Skocz do zawartości
harnas

Cyrkulacja w zbiorniku dlugim na 3m

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do zbiornika o dlugosci ok 300cm, np 300x80-100x70, ktory bedzie mozna ogladac z trzech stron (2 dlugich + 1 krotka). Obsada to kilka ryb i ukwialow, moze jakies lpsy. Skaly raczej nieduzo.

Chce aby bylo jak najmniej sprzetu w akwarium i dlatego chcialbym cala cyrkulcje umiescic na jednym (krotszym boku). Na stronie Ecotech wyliczylem, ze wystarcza mi 2x Vortech MP60 dla lps (i 3x MP60 jesli chcialbym sps). Do tego dojdzie powrot z sumpa (ok 8000l/h), ktory tez chcialbym umiescic blisko vortechow ze wzgledow estetycznych..

Czy przy powyzszym ustaweiniu cyrkulacja po przeciwnej stronie zbiornika nie bedzie zbyt slaba ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie mało. Ja mam akwarium 2m z jednej strony na środku mam MP60 z drugiej strony mam komin i wyjście locline podwójne z pompy 10 000 L/h i do tego po dwóch stronach komina mam po jednej sztuce MP40. Akwarium mam widoczne z dwóch stron - dłuższe boki. Skały mam dość mało a i tak było trochę mało cyrkulacji i musiałem dołożyć dwie tunze żeby nie było martwych stref.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, ze closed loop jest jedynym rozwiazaniem dla mojego zbiornika ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gyro 150 nie dalo by rady z mp60 ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. U mnie w zbiorniku 300x80x75 mam 6 cyrkulatorów 9700 l/h i do tego dwa powroty z sumpa po 12000 l/h.

Wciąż jest za mało jak na moje oko.

3 sztuki MP60 dałyby radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi teraz nowe Gyre 180 i ono by pewnie dało rady :D ale najlepiej by działało jak byś je ustawił po przeciwnej stronie komina bo wtedy ci będzie zamiatało filtr bakteryjny do komina. U mnie przy długości 150 cm Gyre 150 jest ustawione na 50% mocy przy trybie falowania zbiornik typowo LPS raz na jakiś czas włączę na 100% żeby im zadymę w środku zrobić.

Teraz na tym nowym programatorze można cuda robić.


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal gyre - "Będzie Pan zadowolony" - maksymalna redukcja kabli, szeroki strumień, cała woda w zbiorniku się rusza. Do tego mocna obiegówka i wylot z niej na przeciwko grzebienia - puść rurę za koroną, będzie grało. Najmniejszy gyre w zbiorniku 120 cm ustawiony na połowę mocy dobrze dmuchał.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi teraz nowe Gyre 180 i ono by pewnie dało rady :D ale najlepiej by działało jak byś je ustawił po przeciwnej stronie komina bo wtedy ci będzie zamiatało filtr bakteryjny do komina. U mnie przy długości 150 cm Gyre 150 jest ustawione na 50% mocy przy trybie falowania zbiornik typowo LPS raz na jakiś czas włączę na 100% żeby im zadymę w środku zrobić.

Teraz na tym nowym programatorze można cuda robić.

Chociaz zakladalem, ze nie bede mial pomp na szybach "wystawowych", Gyre ma maly przekroj i mozna montowac blisko powierzchni. Moze to jest rozwiazanie kompromisowe ktorego szukam np. dalbym go wysoko na szybie, powyzej linii wzroku.

Ile cm od powierzchni jest twoj Gyre ? Jak wyglada sprawa halasu ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Harnaś ;)

A planujesz piasek? To pytanie dość zasadnicze :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A planujesz piasek? To pytanie dość zasadnicze :)

Jeszcze nie zdecydowalem ale raczej tak...z tym ze wolalbym jakis grubszy bo z tego pamietam w poprzednim zbiorniku caly piach pompy wdmuchaly mi pod skale.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim zbiorniku, jeśli chcesz mieć i piasek i cyrkulację - to se ne da :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.