. a jak nie wiecie jak zrobić Hang-on - to może warto jednak skorzystać z gotowych rozwiązań po co wyważać otwarte drzwi ?

choćby coś takiego

s-l1600.jpg

wracając do tematu BioPellet poza sumpem

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&bmatch=base-relevance-floki-5-uni-1-1-1025&search_scope=&string=AQUAEL%20GRAVEL%20XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się skupiliście na awanturach że umknęła Wam uwaga że do tego jest potrzebny odpieniacz... Czemu ? Bo powinien być zasilany wodą mocno natlenioną czyli po odpieniaczu. Stosowanie tego po za akwa ma w ogóle sens? Czy niepotrzebnie się wtrącam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a

Tak się skupiliście na awanturach że umknęła Wam uwaga że do tego jest potrzebny odpieniacz... Czemu ? Bo powinien być zasilany wodą mocno natlenioną czyli po odpieniaczu. Stosowanie tego po za akwa ma w ogóle sens? Czy niepotrzebnie się wtrącam?

Było na jednej z pierwszych stron - zastosowanie wydajnego odpieniacza wewnętrznego (np tunze) a w układzie pobierającym wodę do reaktora niopellet zastosować długą rurkę sięgającą w okolicę spodu odpieniacza.. Niestety tak koledzy rozmowę poprowadzili że w całej awanturze trudno się w wątku znaleźć. Wątek nie był o tym jak zbudować reaktor do biopelletek, kosmicznych cenach dobrych produktów twistmana czy ewentualnych uwag personalnych - był natomiast o tym jak wyprowadzić reaktor biopellet poza sump, w niezależnym, szczelnym układzie i tyle.

PROSZĘ - PISZMY NA TEMAT... informację będą wtedy łatwiejsze do odnalezienia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak autor, ale ja zdecydował bym się na takie rozwiązanie, tylko w wypadku gdyby reaktor i odpieniacz stały na wysokości akwarium, lub nad nim. Inaczej obawiał bym się potopu. Niezależnie od zastosowanych rozwiązań.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić filtr

http://www.zanclus.net/reaktory-i-miksery/962-aqua-mor-biopellets-reaktor-m-filtr-do-peletek.html?search_query=biop&results=15

Solidna budowa miałem go poza sumpem bo miałem mało miejsca idealnie można ostawić cyrkulację oraz przepływ wody. Cena może odstraszyć ale chyba wart jest swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan S. nie doliczył wysyłki - mi wyszło 80 zł, ale ja nie lubię inpostu, więc można odrobinę taniej. Poleca też zawór, którego 4 sztuki - u mnie w słodkim przy ciśnieniu jakie daje NJ na wysokości 1 m - ciekły. Ale OK, widocznie jemu to pasuje.

Muszę się na dzień dzisiejszy niestety zgodzić z przedmówcą - tanie zawory kulowe za 15zł z allegro ciekną po paru przekręceniach ramienia. Żeby nie robić sobie problemu i podwójnej pracy lepiej kupić coś lepszego lub markowego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specjalnie dla Ciebie - dziś zamawiam części

a żeby nie off topować

to jeżeli chce ktoś palety XXL (którymi nie trzeba kręcić ani potrząsać) i duży zasobnik/zasobniki (litr lub więcej)

to są gotowe rozwiązania - z pompami

np. .. stary poczciwy

zewnętrzny MULTIKANI 800

multikani1.jpg

za jakieś 130zł

Jak tam prace nad pierwszym prototypem ?

Pozdrawiam


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to nie doceniacie multikani- on nawet ma regulację przepływu jak by trzeba było delikatnie mieszać. Dodatkowo pompa jest niesłyszalna, a modułowa konstrukcja pozwala rozbudowywać w razie potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I oto prototyp

pompa przepływowa MK 650 Aquael Minikani Multikani

w pojemniku kręci się ryż - bo nie używam więc nie mam pallet

kilka fotek i filmik

83ed351c31954.jpg

df4290d036d9b.jpg

17e552e596fc6.jpg

419f40fe636aa.jpg

rurka na pierwszych fotkach jest z akrylu - jeszcze nie rozpakowana z folii

zamontowana jest oczywiście bez

2d8c4adf8d790.jpg

d42b4bb820f36.jpg

http://www39.zippysh...q5Qop/file.html

wszystko skręcanie - nie klejone

nic nie cieknie

ps. na fotkach nie widać gumowych uszczelek - które dałem jako dystans żeby łatwiej wkręcić "przeloty"

--//--Edit

już widać

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasyka:

"... i zapadło takie niezręczne milczenie..."


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak się da, to się da heh ja nigdy takich opcji nie przekreślam bo wolę tańsze rozwiązania jak takie gdzie coś kosztuje 10 razy więcej i tak samo działa. Tym bardziej jak się zada pytanie czy to będzie stało na wystawie i ma wyglądać ? :)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak się da, to się da heh ja nigdy takich opcji nie przekreślam bo wolę tańsze rozwiązania jak takie gdzie coś kosztuje 10 razy więcej i tak samo działa. Tym bardziej jak się zada pytanie czy to będzie stało na wystawie i ma wyglądać ? :)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

czy działa tak samo ? nie sądzę - ale podobnie

a skoro kręci ryżem na pompie 650l/h to i będzie kręcić palletami na silniejszej pompie np. 1700 czy 2000l/h

czy wygląda tak samo ? wygląda jak widać - w/g mnie całkiem nieźle

jedyny "problem" jaki napotkałem podczas montowania - to to że trzeba wiercić powoli i nie naciskać zbyt mocno - pierwsza zakrętka po prostu mi pękła (można by zasmarkać silikonem czy żywicą epoksydową, ale miałem drugi "słoik")

wierciłem zwykłą wkrętarka akumulatorową "na kolanie" i wiertło 20mm (motylkowe) do drewna

słowem partyzantka max - a jednak działa

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partyzantka, ale działa i robi co do niego należy. Dla kogoś co szuka tańszego rozwiązania i nie zwraca uwagi na kolor obudowy idealne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partyzantka, ale działa i robi co do niego należy. Dla kogoś co szuka tańszego rozwiązania i nie zwraca uwagi na kolor obudowy idealne rozwiązanie.

