Skocz do zawartości
dale

ATI Essentials

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon
1 minutę temu, Sygen napisał:

Właśnie chce porównać czy bardziej opłacalny jest balling czy ati z 3 butelek.Osoby które stosowały tradycyjny balling spokojnie mogą porównać zużywalność butelek.Jeśli tradycyjny balling po 2 litrowe butelki zużywał im się np.w 20 dni to ati 500ml rozrobione w 10 litrach odlewając butelki po 2 litry jak ballinga również powinno zużyć się w około 20 dni utrzymując parametry jak na tradycyjnym ballingu.

tak tylko weź pod uwagę to co napisałem wyżej Krzysiowi

22 minuty temu, Paragon napisał:

tak, bo w balingu masz CA, Mg i KH a w ATI to samo + cała lista składników które są zużywane w akwarium, gdzieś tam było nawet napisane że stosując ATI mozesz zrezygnować z podmian wody :P

czyli przy swojej kalkulacji musisz jeszcze dodać składniki których w zwykłym balingu nie ma a w ATI czy zwykłym czy Pro są :) wtedy dopiero masz rzeczywistą kalkulację

7 minut temu, fresz33 napisał:

Czyli tak jak pisałeś przy ballingu 50ml teraz ATI trzeba by było podawać 10ml. A najlepiej zacząć od mniejszej dawki dajmy na to 7ml i po około dobie sprawdzić kh,ca,mg. 

wiesz ja zaczynałem od 1ml po 4 razy dziennie czyli 4ml dziennie na 500l w obiegu, skończyło się na 2ml po 5 razy dziennie czyli 10ml na dobę z butelki 1 i 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

 

wiesz ja zaczynałem od 1ml po 4 razy dziennie czyli 4ml dziennie na 500l w obiegu, skończyło się na 2ml po 5 razy dziennie czyli 10ml na dobę z butelki 1 i 2

a wcześniej lałeś ballinga?jeśli tak to ile na dobę będzie jakieś odniesienie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Paragon napisał:

wiesz ja zaczynałem od 1ml po 4 razy dziennie czyli 4ml dziennie na 500l w obiegu, skończyło się na 2ml po 5 razy dziennie czyli 10ml na dobę z butelki 1 i 2

To jak na tak małą masę koralową jaką miałeś to dosyć duże zużycie :P

 

7 minut temu, Sygen napisał:

Właśnie chce porównać czy bardziej opłacalny jest balling czy ati z 3 butelek.Osoby które stosowały tradycyjny balling spokojnie mogą porównać zużywalność butelek.Jeśli tradycyjny balling po 2 litrowe butelki zużywał im się np.w 20 dni to ati 500ml rozrobione w 10 litrach odlewając butelki po 2 litry jak ballinga również powinno zużyć się w około 20 dni utrzymując parametry jak na tradycyjnym ballingu.

ATI 3 butelkowy na testach ICP wykazuje braki w mikroelementach, poszukaj temat na forum. Więc tak czy inaczej trzeba by było uzupełniać innymi cudownymi buteleczkami. 

Ja używam ballinga z niewielką ilością SBS bo podaję ABCD Grotecha. Przeszedł bym jeżeli już to na ATI essentials pro i jedno że miałbym mniej roboty to jeszcze dodatkowo zwolniła by się jedna pompka. A koszty pewnie podobne hmm. Nie chce mi się liczyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fresz33 napisał:

 

 

ATI 3 butelkowy na testach ICP wykazuje braki w mikroelementach, poszukaj temat na forum. Więc tak czy inaczej trzeba by było uzupełniać innymi cudownymi buteleczkami. 

