Skocz do zawartości
MaciekZ

Pierwsza solniczka 30L Newa NMO 30R

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się problem z pomiarem zasolenia.

Na pływaku pokazywało 1025. Trochę się zdziwiłem bo na refraktometrze, który kupiłem dzisiaj skalibrowanym do RODI (test TDS 000) wyszło 1030 . Upuściłem wody i dolałem RODI.

Czy za wysoki poziom zasolenia ma wpływ na dojrzewanie ??


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pływakami jest różnie, mój zaniża o 1,5. Jak pokazuje 1022 to w rzeczywistości jest 1023,5. Ja bym stopniowo po mału obniżył zasolenie, ale niech się lepiej wypowiedzą ci co mają dłuższy staż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną kostkę od roku, nie robiłam żadnych modyfikacji i hula bez większych problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie miało wpływu na dojrzewanie. Poza tym póki nie masz życia to obniż zasolenie na raz chyba że chce Ci się bawić w stopniowe po 1ppt. No3 pod 50 też bym się nie martwił, miękasy będą zadowolone.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie zmniejszyłem . Życia poza tym ze skały jeszcze nie mam. Obecnie ma rozkwit brunatnych glonów , jak szybko się pojawiły tak NO3 spadło do około 20. Rozumiem, że teraz przyjdzie czas na zielone glony.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody stabilizują się. Rozkwit glonów trwa. Do kostki trafiła ekipa czyszcząca.

Krewetka

ślimaki.

Omiatają jak miło.

Jutro załączę zdjęcia.

Moje pytanie brzmi czy zacząć podmianki, czy czekać jeszcze ?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Chodzi mi o parametry wody. PO4 mam na wysokim poziomie 3 ppm. Czy próbować je neutralizować czy zostawić niech kostka dalej dojrzewa. Miałem już glony brązowe, okrzemki, skała troszeczkę się zazieleniła ale teraz jaśnieje bardziej na biało. Podejrzewam, że glony zielone mogą nie wystąpić. Na zdjęciach widać jak to wygląda na obecną chwilę (przepraszam za jakość). Reszta parametrów ok.

Filtracja Siporax

Cyrkulacja Koralia nano

Odpieniacz chodzi 24h

Zycie 1 krewetka oraz 5 ślimaków

Światło 8 h

post-27309-0-67216500-1475855847_thumb.jpg

post-27309-0-74520600-1475855849_thumb.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Chodzi mi o parametry wody. PO4 mam na wysokim poziomie 3 ppm. Czy próbować je neutralizować czy zostawić niech kostka dalej dojrzewa. Miałem już glony brązowe, okrzemki, skała troszeczkę się zazieleniła ale teraz jaśnieje bardziej na biało. Podejrzewam, że glony zielone mogą nie wystąpić. Na zdjęciach widać jak to wygląda na obecną chwilę (przepraszam za jakość). Reszta parametrów ok.

Filtracja Siporax

Cyrkulacja Koralia nano

Odpieniacz chodzi 24h

Zycie 1 krewetka oraz 5 ślimaków

Światło 8 h

Dolozylbym jeszcze jakieś kawałki skały, będzie mało miejsca na umieszczenie korali

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestowałem w miernik MW12 po pomiarach PO4 1.15 (i tak wysoko) w filtrze wylądował Adsorber Rowa phos.

Dołożyłem trochę skały w dolnej części teraz powinno być więcej miejsca dla korali.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest.

Przytrzymujesz 2 przyciski do momentu aż światło zacznie migać.

Następnie naciskasz biały przycisk tyle razy ile chcesz godzin świecenia (przycisk trzeba przytrzymywać ) potwierdzeniem wciśnięcia będzie mrugniecie lampy. Np. chcesz 7 godzin to naciskasz 7 razy.

Wszystko zatwierdzasz niebieskim przyciskiem OK. Lampa mrugnie tyle razy na ile ją zaprogramowałeś i zaświeci się ledami białymi oraz niebieskimi.

(Światło niebieskie zawsze świeci 1h przed ustawionym białym i godzinę po tego nie programujesz.)

Ważne.