A pomyśl dlaczego w takim razie wiele rozwiązań "firmowych" ląduje w szafie/na targowisku... Dlaczego ludzie kupują "drogie gadżety" - skoro działa "tak samo" - ze snobizmu? Jaaasne....

Znasz powiedzenie że diabeł tkwi w szczegółach? To dobierz proszę sobie pompę do przepływu i objętości peletek, żeby działały, bez zbrylania się, bez ścierania i bez przyklejania się po brzegach. Znam osobiście parę (no dobra trzy) osób które na takie filtry wydały więcej niż ja zarabiam przez dwa miesiące. I "u nich nie działało" tak jak oczekiwały. To ma być niezawodne, a nie "brzęczeć, migać i buczeć"...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Darek - widziałem w sieci takie same pojemniki z zielonymi zakrętkami :)

a jak byłem w Auchanie to "pomacałem" takie "coś"

- też się nada (zakrętka) i ma niezłą uszczelkę

pytanie do czego to dokręcić żeby "było tez ładne"

sloj-na-nalewki-szklany-florina-babci-helenki-3-l.jpg

A pomyśl dlaczego w takim razie wiele rozwiązań "firmowych" ląduje w szafie/na targowisku... Dlaczego ludzie kupują "drogie gadżety" - skoro działa "tak samo" - ze snobizmu? Jaaasne....

Znasz powiedzenie że diabeł tkwi w szczegółach? To dobierz proszę sobie pompę do przepływu i objętości peletek, żeby działały, bez zbrylania się, bez ścierania i bez przyklejania się po brzegach. Znam osobiście parę (no dobra trzy) osób które na takie filtry wydały więcej niż ja zarabiam przez dwa miesiące. I "u nich nie działało" tak jak oczekiwały. To ma być niezawodne, a nie "brzęczeć, migać i buczeć"...

to tak na serio teraz pytam o ten filtr który polecałeś ...

jaka pompa jest dedykowana do niego ? i dlaczego (bo na stronie producenta niestety SŁOWA O POMPIE NIE MA )

cyt.

Sam zdecyduj jaką chcesz zastosować pompę do poruszania złożem biopellets lub podepnij filtr pod bypass pompy obiegowej.

Do zasilenia filtra proponujemy użyć bypassu pompy obiegowej lub osobnej pompy z regulacją wydajności.

Twoja teoria że firmowe lepsze (bo co - NASA wykonuje obliczenia? przypominam że są jeszcze zawory do regulacji w/g widzimisię) właśnie leży i kwiczy

bo co będzie gdy mam za słabą pompę obiegową ? np. 1200l/h i po prostu nie ma siły ruszyć 2 szklanek pallet

tak teraz patrzę dokładniej na stronę producenta ... i jestem zaskoczony

filtr "golas" jednak doczekał się zaworu do regulacji :p (i cena spadnie ?)

tzn. że co że dział DIY przypomniał producentowi że chyba czegoś brakuje :D

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent od jakiegoś czasu, nie wiedzieć czemu, unika raczej wchodzenia w takie wątki więc myślę że błądzisz. Ale jeśli się mylę, to chyba też czytał wątki o odpieniaczach, reaktorach i bioreaktorach, bo tam też coś zmienia... A na politykę cenową każdej firmy mają wpływ także ceny zakupu surowców... Nie wiem z resztą, zapytaj...

ps. właśnie zerknąłem na stronę, widzę jedynie poprzedni model na promocji - więc nie wiem o jakiej cenie mówisz, bo nie znam ich na pamięć.

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ps. właśnie zerknąłem na stronę, widzę jedynie poprzedni model na promocji - więc nie wiem o jakiej cenie mówisz, bo nie znam ich na pamięć.

mój błąd - poprawiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zwróciłeś uwagi na inny drobiazg, podstawa w tej wersji jest już rozbieralna. Przy tej samej cenie (modyfikacja podstawy, dodatkowy zawór). Czyli widać że firma dba o klienta i reaguje na jego potrzeby. "Klient chce - Klient ma".


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To faktycznie producentowi (i mnie) BRAWA

za wypatrzenie "wady" i poprawkę

a Tobie bęcki za polecanie niedopracowanej wersji :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zwróciłeś uwagi na inny drobiazg, podstawa w tej wersji jest już rozbieralna. Przy tej samej cenie (modyfikacja podstawy, dodatkowy zawór). Czyli widać że firma dba o klienta i reaguje na jego potrzeby. "Klient chce - Klient ma".

Ja bym go jeszcze zmodyfikował o 2 punkty i zoptymalizował koszty produkcji:

1. Po co zamknięcie filtra od góry i od dołu.... trzeba wykonać podwójne zamknięcia ( koszty rosną) wystarczy jedno przemyślane.

2. Uzupełnianie wkładu - teraz jest do odkręcenia 6 śrub... spokojnie wystarczy to zmodyfikować i nie będzie konieczności rozkręcania całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.