Skocz do zawartości
dale

ATI Essentials

Rekomendowane odpowiedzi

Mi prawie równo lecą, minimalnie ATI essential 1 zwiększyłem bo jednak kH leciało a teraz stabilnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, gnom napisał:

Oba plyny powinny isc w jednakowej dawce, tak mowi producent. Wszelkie nierownosci wyrownujesz czystymi prochami a pozniej ewentualnie korygujesz na pompach zuzycie

ja nie czaje,

bo akurat w moim akwarium kh spada 0,75 na dobe, a reszta znacznie mniej, to siłą rzeczy musi 1 butelka iść więcej, bo jak puszcze 2 równo to się okaze ze niektóre pierwiastki będą w ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, kH leci szybciej ale nie aż tak. Około 0,6 na dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem "Balling" Ati nir nadaje sie do wybiorczego dozowania makroelementow. Zawsze lalem po rowno. Testy, korekta na pompach i znowu testy. Ewentualne braki podlewalem plynami z proszkow i znowu testy, az bylo w miare stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, gnom napisał:

Moim zdaniem "Balling" Ati nir nadaje sie do wybiorczego dozowania makroelementow. Zawsze lalem po rowno. Testy, korekta na pompach i znowu testy. Ewentualne braki podlewalem plynami z proszkow i znowu testy, az bylo w miare stabilnie.

Możesz uzasadnić pierwsze zdanie? 


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadniam moje zdanie Twoimi problemami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, gnom napisał:

Uzasadniam moje zdanie Twoimi problemami ;)

Tyle, że ja nie mam problemów w akwarium - wręcz przeciwnie. Jest ono obecnie w szczycie formy. Producent przewidział różnicę w dawkowaniu płynu 1 i 2 o czym świadczy kalkulator ATI:

https://atiaquaristik.com/en/?page_id=1458

a dokładnie:

Setting of Essentials pro 2 based on calcium consumption (alternative)

gdzie podaje się tygodniowy spadek, bądź wzrost Ca i w oparciu o ten parametr zwiększa lub zmniejsza się ilość płynu 2.

 

Moją wątpliwość budzi wielkość różnicy między płynami która wynosi obecnie prawie 30 ml. Wydaje mi się to dużo i zastanawiam się czy to normalne, czy coś jest jednak nie tak. 

Edytowane przez ZielonyAmator (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No roznica w dawkowaniu to jest ten problem, bo butle schodza nierownomiernie. Zawsze opieralem sie na metodzie klasycznej + "kalibracja" co jakis czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to pewien problem dlatego jestem w trakcie ustalania czy jest możliwość kupna samej butli #2.


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów odnośnie stosowania ATI Essentials PRO bez podmian przez ponad 3 miesiące:

 

Edytowane przez ZielonyAmator (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.