Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co do pompy obiegowej, to może to być jebao 3000.

Zamienił stryjek siekierkę na kijek :)

Odpowiednia pompa obiegowa to taka, która zapewni odpowiedni obieg, dlatego przyjmuje się że pompa musi mieć REALNĄ wydajność około 10x objętości zbiornika głównego brutto. Więc jeśli mamy akwarium brutto 450l, to pompa obiegowa powinna mieć realną wydajność około 4500l/h, realna to taka jaką pompa jest w stanie przetłoczyć, biorąc pod uwagę straty spowodowane podnoszeniem wody na daną wysokość, możemy dodać trochę zapasu na ewentualne kolanka czy zawory. Dlatego tak istotne są średnice przelotów w kominie, ponieważ jeśli pompa ma na wyjściu średnicę 32mm, a puścimy ją przez przelot 25, to bardzo mocno ją dławimy, nie powinno się tego robić.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałaś "pompa" a to troche mało, ta 3000L/h to obiegowa (w sumpie) czy cyrkulacyjna (w akwarium)?

Obiegówki nie musza być aż tak duże, woda w sumpie musi mieć czas żeby się odpienić, przejść przez siporax, ogrzać itp.

A już takie co w 6 min przepompują całe akwarium to w ogóle pomyłka.

Skup się lepiej na pompie cyrkulacyjnej.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się mieć inne zdanie, no ale - każdy robi jak lubi ;) Moim zdaniem silny obieg to jeden z warunków udanego zbiornika, inaczej woda w akwarium głównym się kisi.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałaś "pompa" a to troche mało, ta 3000L/h to obiegowa (w sumpie) czy cyrkulacyjna (w akwarium)?

Obiegówki nie musza być aż tak duże, woda w sumpie musi mieć czas żeby się odpienić, przejść przez siporax, ogrzać itp.

A już takie co w 6 min przepompują całe akwarium to w ogóle pomyłka.

Skup się lepiej na pompie cyrkulacyjnej.

Delikatnie mówiąc piszesz bajki. Myślisz, że ta woda "odpienia się, ogrzewa i co tam jeszcze" w jednym cyklu? Istotne jest żeby woda z akwarium w miarę szybko czy też często przechodziła przez sumpa.

edit.

Seb mnie ubiegł

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tematu techniczne sa dla mnie nadal trudne. Pompa 3000 jest w sumpie wiec to chyba ta obiegowa a jesli cyrkulacyjna powinna stac w akwarium to takiej nie mam. Co do odpieniacza to chyba kupie nowy zeby juz nie kombinowac z przerobkami bo to dla mnie za trudne.

Czy wasze falowniki tworza faktyczna fale na calej dlugosci akwarium?


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się mieć inne zdanie, no ale - każdy robi jak lubi ;) Moim zdaniem silny obieg to jeden z warunków udanego zbiornika, inaczej woda w akwarium głównym się kisi.

Jak są pompy cyrkulacujne w akwarium to sie nie kisi, ale jak słusznie zauważyłeś każdy robi jak lubi.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się mieć inne zdanie, no ale - każdy robi jak lubi ;) Moim zdaniem silny obieg to jeden z warunków udanego zbiornika, inaczej woda w akwarium głównym się kisi.

U mnie sie kisi troche w glownym (jest taki korzuszek na tafli wody) ale duzo gorzej jest w sumie. Tam woda stoi niemalze w miejscu przez co glony osiadly dno i to wszystko smierdzi


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech,

posluchajcie Seba, przeciez troche sie na tym zna. To nie o to chodzi, zeby miec w sumpie wolny prad wody "zeby sie odpienila" (dla ogrzania przebieg ma male znaczenie).

Mysle, ze Red Dragon 6000 l/h bylby juz ok. Nie zaszkodzilby tez RD 8 tys. l/h. a taka Jebao 3000 l/h moznaby czasowo zamieszac wode w sumpie. ;)

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotne jest żeby woda z akwarium w miarę szybko czy też często przechodziła przez sumpa.

Niby czemu miałby słuzyć przepływ rzędu 100L/min w sumpie?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa cyrkulacyjna to "falowniki", które montujemy na szybach. Masz je :)

Aaaa wszystko jasne:) tak, mam je. Mam dwa ale byly za mocne i aktualnie od wczoraj mam jeden wylaczony i od razu ryby i korale inaczej sie zachowuja.

Ech,

posluchajcie Seba, przeciez troche sie na tym zna. To nie o to chodzi, zeby miec w sumpie wolny prad wody "zeby sie odpienila" (dla ogrzania przebieg ma male znaczenie).

Mysle, ze Red Dragon 6000 l/h bylby juz ok. Nie zaszkodzilby tez RD 8 tys. l/h. a taka Jebao 3000 l/h moznaby czasowo zamieszac wode w sumpie. ;)

Nowy serwisant doradza mi teraz kupno nowej o mocy 9000 z opcja regulacji


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam nowe sprzety:

Odpieniacz - Bubble-King-Double-Cone-200

I jedna z tych pomp: mini Red Dragon -6.0m3 lub Red Dragon 3 Speedy 65

Wszystko bedzie u mnie we wtorek i mam nadzieje ze do tego czasu chinska pompa wytrzyma bo przed chwila przez 5 min nie moglam jej uruchomic i juz sie balam ze bedzie total kaputt


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z paragonami i fakturami za sprzęt który posiadasz przecież jest na gwarancji.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z paragonami i fakturami za sprzęt który posiadasz przecież jest na gwarancji.