Ja używam ballinga z niewielką ilością SBS bo podaję ABCD Grotecha. Przeszedł bym jeżeli już to na ATI essentials pro i jedno że miałbym mniej roboty to jeszcze dodatkowo zwolniła by się jedna pompka. A koszty pewnie podobne hmm. Nie chce mi się liczyć :P

To widzisz ati 3 butelki też zapewnia firma że nic więcej nie trzeba więcej micro i makro dozować a tu jednak po testach niestety trzeba więc lipa trochę.Ati pro podobno ma ten sam skład co ati 3 butelki więc też będą braki pewnie po testach


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 minut temu, Sygen napisał:

a wcześniej lałeś ballinga?jeśli tak to ile na dobę będzie jakieś odniesienie

u mnie Sylwek było inaczej, nie używałem nic ale zaczęły mi lecieć parametry, rozrobiłem proszki balinga (ale skoncentrowanego takiego jak się stosuje do wyrównania parametrów w akwarium) tylko po to aby wyrównać parametry jak wyrównałem na poziomie 1350Mg i 420 Ca Kh na poziomie jak dobrze pamiętam 10 skończyłem podawać balinga z proszków i przeszedłem na ATI i jak wyzej finalnie 2ml w 5 dawkach czyli 10ml na dobę i parametry mi sie utrzymywały bez problemu

9 minut temu, fresz33 napisał:

To jak na tak małą masę koralową jaką miałeś to dosyć duże zużycie :P

dokładnie ale każde akwarium jest inne, coś zużywało magnez i wapń może glony wapienne :P, ale 10ml czyli odpowiednik 50ml zwykłego ati na ponad 500l w obiegu to chyba nie za dużo :P

5 minut temu, Sygen napisał:

To widzisz ati 3 butelki też zapewnia firma że nic więcej nie trzeba więcej micro i makro dozować a tu jednak po testach niestety trzeba więc lipa trochę.Ati pro podobno ma ten sam skład co ati 3 butelki więc też będą braki pewnie po testach

a to trzeba sprawdzić fizycznie przy dozowaniu

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paragon napisał:

u mnie Sylwek było inaczej, nie używałem nic ale zaczęły mi lecieć parametry, rozrobiłem proszki balinga (ale skoncentrowanego takiego jak się stosuje do wyrównania parametrów w akwarium) tylko po to aby wyrównać parametry jak wyrównałem na poziomie 1350Mg i 420 Ca Kh na poziomie jak dobrze pamiętam 10 skończyłem podawać balinga z proszków i przeszedłem na ATI i jak wyzej finalnie 2ml w 5 dawkach czyli 10ml na dobę i parametry mi sie utrzymywały bez problemu

Więc właśnie szukam opinii tych którzy stosowali wcześniej ballinga aby porównać.Bo jeżeli tradycyjnego ballinga rozrobionego na 10 litrów(ca bezwodny 111g,kh 168 g na 2 litry i sps 50g na 2 litry) i te 10 litrów zużyłem przez 200 dni a ati 3 butelki 500ml rozrobię w 10 litrach i zużyję w 100 dni to kompletnie nie opłacalne to ati.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, Sygen napisał:

Więc właśnie szukam opinii tych którzy stosowali wcześniej ballinga aby porównać.Bo jeżeli tradycyjnego ballinga rozrobionego na 10 litrów(ca bezwodny 111g,kh 168 g na 2 litry i sps 50g na 2 litry) i te 10 litrów zużyłem przez 200 dni a ati 3 butelki 500ml rozrobię w 10 litrach i zużyję w 100 dni to kompletnie nie opłacalne to ati.

Tutaj temat o tych niby brakach w ATI ;)

 

Też jestem ciekaw innych opinii osób, może ktoś się dorzuci ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fresz33 napisał:

Tutaj temat o tych niby brakach w ATI ;)

 

Też jestem ciekaw innych opinii osób, może ktoś się dorzuci ;) 

No właśnie chcę zmienić ballinga aby nie dozować dodatkowo innych butelek tylko mieć to w 3 butelkach jak ati zapewnia a tutaj temat po testach że jednak i tak trzeba dozować dodatkowo


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na innym forum testy ICP wersji PRO i wyszły bardzo dobrze i ludzie są zadowoleni. Wyniki po 2 miesiącach uzywania wersji PRO:

https://www.triton-lab.de/en/showroom/aquarium/auswertung-b/icp-oes/70204/

Essentials Pro Bottle 1: Jod, siarka i zasadowość 
Butelka Essentials Pro 2: Ca, Mg, Br, B, F, K, Mo, itp.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati 3 butelki ma 1 butelkę z proszkiem na kh czyli 0,5 kg czyli tak jak myślałem jest prawie o połowę rozcieńczony rozpuszczając 3 butelki ati w 10 litrach.Czyli licząc czy jest ekonomiczniejszy od zwykłego ballinga to niestety nie.