Jak wykonasz procedurę programowania o godzinie 10 rano to lampa będzie starowała zawsze od 10. Trochę to ułomne bo jak wyłączysz oświetlenie z zasilania to wszystko od początku i dodatkowo musisz czekać na godzinę, w której chcesz start oświetlenia.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat PO4 zamknięty. Adsorber w filtrze i leci w dół aż miło. Ekipa sprzątająca pracuje aż miło. Wszystkie pozostałe parametry w normie. Skała jaśnieje. Mam nadzieję, że inne plagi nie przyjdą.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ekipy dołączyli

Babka (bardzo fajna rybka przesiewa piasek i nie kurzy przy tym) ale tylko na czas zanim duży zbiornik nie dojrzeje.

Kraby pustelniki 2 sztuki

No i pierwszy koral z rodziny zoa

post-27309-0-08321800-1476609540_thumb.jpg

post-27309-0-82275600-1476609541_thumb.jpg

Edytowane przez MaciekZ (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich spostrzeżeń o zestawie NEWA NMO 30R.

- oświetlenie takie sobie niby timer jest ale bardzo ułomny

- filtr to jakaś zupełna porażka - brak miejsca na media filtracyjne

- odpieniacz na oryginalnej kostce coś odpieniał ale na nowej totalna klapa

W związku z tym zbiornik przejdzie mały tuning

- oświetlenie Maxspect Celestial C35-S

- filtr kaskadowy FZN-3

- odpieniacz Resun SK-300


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka po tuningu. Czekam na odpieniacz jeszcze. Oświetlenia Maxspect to po prostu bajka :)

Został mi komplet z NEWY tj. Pokrywa z oświetleniem, pompą, odpieniaczem na kostkę lipową z pompką oraz grzałka, jak ktoś jest zainteresowany to priv.

post-27309-0-45254900-1477158387_thumb.jpg

post-27309-0-21385400-1477158389_thumb.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi 35 S. Zresztą korale w S-ce wyglądają po prostu bajecznie. Oglądałem model "F" i mimo wszystko takiej barwy nie uzyskasz. Cena standard 675 PLN


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to powinienem zmienić tytuł bo z Newy zostało tyko szkło.

Obecnie pracuje kaskada FZN-3, a w niej Siporax oraz Phosguard

Odpieniacz Resun SK-300 (na początku trochę mnie wkurzał, ale wprowadzenie dokładnie 2 modyfikacji sprawiło że zaczął pienić idealnie, a i bąbli już nie puszcza.

Oświetlenie Maxspect C 35F (udało mi się wymienić S na F), to tymczasowo gdyż lampka ta ma być jako dodatkowa do dużego zbiornika.

Poza tym doszło trochę życia, a z nim Aiptasia na szczęście na razie widzę 2 sztuki.

Z korali w tej chiwli mam:

Zoa (ostatni się buntuje i nie otwiera wszystkich polipów)

Euphyllia

Bariareum

Caulastrea furcata

Favites

Myślę o Wurdemanni na Aiptasię, ale nie wiem czy pogodzi się z Amboinesis.

Zdjęcie robione telefonem więc jakość nie powala.

post-27309-0-38007300-1477833975_thumb.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z osłoną wirnika odpieniacza SK-300 do oryginalnego bo zaczął pienić jak głupi zero regulacji. Po przywróceniu osłony jest lepiej. W kaskadzie testowo założyłem kawałek spienionego PCV przy wyjściu z odpieniacza, co ogranicza ilość bąbli w zbiorniku.

Teraz jest ok.

post-27309-0-47363200-1477998526_thumb.jpg

post-27309-0-66759400-1477998528_thumb.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ile czasu Twoje akwarium stoi?Liczac od dnia , w ktorym je zalales;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące będzie. Start na wodzie i skale ze zbiornika działającego.

Powiem szczerze, że przydałby się panel filtracyjny. Mocno zastanawiam się aby powiększyć nieznacznie kostkę - to znaczy zamienić szkło. Chciałbym zrobić coś co przedstawia mój szkic. To tyle ile maksymalnie zmieszczę w tej lokalizacji i mam swobodny dostęp do czyszczenia.

Projekt panela filtrującego zapożyczyłem z działającego akwarium, ale wszelkie uwagi mile widziane

A- spływ wody miejsce na Siporax itp.

B- miejsce na odpieniacz

C- Miejsce na pompę i grzałkę

Przód i boki z OptiWhite, szkło między akwa i panelem czarne.

post-27309-0-38458900-1478015116_thumb.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 miechy?Nie miales ataku i plag glonow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem , ale szybko zeszło.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

U każdego dojrzewanie przebiega inaczej. Są przypadki, że w ogóle nie ma plag, glonów itp.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.