Faktury dostane i pompe bede reklamowala bo jest wadliwa ale nie moge tego zrobic poko nie mam nowej bo cos musi utrzymywac akwarium przy zyciu.

Natomiast odpieniacz odsprzedam-mam juz chetnego

Bede miala jeszcze do sprzedania sump ok 200L


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz strasznie luzackie podejście do tematu,koles zrobił cię na kilka set zł,albo kilka tysięcy zł,a ty ,zamiast zrobić burze poprostu kupujesz nowy sprzęt jak gdyby nic się nie stało.

Hmm no chyba że pieniądze tu aż tak dużej roli nie grają.

Ale ja i tak bym mu nie popuscil,i żądał bym odszkodowania za poniesione straty zwrotu wszystkich paragonow,faktur itd...konkretny kosztorys serwisowy porównał bym ze sprzetem który masz faktycznie w akwarium.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, a może po prostu Koleżanka nie uzewnętrznia swoich emocji jak niektórzy z nas? Może po prostu szanuje nasz czas i nie traktuje N-F jak "fejsa" ?

Z reszta, dla każdego, co innego jest ważne, jeden goni za kasą a drugi spokojem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz strasznie luzackie podejście do tematu,koles zrobił cię na kilka set zł,albo kilka tysięcy zł,a ty ,zamiast zrobić burze poprostu kupujesz nowy sprzęt jak gdyby nic się nie stało.

Hmm no chyba że pieniądze tu aż tak dużej roli nie grają.

Ale ja i tak bym mu nie popuscil,i żądał bym odszkodowania za poniesione straty zwrotu wszystkich paragonow,faktur itd...konkretny kosztorys serwisowy porównał bym ze sprzetem który masz faktycznie w akwarium.

Oczywiscie kosztorys i sprzet porownam czy sie zgadzaja. Co do reszty to jesli sprzet sie bedzie zgadzal to juz tylko moja wina i naiwnosc ze lepiej tego nie skontrolowalam. Za czesc padnietych ryb odda mi kase a co do odszkodowania to byloby je barrrdzo ciezko wywalczyc w sadzie. Prawnik kosztowalby pewnie wiecej niz mialabym w ogole szanse wywalczyc. Poza tym dowiedzialam sie ze sprawy sadowe z czyms co zyje sa bardzo ciezkie. Oczywiscie czuje sie oszukana ale walka z nim nie jest warta moich nerwow i czasu bo jednak o zbyt male kwoty chodzi.

Faktury bede miala zwrocone.

P.S. Podejrzewam ze pompe dostalam juz uzywana a zaplacilam za nowa ale tego tez nie da sie udowodnic.


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie firmy jest napisane :

Serwisowanie zbiornika morskiego

Orientacyjna cena jednej wizyty serwisanta (przy dwóch wizytach w miesiącu):

I. akwarium do 150 L – 150 zł

II. akwarium od 150 – 240 L : 150 zł

III. akwarium od 240- 450 L : 200 zł

IV. akwarium od 450- 1000 L : od 200 zł

V. akwarium powyżej 1000 L – od 300 zł

Ostateczna cena ustalana jest indywidualnie z Klientem i zależy od rodzaju, wielkości akwarium oraz od miejsca zamieszkania Klienta (koszt dojazdu).

Czy faktycznie serwisant brał tyle ile w cenniku czy wymyślał żeby więcej kasiory wyciągnąć ???

I jeszcze jedno pytanie bo za czorta nie widzę DI przy filtrze RO powinno to wyglądać to tak :

https://www.google.pl/search?q=filtr+ro+di&espv=2&biw=1920&bih=919&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj_iNCTxIDPAhXhK5oKHZM6DpsQ_AUIBigB&dpr=1#imgrc=p_AShfZ9iBjKEM%3A


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie bo za czorta nie widzę DI przy filtrze RO powinno to wyglądać to tak :

IMO jest skrajnie z lewej strony obudowa 10 cali z puszką z DI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zasobnik z żywicą jest chyba obok - mocno z prawej strony

na tej fotce widać

60e297f4e0893.jpg

@pooh jeżeli myślisz o tym przezroczystym to jeżeli jest tam żywica - to sucha - popatrz na kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację :clap: zmylił mnie ten "brązowy" kolor. Ale masz oko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie detektywi w prawym dolnym rogu jest pojemnik pewnie na żywice,zaraz obok bakterii.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klopotow ciag dalszy:( Juz myslalam ze bedzie z gorki a wlasnie znalazlam martwego kraba:((( Jeszcze gidzine temu zyl ale zachowywal sie dziwnie a teraz patrze ze lezy martwy:( Co sie do jasnej ciasnej znowu stalo? Czy mozliwe ze jest to wina krewetek czyszczacych (mam 4szt)? Bo zauwazylam ze od kiedy je wpuscilam w poniedzialek kraby zrobily sie jakies bardziej wycofane, rzadko sie pojawialy, zaczely przesiadywac za skalami a teraz to:( Tym bardziej mnie to dziei bo ten ktory padl byl tym wiekszym i bardziej agresywnym


żywa skała 10kg, żywy piasek, Sinularia sp., Sarcophyton, Discosoma sp.mix-green, Cladiella, Clavularia, Perconon gibbesi, Pseudanthias squamipinnis,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.