Policzymy 3x1000 ati czyli:

1.KH

1 kg wodorowęglanu sodu w ati otrzymamy 10 litrów czyli ciut bardziej stężony od zwykłego balilinga bo 1 kg wodorowęglanu sodu podzielIć na 168g=6 porcji po 2 litry czyli 12 litrów KH.

2.CA

Załóżmy że ati użyło bezwodnego czyli ciut więc jak zwykły balling aby były proporcje do kh a zwykłego bezwodnego potrzeba 6 porcji czyli 111gx6=666gram i daje również 12 litrów CA

3.MG i reszta

Ati ma już podobno wszystko co potrzebne,do zwykłego ballinga potrzebna sbs plus jakieś pierwiastki w butelkach

 

3xAti 1000 koszt 130 zł przy moim dawkowaniu 80 ml doba starczy na 125 dni.

zwykły balling 1kg kh czda -7 zł i starczy na 150 dni

chlorek wapnia bezwodny 666 g czda -14 zł i starczy na 150 dni

sbs 300 gram to koszt 15 zł plus pierwiastki 3 różne butelki FAUNA MARIN COLOR ELEMENTS 250ml starczy na rok a na 150 dni to koszt max 40 zł

czyli

Ati na 125 dni 130 zł

zwykły balling na 150 dni 76 zł czyli zwykły wyjdzie prawie połowę taniej

 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolicz do tego zwykłego Ballinga jak piszesz 40 zł za FM i 15 zł za sbs, choć 40 zł to kosztuje jeden element czyli na start wywalone 150 zł za same mikro, to Ci wyjdzie podobnie do ATI, nie mówiąc o bawieniu się w chemika w domu , z rozrabianiem  i ważeniem tego gówna i tym podobne z tym związane.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, Piotr1 napisał:

Dolicz do tego zwykłego Ballinga jak piszesz 40 zł za FM i 15 zł za sbs, choć 40 zł to kosztuje jeden element czyli na start wywalone 150 zł za same mikro, to Ci wyjdzie podobnie do ATI, nie mówiąc o bawieniu się w chemika w domu , z rozrabianiem  i ważeniem tego gówna i tym podobne z tym związane.

dokładnie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr1 napisał:

Dolicz do tego zwykłego Ballinga jak piszesz 40 zł za FM i 15 zł za sbs, choć 40 zł to kosztuje jeden element czyli na start wywalone 150 zł za same mikro, to Ci wyjdzie podobnie do ATI, nie mówiąc o bawieniu się w chemika w domu , z rozrabianiem  i ważeniem tego gówna i tym podobne z tym związane.

Jest doliczone 15 zł za sbs i mikro też jest policzone ale nie całe 3 butelki które starczają na rok tylko na 150 dni.Panowie czytamy uwaźnie

54 minuty temu, Paragon napisał:

dokładnie :thumbup:

 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, Sygen napisał:

Jest doliczone 15 zł za sbs i mikro też jest policzone ale nie całe 3 butelki które starczają na rok tylko na 150 dni.Panowie czytamy uwaźnie

 

gwarantuję Ci że jak będziesz dawał samego balinga + suple to różnica w cenie między ati wyjdzie Ci tak mała albo żadna ze bardziej przemawia za wygodą, a męczyć się z ta całą bazą mieszanie rozmierzanie nie jest warte zachodu, ale każdy musi się przekonać sam taka juz ludzka natura :)

Ps. chociaż każdy lubi inaczej nie będę dyskryminował jeden lubi co chwilę dlubac przy aucie drugi woli nim jeździć :P

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paragon napisał:

gwarantuję Ci że jak będziesz dawał samego balinga + suple to różnica w cenie między ati wyjdzie Ci tak mała albo żadna ze bardziej przemawia za wygodą, a męczyć się z ta całą bazą mieszanie rozmierzanie nie jest warte zachodu, ale każdy musi się przekonać sam taka juz ludzka natura :)

Ps. chociaż każdy lubi inaczej nie będę dyskryminował jeden lubi co chwilę dlubac przy aucie drugi woli nim jeździć :P

 

No wyjdzie z suplami tyle ile obliczyłem 76 zł na 150 dni.Co do rozrabiania to ATI też trzeba rozrabiać w butelkach 5 litrowych i przelewać muszę do 2 litrowych bo większych nie zmieszczę do szafki


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, Sygen napisał:

No wyjdzie z suplami tyle ile obliczyłem 76 zł na 150 dni.Co do rozrabiania to ATI też trzeba rozrabiać w butelkach 5 litrowych i przelewać muszę do 2 litrowych bo większych nie zmieszczę do szafki

Chodzi mi o to Sylwek że nawet jak dobrze to obliczyłes i się jednak sprawdzi, (ale to sam zweryfikujesz za około 3 do 6 miesiecy) to i tak pi razy oko oszczedzasz przez 3 miesiące około 60zł czyli 20zł za miesiąc czy to jest aż tak dużo zeby bawić się w chemika co chwile ?, a tu kupujesz wersję pro nie zwykłą i masz 2 butelki które wystarczą Ci na bardzo długo sądzę że na więcej niż 3 miesiące bez męczarni z rozrabianie i wszystkim co się z tym wiąże, ale tak jak pisałem musisz się przekonać sam tak już jest

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Sygen napisał:

No wyjdzie z suplami tyle ile obliczyłem 76 zł na 150 dni.Co do rozrabiania to ATI też trzeba rozrabiać w butelkach 5 litrowych i przelewać muszę do 2 litrowych bo większych nie zmieszczę do szafki

Ja bym kupił już tą wersję pro. Wczoraj usłyszałem od znajomego że mu w sklepie powiedzieli że nie polecają tego ATI tylko nie dopytałem o jaką wersję chodziło. Mieli to na sklepie więc jak by im zależało to by wkręcili że jest OK :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paragon napisał:

Chodzi mi o to Sylwek że nawet jak dobrze to obliczyłes i się jednak sprawdzi, (ale to sam zweryfikujesz za około 3 do 6 miesiecy) to i tak pi razy oko oszczedzasz przez 3 miesiące około 60zł czyli 20zł za miesiąc czy to jest aż tak dużo zeby bawić się w chemika co chwile ?, a tu kupujesz wersję pro nie zwykłą i masz 2 butelki które wystarczą Ci na bardzo długo sądzę że na więcej niż 3 miesiące bez męczarni z rozrabianie i wszystkim co się z tym wiąże, ale tak jak pisałem musisz się przekonać sam tak już jest

 

2 minuty temu, fresz33 napisał:

Ja bym kupił już tą wersję pro. Wczoraj usłyszałem od znajomego że mu w sklepie powiedzieli że nie polecają tego ATI tylko nie dopytałem o jaką wersję chodziło. Mieli to na sklepie więc jak by im zależało to by wkręcili że jest OK :P 

Kurcze nie wiem czy aż na tak długo wystarczy tą wersja pro a to czemu .Dlatego że w jednej butelce jest 2 litry i sami sobie odpowiedcie ile w niej rozpuscicie wodorowęglanu sodu.Rozpuszczajac 168 g w 2 litrach zwykłego ballinga to jest problem rozpuścić i trzeba podgrzewać wodę wiec ile mogli rozpuścić w 2 litrach 2porcje czyli 336 gram?więcej się nie rozpuści więc na ile to wystarczy.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, Sygen napisał:

Kurcze nie wiem czy aż na tak długo wystarczy tą wersja pro a to czemu .Dlatego że w jednej butelce jest 2 litry i sami sobie odpowiedcie ile w niej rozpuscicie wodorowęglanu sodu.Rozpuszczajac 168 g w 2 litrach zwykłego ballinga to jest problem rozpuścić i trzeba podgrzewać wodę wiec ile mogli rozpuścić w 2 litrach 2porcje czyli 336 gram?więcej się nie rozpuści więc na ile to wystarczy.

No jakoś tam musieli upchnąć ;) 

Kalkulator ATI ;)

https://atiaquaristik.com/en/?page_id=1488

Przemek79 by się mógł tu w temacie odezwać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, fresz33 napisał:

No jakoś tam musieli upchnąć ;) 

Kalkulator ATI ;)

https://atiaquaristik.com/en/?page_id=1488

Przemek79 by się mógł tu w temacie odezwać

 

Z tego kalkulatora również wynika przy moim dawkowaniu 80ml na dobę że ati pro musiałbym dozować mniej czyli 16 ml a  ati jest 2 litry więc to równe 125 dni tak jak ati 3x1000 ml.

Sprawdziłem czy jest to możliwe że ati w 2 litrowej butelce rozpuściło 1kg wodorowęglanu sodu bo jak podają jest 5-cio krotnie bardziej stężona od klasycznego ballinga(również wylicza tak ich kalkulator)

Odmierzyłem 100ml ro i do tego 50g wodorowęglanu sodu czda i nie ma takiej opcji aby to się rozpuściło.Podgrzewałem również wodę do 60-70 stopni i rozpuściło się tylko połowę.Więc powiedzcie mi jakim cudem ati rozpuściło 1kg w 2 litrach

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2019 o 12:05, fresz33 napisał:

Przemek79 by się mógł tu w temacie odezwa

Nigdy nie używałem ballinga. Od początku akwarium idzie na ATI, przez półtora roku na Essentials, od kilku m-c na PRO. Jestem bardzo zadowolony, w porównaniu z zwykłą wersją wydaje mi się, że mikro jest dopracowane bo badam regularnie ICP i mam stabilne mikro, poza PRO dozuję tylko Red Sea ABCD po 1 ml dziennie każdego i bakterie. PRO idzie mi 66 i 85 obu roztworów. Akwarium to ok 700 litrów w obiegu mix reef z dużą ilością SPS, mocno załadowane koralami. To co mi się podoba w Essentialach PRO to olbrzymia wygoda, nic nie mieszam, dolewam do 5 litrówek co kilka miesięcy, mam stabilne mikro, cenowo fajnie wygląda szczególnie jak się kupuje wersję 2x10 litrów. Jedyny minus to przynajmniej u mnie nierównomierne zużycie roztworu 1 i 2, podobno można będzie kupić oddzielnie roztwory, ciekaw jestem czy także wersję 10 litrów. 

Edyta podpowiada, że podmieniam wodę 10% co tydzień. Sól Red Sea niebieska. Filtracja to pelletki, skała, węgiel i UV.

Edytowane przez Przemek79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam idzie na ATI. Ja sam zacząłem dozować od piątku na razie po 6ml w 800 litrowym obiegu i kH trzyma na 7.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, że w dozowaniu ATI Essentials Pro jest różnica prawie dwókrotna między płynem pierwszym a drugim?

Obecnie płynu 1 daję 36ml, natomiast płynu drugiego daję 64ml. Czy to normalne? Obsada głównie LPS, większość Euphyllie. SPSy to w większości montipory i stanowią one jakieś 20% obsady zbiornika.


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba plyny powinny isc w jednakowej dawce, tak mowi producent. Wszelkie nierownosci wyrownujesz czystymi prochami a pozniej ewentualnie korygujesz na pompach zuzycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, gnom napisał:

Oba plyny powinny isc w jednakowej dawce, tak mowi producent. Wszelkie nierownosci wyrownujesz czystymi prochami a pozniej ewentualnie korygujesz na pompach zuzycie

W kalkulatorze na stronie ATI masz dodatkową opcję dozowania płynu drugiego w oparciu o tygodniowy spadek Ca.

Dozowanie w oparciu o kH dotyczy obu płynów i jest to napisane, natomiast dozowanie w oparciu o Ca dotyczy tylko drugiego płynu. 

Tak to rozumiem.


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.